Προς το περιεχόμενο

Σύμπτωση?


Nestoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Willie And The Red Rubber Band - Chicky-Chicky Boom Boom.1969

 

Τυχαίο, μάλλον. ???

Αν και το "παλιο", ήταν επιτυχία στα πάρτυ της εποχής. ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τυχαίο, μάλλον. ???

Δεν θα 'παιρνα όρκο...

Αν και θα πρέπει να παραδεχτώ ότι είναι από τις "έξυπνες" κλοπές. ;)

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι τυχαιο  αυτο ειναι τροχαιο !!!Ο Μαγειριτσας παντα  ηταν τροχοφορος( sorry  πρωτοπορος ηθελα να πω )...και να φαντασθειτε οτι ΔΕΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΝΤΑΛΑΡΑΣ  ΟΥΤΕ ΟΙ FIX-LUX .

Moνος του το εκανε (with alittle help from his friends )  Και γι'αυτο εγινε πετυχεσά .ΟΛΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπτωση.... ::) ::) ::) ::)να του τη χαρισουμε ομως μονο και μονο γιατι εγραψε αυτο...

 

 

 

{Μεχρι αποδειξεως του αντιθετου...}

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι τυχαιο  αυτο ειναι τροχαιο !!!Ο Μαγειριτσας παντα  ηταν τροχοφορος( sorry  πρωτοπορος ηθελα να πω )...και να φαντασθειτε οτι ΔΕΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΝΤΑΛΑΡΑΣ  ΟΥΤΕ ΟΙ FIX-LUX .

Moνος του το εκανε (with alittle help from his friends )  Και γι'αυτο εγινε πετυχεσά .ΟΛΕ.

 

ΜΠουαχαχα

Σκοτωσες ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Τυχαίο θα έλεγα ή μάλλον σωστότερα, μη ηθελημένο.

Χωρίς να ξέρω πιό συγκεκριμένα από όλους σας, πιστεύω πως με την πάροδο του χρόνου είναι πολλές μουσικές γραμμές που έχουν μείνει στο κεφάλι μας σαν ακροατές, που μπορεί να "βγουν" στο χέρι μας κάποια στιγμή συνθετικά, χωρίς να μπορούμε να τις αποδώσουμε σε κάτι συγκεκριμένο.

Ετσι κι αλλιώς για την παρθενογένεση ισχύει το κατα Darwin ευαγγέλιο. Θα το λέω και θα το ξαναλέω...

 

ΥΓ Το θέμα πάντως είναι το αυτό...

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστεύω πως με την πάροδο του χρόνου είναι πολλές μουσικές γραμμές που έχουν μείνει στο κεφάλι μας σαν ακροατές, που μπορεί να "βγουν" στο χέρι μας κάποια στιγμή συνθετικά, χωρίς να μπορούμε να τις αποδώσουμε σε κάτι συγκεκριμένο.

 

Ή τις αποδιδουμε αλλα δεν αποφευγουμε να τις οικειοποιηθουμε,εθελοτυφλωντας με ιδιοτελεια. ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με τον Yameth.  ;)

Δηλαδή , μιλάμε για ολόιδια μελωδία αλλά νομίζω συμβαίνει να αντιγράψεις κάτι χωρίς να είναι

ηθελημένο ..

Κρίνω εξ ιδίων τα αλλότρια βέβαια γιατί στο παρελθόν έγραψα ένα σόλο, για ένα από τα τραγούδια που είχαμε στο συγκρότημα (όταν είχαμε συγκρότημα κάποτε  :P) , για το οποίο σόλο ένιωθα πολύ περήφανος .

 

Είχε πολύ catchy μελωδία και γενικά είχε στυλ  ;D.   

 

Μετά από λίγο όσο παίζαμε το τραγούδι έλεγα ότι αυτό το σόλο εγώ κάπου το έχω ξαναακούσει αλλά δεν θυμάμαι που .. Γενικά , είμαι από τα άτομα που τέτοιους συνειρμούς τους κάνουν πολύ γρήγορα και δεν υπάρχει περίπτωση να μου τραγουδήσουν ,για παράδειγμα, ένα τραγούδι και να μην καταλάβω ποιο είναι (εκτός αν είναι τελείως φάλτσος αυτός που προσπαθεί να μου το τραγουδήσει  :P) , παρόλα αυτά στο συγκεκριμένο σόλο δεν μου ερχόταν κάτι οπότε έλεγα ότι ήταν απλά ιδέα μου..

Οι μέρες περνούσαν , το τραγούδι το παίζαμε σε live και άρεσε κιόλας  :P , τυχαία σε κάποια φάση ακούω το Use Somebody για 1000στη φορά στη ζωή μου στο ράδιο ενώ οδηγούσα.. λίγο πριν μπει το σόλο και ενώ ήδη τραγουδούσε όλο το τραγούδι μαζί με το ραδιόφωνο σκέφτομαι "όχι ρε π%#$η"  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D.. έπαιζα ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο σόλο και δεν το είχα πάρει χαμπάρι  :P :P :P.

 

Τελικά, μετά το έντονο ξενέρωμα που έφαγα  :P κατέληξα να παίζω μία παραλλαγή του σόλο μου-του Use Somebody  :P :P :P ..

 

Από τότε πιστεύω πως μπορείς να αντιγράψεις και καταλάθος  :P :P :P ;D.

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου