Προς το περιεχόμενο

Να τα πουλησω ολα, να τα κρατησω, να κρατησω μερικα?


Ξεπουλημα, πουλημα, κρατημα?  

35 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι να κανω με τον εξοπλισμο μου

    • Ολα πουλημα.
    • Να κρατησω μια δυο κιθαρες
    • Να τα κρατησω ολα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πούλα τα όλα και πάρε ένα Μo....ntage M, μια και το έχεις ρίξει στο πιάνο τελευταία και τα πλήκτρα φαίνεται ότι σε ευχαριστούν πιο πολύ πλέον.image.gif.397c211fec361d15005327ce49d5e600.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Άλλοι άνθρωποι, άλλες συνήθειες, άλλες ανάγκες.

Φαντάζομαι στο τέλος θα κάνεις αυτό που σου μπήκε πρωταρχικά στο μυαλό, δύσκολα ξεκολλάει.

Ασφαλώς δεν γράφω για να σου προτείνω κάτι αλλά μοιράζομαι κατά κάποιον τρόπο αυτά που σε απασχολούν. Και του λόγου μου είμαι σε φάση που πιθανό να δώσω αρκετό εξοπλισμό και να κρατήσω 3-4 κιθάρες που κυρίως με αυτές παίζω, άλλωστε δεν έχω και πολλές, καμμιά δεκαριά πρέπει να είναι.

Απο διαφορετική αφετηρία ξεκινάμε αλλά κάπου τέμνονται οι σκέψεις ημών και πολλών άλλων φαντάζομαι. Εγώ ας πούμε θέλω να αποτραβηχτώ λίγο, κυρίως γιατί κουράστηκα να συγχρωτίζομαι με μαλάκες και να τρακάρω σε αδιεξοδικές καταστάσεις, να τσακώνομαι με την ουτοπία.

Στην περίπτωση μου βέβαια τα μπλουζ είναι ταμάμ παρέα, δεν έχω παράπονο.

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις μια κιθάρα που έχεις σκεφτεί ότι θέλεις να σε θάψουν με αυτή επειδή σε βολεύει απίστευτα; Ε, κράτα μόνο αυτήν και πούλα τα υπόλοιπα. Άντε, επειδή είμεθα και χουβαρνταδες, κράτα και ένα μεταλ ζώον.

  • Χαχα 1

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ο Ανθρωπος για να ζήσει θέλει ένα στρώμα, νερό, αρκετή πρωτεΐνη 😄 και ντουζ/wc.

Υπ' αυτή την έννοια, όλα άχρηστα είναι.

Αν μπήκες σε αυτό το μουντ του μηδενισμού πούλα τα όλα.

Αλλά γιατι να ξεκινήσεις από τις κιθάρες;

 

Πούλα καναπέ και σκρίνιο πρώτα.

 

Κατα τα λοιπά, οι κιθαρες μας, τα έπιπλα μας , τα σερβίτσια μας, τα ρούχα μας, είναι για να ομορφαίνουν τις στιγμές μας και η διαδρομή μας.

Οι αναμνήσεις μας και οι επιλογές μας.

Γι αυτό τα κρατάω, τα χρησιμοποιώ ή όχι.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

3 ώρες πριν, kwstas79 είπε

Έχεις μια κιθάρα που έχεις σκεφτεί ότι θέλεις να σε θάψουν με αυτή επειδή σε βολεύει απίστευτα; Ε, κράτα μόνο αυτήν και πούλα τα υπόλοιπα. Άντε, επειδή είμεθα και χουβαρνταδες, κράτα και ένα μεταλ ζώον.

Νεοι οριζοντες ανοιγουν με αυτη την προταση την οποια βρισκω εξαιρετικη. Μεταλ ζωον δεν εχω μπορω ομως τα εσοδα απο την πωληση ολου του εξοπλισμου να μετουσιωθουν σε ενα ολοκληρο κοτετσι μεταλ ζωων. Ισως μπω κ στο βιβλιο Γκινες, πουλωντας τα ολα προς περιπου 8Κ να γινω ο ανθρωπος με τα 800 μεταλ ζωα στο σπιτι του. 

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, LK είπε

Ο Ανθρωπος για να ζήσει θέλει ένα στρώμα, νερό, αρκετή πρωτεΐνη 😄 και ντουζ/wc.

Υπ' αυτή την έννοια, όλα άχρηστα είναι.

Αν μπήκες σε αυτό το μουντ του μηδενισμού πούλα τα όλα.

Αλλά γιατι να ξεκινήσεις από τις κιθάρες;

 

Πούλα καναπέ και σκρίνιο πρώτα.

 

Κατα τα λοιπά, οι κιθαρες μας, τα έπιπλα μας , τα σερβίτσια μας, τα ρούχα μας, είναι για να ομορφαίνουν τις στιγμές μας και η διαδρομή μας.

Οι αναμνήσεις μας και οι επιλογές μας.

Γι αυτό τα κρατάω, τα χρησιμοποιώ ή όχι.

 

Έτσι είναι.

Οι αναμνήσεις και τα βιώματά μας συνδέονται και με (αγαπημένα) αντικείμενα...

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, fenderiarhs είπε

 

Νεοι οριζοντες ανοιγουν με αυτη την προταση την οποια βρισκω εξαιρετικη. Μεταλ ζωον δεν εχω μπορω ομως τα εσοδα απο την πωληση ολου του εξοπλισμου να μετουσιωθουν σε ενα ολοκληρο κοτετσι μεταλ ζωων. Ισως μπω κ στο βιβλιο Γκινες, πουλωντας τα ολα προς περιπου 8Κ να γινω ο ανθρωπος με τα 800 μεταλ ζωα στο σπιτι του. 

Πλάκα-πλάκα βλέπω πόσο τα πουλάνε τα μεταχειρισμένα μέταλ ζωα στο γερμανιστάν και γελάω και κλαίω ταυτόχρονα 

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kwstas79 είπε

Πλάκα-πλάκα βλέπω πόσο τα πουλάνε τα μεταχειρισμένα μέταλ ζωα στο γερμανιστάν και γελάω και κλαίω ταυτόχρονα 

Off topic imho το παρεξηγημένο metalzone είναι κατεμε το καλύτερο booster...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου