Προς το περιεχόμενο

Marshall MG15GFX


Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 λεπτά πριν, bouzoukleri είπε

 

 

Για Ραμόνες χαλάλι.  Σε ζουλεύω να κσέρης.

 

εδω ζουλευω εγω εμενα....😅 εσυ δεν θα ζουλευεις εμενα? 😅

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, LK είπε

Έτσι είναι. 

Σε αυτή τη ζωή υπάρχουν αυτοί που κάνουν παιδιά,  και τα γεροντοπαλίκαρα που παίρνουν Μάρσαλ 😆

Φχαριστω!

Να τα κάνουν και τα 2, δεν είναι εφικτό;

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
6 λεπτά πριν, Nestoras είπε

Να τα κάνουν και τα 2, δεν είναι εφικτό;

Δεν ξέρω. 

Δεν το ρισκάρω 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω και εγώ με τον Βασίλη και τον Γιώργο. Αλλά αν τον έψαξες και πιστεύεις ότι σε καλύπτει για αυτό που είναι δεν έχει σημασία. 

 

Εγώ θέλω να πω ότι η Μάρσαλ, παρά κάποιες κακεντρέχειες που γράφονται (ή μάλλον γράφονταν) κατά καιρούς στα φόρα, δεν είναι υπερτιμημένη εταιρεία.Είναι ενισχυτές για τον λαό, για τον απλό τον μουσικό, δεν γίνανε boutique εκμεταλλευόμενοι το όνομα. Σε όλα τα βαλαντια έχει ενισχυταρες, είτε είναι βιετναμέζικοι είτε UK.. θέλω και τον μικρό και τον μεγάλο DSL, και τον origin και τον JVM και τα studio μοντέλα και τον reissue 2203 και τα πάντα όλα 🤤

 

Οι Αμερικάνοι ίσως τους χρυσοπληρωνουνε αλλά δεν τους λυπάμαι γιατί και εμείς χρυσοπληρωνουμε πολλά πράγματα που αυτοί τα παίρνουν κοψοχρονια

  • Like 2
  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
4 λεπτά πριν, Lord_Goumis είπε

Αλλά αν τον έψαξες ..

Ε πως δεν το έψαξα....κάνα 10 λεπτο 😁

Τον είδα.....είδα ότι είναι στο κλάσικ layout, το μαμάτο ...έχει και reverb.....μετά 5 λεπτά τον άκουγα....και στο τέλος είδα την τιμή.....και σήκωσα το τηλέφωνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, LK είπε

Ε πως δεν το έψαξα....κάνα 10 λεπτο 😁

Τον είδα.....είδα ότι είναι στο κλάσικ layout, το μαμάτο ...έχει και reverb.....μετά 5 λεπτά τον άκουγα....και στο τέλος είδα την τιμή.....και σήκωσα το τηλέφωνο.

 

Αυτός είναι ο σωστός τρόπος! Αν το πολυψαχνεις και το πολυψυριζεις κάτι δεν πάει καλά 

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
4 λεπτά πριν, Lord_Goumis είπε

 

Αυτός είναι ο σωστός τρόπος! Αν το πολυψαχνεις και το πολυψυριζεις κάτι δεν πάει καλά 

Κοίτα, να σου πω την αλήθεια......είμαι από τη γενιά που έζησε τα πέτρινα χρόνια.

1983 και μετά που άρχισα να ασχολούμαι με την κιθάρα......το να βρεις ενισχυτή στην επαρχία Κοζάνης και να μπορέσεις να τον αγοράσεις .....έπρεπε να είσαι "κάποιος".

Έχω απωθημένα....

41 χρόνια μετά και μετά από 25 χρόνια δικηγορίας, έχω την πολυτέλεια να μη κάθομαι να ασχολούμαι με 165 ευρώ. .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@LKαν και λίγο νεότερος, σε καταλαβαινω απόλυτα. Ο πρώτος μου ενισχυτής ήταν ένας Park by Marshall (τους θυμάται κανείς?) μικρός combo. Μεχρι τα 27 μου δεν ήξερα τι θα πει λάμπα. Πήρα με τα χίλια ζόρια έναν Bugera V22. Από τότε έχει κυλήσει πολύ νερό στο αυλάκι και πουλάω ενισχυτές και καμπίνες γιατί δεν έχω χώρο στο διαμέρισμα.

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, Lord_Goumis είπε

@LKαν και λίγο νεότερος, σε καταλαβαινω απόλυτα. Ο πρώτος μου ενισχυτής ήταν ένας Park by Marshall (τους θυμάται κανείς?) μικρός combo. Μεχρι τα 27 μου δεν ήξερα τι θα πει λάμπα. Πήρα με τα χίλια ζόρια έναν Bugera V22. Από τότε έχει κυλήσει πολύ νερό στο αυλάκι και πουλάω ενισχυτές και καμπίνες γιατί δεν έχω χώρο στο διαμέρισμα.

Είναι αυτό που είπε ο Μποναμάσας (τον οποίο γουστάρω με τα 1000) , .....να έχεις μια επαγγελματική διαδρομή και no authority figure πάνω από το κεφάλι σου ...το say "no". 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλοί οι Marshall SS.O πρώτος μου κανονικός ενισχυτης ήταν ένας valvestate 8080 και τώρα έχω έναν master lead 5010 που ξεθαψε ένας φίλος και μου τον έδωσε.

Καλοπαιχτος.

Επεξεργασμένο από Κβαντική Διεμπλοκή
  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου