Προς το περιεχόμενο

Fender Lead I & II . Θα την παίρνατε;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Ωραίες κιθάρες, είχε μια ένας από τους Έλληνες δασκάλους μου. Εντάξει ο συγκεκριμένος και με σκουπόξυλο έβγαζε ήχο, αλλά κουβέντα να γίνεται.

 

Με 2 single coil sized humbuckers γίνεται πύραυλος.

  • Like 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BillTrantos είπε

Ωραίες κιθάρες, είχε μια ένας από τους Έλληνες δασκάλους μου. Εντάξει ο συγκεκριμένος και με σκουπόξυλο έβγαζε ήχο, αλλά κουβέντα να γίνεται.

 

Με 2 single coil sized humbuckers γίνεται πύραυλος.

 

Ξέρεις τι με χαλά? Μου αρέσουν οι στρατ και θα ήθελα έναν πύραυλο ΗΗ στα πρότυπα της στρατ, με σταθερή γέφυρα. Αλλά ενα πύραυλος προϋποθέται και λίγο πιο μοντέρνα specs και (ίσως) σχεδιασμό. Με 9.5 ιντσες μανίκι, δεν μπορώ να κάνω αυτόν τον συνειρμό. Θα μου πεις, η φέντερ έχει τις charvel για τη δουλειά αυτή. Να υπάρχει και κάποια ενδιάμεση, πιο vintage, επιλογή (η lead).

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, LK είπε

Ένας από τους πρώτους δίσκους που πηρα στην ζωή μου , ήταν το street fever του Moon Martin.

Δεν ήξερα τί ήταν, αλλά με τράβηξε το εξώφυυλο.

Είχε το headstock από μια fender lead I.

Το κοιτούσα με τις ώρες.

 

s-l1600.jpg

 

Και ψάχνοντας σημερα , ήδα ότι υπάρχει η lead II.

https://www.nakas.gr/el/proionta/hot-deals/mousika-organa/kithares/ilektrikes-kithares/fender-fender-player-lead-ii-pf-crt-ilektriki-kithara_567415/?affid=14&gad_source=1&gclid=Cj0KCQiAnfmsBhDfARIsAM7MKi1LXd2l1BKpjlLx94i_at_E4wnXm1FzkNBkHxhYwNluFz73taVJ7-8aAq4IEALw_wcB

 

θα παίρνατε ποτέ μια τέτοια κιθάρα;

 Ναι, παρ ολιγον να αγορασω για λογους nostalgia και μονο το πρωτο αυτοκινητο του πατερα μου, αυτο των παιδικων μου χρονων που στην οψη του εσωτερικου του δακρυζω, ενα simca 1301 του 74. Ευτυχως εχουν γινει ημισυλλεκτικα κ το εδιναν 6000€ κ κρατηθηκα. Οποτε για κιθαρα με κλασμα του κοστους, ευκολα εαν μου θυμιζε κατι.

  • Like 1

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την εχει ο κιθαρίστας μας απο το 1986 και την θεωρώ υπέροχη στο μπράτσο και την αίσθηση,φοβερά ξεκούραστη, και οκ στον ήχο.

Επεξεργασμένο από loucas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου