Προς το περιεχόμενο

Ambient "παιχνίδι" με κιθάρα και delay(s)


gkourmoul1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάτησα το rec σε μια δοκιμή που έκανα με δυο delay και λίγο modulation πριν και μετά. Την ώρα που παίζω αλλάζω κάποιες ρυθμισεις και παραμέτρους, και κιθάρα και πεταλια. Έβαλα και λίγα κρουστά από πισω. 

Δεν είναι κομμάτι, δεν πάει "κάπου", αλλά μου άρεσε και είπα να το μοιραστώ μαζί σας.

Ιδανικά, ακούστε το πριν κοιμηθείτε.... 😁

 

 

 

  • Like 7

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ex-Πάνος Χελιδόνης

Φίλε Γεώργιε, ένα έχω να πω: Υπάρχουν άλλοι (στο εξωτερικό κυρίως) που κάνουν ολόκληρες καριέρες με τέτοια κομμάτια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανο, τα ακούω πολύ συχνά στο Spotify.  
Είτε ένα πιάνο και από πίσω ένας θόρυβος, είτε απλά ένα pad να παίζει με διάφορες -μικρές- διακυμάνσεις.

 

Κατι αναλογο είχα στο νου όταν πάτησα το rec. Γράφω ο,τι γράφω και εάν δεν μου ξεφύγει κάνα ποτενσιομετρο -και κοκκινίσει το level- θα είναι μια χαρά. Οι λάθος νότες ανάμεσα στο όσα άσχετα παίζω, θα μετράνε θετικά για το είδος. Θέλει την παραφωνία του.

 

 

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κέρδισε απ'τις πρώτες νότες, και με πήγε κάπου να 'σε σίγουρος.

Ωραίος!

  • Ευχαριστώ 1

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου