Προς το περιεχόμενο

Ψαχνω Λαμπατο ενισχυτη 15Watt μεχρι 400euro


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα! :-*

ψαχνω ενα μικρο ενισχυτη γυρω στα 15Watt με αξιοπρεπες καθαρο καναλι να ειναι οσο τον δυνατοτερο ελαφρυς κ μεχρι 400euro

το χρειαζομαι για τα Live Που κανω σε μικρα μαγαζια (χωρις Μικροφωνο)κ δεν θελω να κουβαλαω το γομαρακι μου

χρειαζομαι μονο το καθαρο του καναλι (τα drive μου τα παιρνω απο το Sansamp Tri-AC) το οποιο θελω να μην "βρωμιζει" καθολου

 

παιζω με μια Tele κ απο πεταλακια wah-Overdrive(Sansamp Tri-AC) boost-Phazer-Tuner-Delay-Reverb

 

εχω δει αυτα

 

BLACKHEART HANDSOME DEVIL COMBO BH15-112

http://www.thomann.de/gr/blackheart_handsome_devil_combo_bh15112.htm

 

LANEY LC15/110N

http://www.thomann.de/gr/laney_lc15110.htm

 

PEAVEY WINDSOR STUDIO

http://www.thomann.de/gr/peavey_windsor_studio.htm

 

για ριχτε καμια αλλη προταση η κατι σε σχεσει με αυτα

 

 

ΥΓ ΟΧΙ FENDER ;D

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ψάξε εδώ μέσα και βρές κανέναν Blues Jr

 

Σορρυ δεν είχα προσέξει το ΟΧΙ FENDER.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει συζητηθεί αλλά

http://www.musicstore.com/en_EN/EUR/Fame-GTA-15-R-15-Watt-all-Tube-Combo/art-GIT0007942-000;pgid=uGT6AvGUHpVSR0MYsAoS2CO40000BvKpY4Rc;sid=yHLZv6vJvTPfv-GgziFSW6UKCANqk3Wpfbk=

 

Βέβαια το κύκλωμα είναι από μικρό επαγγελματία της εταιρίας που θέλεις να αποφύγεις συν του ότι ένα καλύτερο μεγάφωνο συνήθως είναι must.

Και πάλι φθηνός........

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

αν ειναι σε καλη κατασταση αυτος ο cornford στις αγγελιες που αναφερει ο superfunk δεν εχει απολυτως καμμια σχεση απο αποψη ποιοτητας και ηχου με τα μοντελα που αναφερεις (ειναι πολυ καλυτερος). σιγουρα αξιζει να ανεβεις 100 ευρω.

 

επισης εισαι σιγουρος οτι 15 watt σου ειναι αρκετα για live χωρις μικροφωνο και χωρις να βρωμιζει ο ηχος? εγω τουλαχιστον ποτε δεν καταφερα να το κανω αυτο, το πιο κοντα που εφτασα ειναι με εναν boogie 22+ που ειχα (αλλα 22 watt boogie ειναι πιο δυνατα απο πολλους 30ρηδες ενισχυτες), και παλι αρκετες φορες ηταν στο οριο (μιλωντας για ολοκαθαρο ηχο, οχι breakup).

 

και γενικα αν παιξεις για λιγο καιρο με το drive ενος ενισχυτη ποιοτητας, ειναι παρα πολυ δυσκολο για πεταλακια να συγκριθουν μαζι του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.dv247.com/guitars/bugera-v22-guitar-amplifier-combo--64902

 

Και για αυτόν ακούγεται οτι είναι καλός για τα λεφτά του

 

Αλλά κάτι είδα για 20kg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι δυνατόν ένας ενισχυτής να είναι:

 

1. λαμπάτος

2. και επαρκής για live χωρίς μικρόφωνο, έστω για μικρούς χώρους

3. και ελαφρύς

 

?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι δυνατόν ένας ενισχυτής να είναι:

 

1. λαμπάτος

2. και επαρκής για live χωρίς μικρόφωνο, έστω για μικρούς χώρους

3. και ελαφρύς

 

?

 

Δυο λεξεις ... Kustom Defender

 

Βεβαια δεν ειναι 15 watt αλλα αφου το drive του ο ανθρωπος το παιρνει απο πεταλια , μονο μειωνεκτημα δεν βρισκω τα 50 του defender.Απο την αλλη δεν ξερω αν του ταιριαζει το ηχοχρωμα του αλλα νομιζω οτι υπαρχει καπου στην Αθηνα να τον δοκιμασεις.Μονο 17 κιλα!!!

Επισης απο κατι κλιπακια που ειδα/ακουσα στον γιουτχιουμπα μου φανηκε μια χαρα και ο bugera αλλα που θα τονε βρεις να τον ακουσεις;

 

Τελος μια ερωτηση για τους γνωστες περι Cornford.Φαινεται οντως πολυ καλο μηχανημα ο Roadhouse αλλα εχει καθαρα ... καθαρα;Εννοω καθαρα κρυσταλο ή crunchαρει απο νωρις(χαμηλες εντασεις) γιατι κατι τετοιο ειχα καταλαβει εγω.

Live fast , die ... hard!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι δυνατόν ένας ενισχυτής να είναι:

 

1. λαμπάτος

2. και επαρκής για live χωρίς μικρόφωνο, έστω για μικρούς χώρους

3. και ελαφρύς

 

?

 

ναι  ;)

επισης εισαι σιγουρος οτι 15 watt σου ειναι αρκετα για live χωρις μικροφωνο και χωρις να βρωμιζει ο ηχος? εγω τουλαχιστον ποτε δεν καταφερα να το κανω αυτο, το πιο κοντα που εφτασα ειναι με εναν boogie 22+ που ειχα (αλλα 22 watt boogie ειναι πιο δυνατα απο πολλους 30ρηδες ενισχυτες), και παλι αρκετες φορες ηταν στο οριο (μιλωντας για ολοκαθαρο ηχο, οχι breakup).

 

ξανα ναι!

 

ο comford ποσα κιλα ειναι?

στο site δεν λεει κ εαν θυμαμε καλα,αυτον τον ενισχυτη τον ειχε φιλος κ μου χε πει οτι ειναι βαρυς

 

εγω κλεινω προς το Laney διοτι ειναι πολυ ελαφρυς κ γενικα μου αρεσουν οι laney

αλλα θα θελα να δωσω μια ευκαιρια σε Peavy κ bugera

 

 

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου