Προς το περιεχόμενο

Fleor Telecaster Single - Rail pickup set video review


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα αγαπητοί!

Είχα ένα ηχητικό sample απο το εν λόγω σετάκι, και είπα να το ανεβάσω στο YT, σε περίπτωση που ενδιαφέρεται κάποιος για το πώς μπορεί να ακούγεται.

Ηχογραφήθηκαν χωρίς εφφέ, με flat EQ, σε Clean, OD/Edge of breakup-ish, και distortion, με το JST Toneforge Jeff Loomis VST.
Audio interface: Focusrite Scarlett Solo 3rd gen

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσε πολύ αυτό που άκουσα για πιο modern πράγματα... Το πρώτο κλιπακι μου άρεσε πολύ, γνώριμα ποιοτικά μεταλ καθαρά... Το edge of breakup ηταν μέτριο αλλα οκ το περιμένουμε αυτό... Και το distortion του πολυ  καλο

  • Like 1

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Κορυφαια ποιότητα κατασκευής η Fleor.

Επεξεργασμένο από Κβαντική Διεμπλοκή
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Fleor είναι το καινούργιο value for money, και συχνά βρίσκεις τα προϊόντα της σε γνωστό κινεζοσάητ σε τιμές πρώτων υλών.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@noe13 σίγουρα παίζει ρόλο και το VST (κι εγώ που πάσχω απο χρόνια μεταλλίτιδα) 😅
 

Όσο για το κόστος, το συγκεκριμένο σετάκι είχε κοστίσει €29.00, οπότε το λές και τζάμπα..

 

Σαν ποιότητα κατασκευής, εμένα οι Fleor με έχουν καλύψει πλήρως ρε παιδιά, έχω χρόνια το μικρόβιο του modding/upgrading κτλ. Ειδικά αν πειραματιστείς λιγάκι με πυκνωτές, μπορείς να καθαρίσεις πολλή λασπουριά και να αναδείξεις και πρίμα, ακόμη και σε μαγνήτες που στην αρχή μπορεί να ακούγονται εντελώς μάπα.

Πάντως, μακάρι οι stock μαγνήτες σε κιθάρες που αγοράζαμε στις αρχές των '00s να είχαν τέτοιο ηχο 🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου