Προς το περιεχόμενο

Βασιλης Καρρας RIP


manosx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Μπορεί να μην είναι στο "στιλ" μας (τουλάχιστον για πολλούς απ' εμάς), αλλά σε αυτό που έκανε ήταν "πύραυλος".

 

Θυμάμαι ήταν αρχές δεκαετίας του '90 και παίζαμε με τον Μιχάλη στη Θεσσαλονίκη σε ένα μαγαζί. Ένα βράδυ που είχαμε off, μας παίρνει ο μάνατζερ και μας πάει στον Καρρά, που τότε ήταν τοπικός "θεός" της Θεσσαλονίκης. Έπαιζε σε ένα γνωστό μπουζουκάδικο στο κέντρο της πόλης- που δεν θυμάμαι πώς το έλεγαν, αλλά μου γυροφέρνει το όνομα.

 

Μέσα γινόταν λαϊκό προσκύνημα. Πανικός... Πίσω του είχε μια μπάντα που γάζωνε, με τα τούτια της και τα κόντρα τούτια της και ο ίδιος ήταν άρχοντας του... λαϊκού σκότους. 😎   

 

Αυτό δε που έχει μείνει ανεξίτηλα χαραγμένο στη μνήμη μου είναι το ακόλουθο: Ξέρουμε το "πρώτο τραπέζι πίστα". Εκεί είδα για μια και μοναδική φορά το τραπέζι ΠΑΝΩ στην πίστα. Ένα τραπέζι στο δεξί άκρο της σκηνής που καθόταν ένας κύριος με χαρακτηριστικά αυτού που στη βόρεια Ελλάδα αποκαλούν "λαζογερμανός", συνοδευόμενος από μια κυρία. Ο δε Καρράς, κυριλέ, σαν να μην ήταν εκεί...

 

Καλό του ταξίδι...  

 

 

  • Like 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Έπαιζε σε ένα γνωστό μπουζουκάδικο στο κέντρο της πόλης- που δεν θυμάμαι πώς το έλεγαν, αλλά μου γυροφέρνει το όνομα.

 

Μέσα γινόταν λαϊκό προσκύνημα. Πανικός... Πίσω του είχε μια μπάντα που γάζωνε, με τα τούτια της και τα κόντρα τούτια της και ο ίδιος ήταν άρχοντας του... λαϊκού σκότους. 😎   

 

 

 

αν ήταν στο chorus η μπάντα ήταν οι a priori.

Χρονικά κλπ μου ταιριάζει. Ειχα πάει κανα δυο φορές

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
7 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Χρονικά κλπ μου ταιριάζει. Ειχα πάει κανα δυο φορές

Για πες το μαγαζί, γιατί κάτι μου γυροφέρνει εδώ και ώρα, αλλά δεν λέει να μου... αποκαλυφθεί και με έχει μουρλάνει.  

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Για πες το μαγαζί, γιατί κάτι μου γυροφέρνει εδώ και ώρα, αλλά δεν λέει να μου... αποκαλυφθεί και με έχει μουρλάνει.  

είπα chorus

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, dimsonic είπε

είπα chorus

Όχι σε αυτό. Μου ήρθε... 99,9% ήταν το Αβαντάζ.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Όχι σε αυτό. Μου ήρθε... 99,9% ήταν το Αβαντάζ.

5 λεπτά με τα πόδια.

Και σ αυτό παίζανε κάποιο φεγγάρι, αλλά πρέπει να ρωτήσω.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου