Προς το περιεχόμενο

Συντηρηση Hardware


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μηπως ξερετε με ποιο τροπο συντηρουμε ολα τα μεταλλικα μερη του σετ οπως τα στεφανια βασεις κ.τλ απο το να πιαζουν σκουρια? Μου ειπε ενας να τα καθαριζεις με αζαξ μια φορα το χρονο αλλα μου ακουγεται καπως. Εχω αρχισει να ανησυχω γιατι οι βασεις μου αρχισαν σιγαν σιγα να βγαζουν κατι που αν δεν το προσεξω μαλλον θα εξελιχθει σε σκουρια.

P>to twirl or not to twirl!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως ξερετε με ποιο τροπο συντηρουμε ολα τα μεταλλικα μερη του σετ οπως τα στεφανια βασεις κ.τλ απο το να πιαζουν σκουρια? Μου ειπε ενας να τα καθαριζεις με αζαξ μια φορα το χρονο αλλα μου ακουγεται καπως. Εχω αρχισει να ανησυχω γιατι οι βασεις μου αρχισαν σιγαν σιγα να βγαζουν κατι που αν δεν το προσεξω μαλλον θα εξελιχθει σε σκουρια.

Το θέμα έχει συζητηθεί παλαιότερα και είναι αρκετά ενδιαφέρον αν το ψάξεις.

Φυσικά παίζει ρόλο η ποιότητα του εξοπλισμού που έχεις, τα ποσοστά υγρασίας στο χώρο αποθήκευσης και η μεταχείρηση. Προσωπικά έχω απλές πάνινες θήκες που αποθηκεύω τα πράγματά μου, αφού τα σκουπίσω με στεγνό πανί προηγουμένος, για να πάρω την υγρασία από την επαφή με τα χέρια.

Επίσης ένα μπανάκι ή ένα πέρασμα με π.χ. WD 40, ανά καιρούς, κάνει πολύ καλή δουλειά...

Then as it was, then again it will be...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου