Προς το περιεχόμενο

Blues Wire


feather

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Jam.. Keep Blues Alive :wink:

 

 

Υ.Γ. Ρε taki άλλαξε το αβανταρ σου γιατί όποτε το βλέπω μου έρχεται στο μυαλό η εξής εικόνα: Ο Ταμπάκης με μια Stratocaster να προσπαθεί να παίξει SRV!! :twisted: :twisted:

Κeep on F@$#<B>ing</b>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

:lol: :lol: :lol: :lol: πολυ καλο

οντως καποιες φορες ειναι λιγο ξεκαρφωτο αλλα τωρα χρειαζεται την συμπαρασταση μου ο ταμπακης που περναει δυσκολες ωρες (με την απαισια καινουρια του φωνη :twisted: :twisted: )..

οταν βρω κατι καλυτερο θα το αλλαξω παντως για να σου κανω την χαρη 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:lol: :lol: :lol: :lol: πολυ καλο

τωρα χρειαζεται την συμπαρασταση μου ο ταμπακης που περναει δυσκολες ωρες

Καλά περνάει δύσκολες ώρες και εσύ τσάτσε έβαλες τον Catman :?: :?: ΝΤΡΟΠΗ :evil: :evil:

Κeep on F@$#<B>ing</b>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες αργότερα...
  • 1 μήνα αργότερα...

Oι Blues Wire θα εμφανιστούν ζωντανά την Παρασκευή 10 και το Σάββατο 11 Mαρτίου στο House of Art (Σαχτούρη 4 & Σαρρή, Ψυρρή - Αθήνα).

 

Μαζί τους οι intraVenus.

 

Special guest : FOKO and friends.

 

Ώρα έναρξης : 22:30

Είσοδος : 15¤ με μπύρα.

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πολλοί φίλοι γράφουν ότι οι Βlues Wire έχουν κουράσει παίζοντας μια από τα ίδια τα τελευταία χρόνια. :oops:

Διαφωνώ καθέτως.

Πρόκειται καταρχάς για την καλύτερη Βlues μπάντα στην Ευρώπη. Ο Ζαίκος αν κλείσεις τα μάτια σου δεν πιστεύεις ότι είναι λευκός (φωνή και κιθάρα) ΜΟVE ON UP EZ. :lol:

O μπασίστας ΣΚΟΤΩΝΕΙ με το πάντοτε ακούραστο groove του και αποτελεί διαμάντι της μπάντας ALL TIME CLASSIC. :o

Έγκυρο χαρτί της μπάντας ο κύριος στα πλήκτρα ο οποίος μαζί με τον καινούριο και ορεξάτο drummer (τους πρωτοείδα πέρυσι στο house of art) έχουν "δέσει" με το προυπάρχον και προαναφερθέν δίδυμο. :D ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ

...ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 11/03/06 BLUES WIRΕ/HOUSE OF ART/

Απίστευτο live με απίστευτο κέφι, τέλειος ήχος και φρεσκάδα.

 

Η πολυφωνία που για αρκετούς έλειπε από την μπάντα (μετά την πρόσφατη αποχώρηση του Μπαντούκ επανήλθε μέσα από έναν quest - όπως έμαθα -καλεσμένο έναν τύπο με ξανθό μαλλί - ας με συγχωρήσει - ακαθορίστου ηλικίας ο οποίος εμφανίστηκε με μια gibson lespaul κι έναν κόκκινο ενισχυτή (του οποίου τη μάρκα δεν έμαθα ποτέ).

Τα πρώτα licks του τύπου αυτού foko τον σύστησαν ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων, προκάλεσαν μειδιάματα ευχαρίστησης σε Ζάικο και μπασίστα. Το ιδιαίτερο παίξιμο που πρώτη φορά αντικρίζω σε live, o ήχος που σκότωνε και η όλη σκηνική παρουσία νομίζω ότι προσέδωσαν αυτό το κάτι που έλειπε.

Από κάτω ό χαμός. Οι εναλλαγές των solo Ζάικου και foko μας παρέσειραν σε ηχητικό ντελίριο. Μιλάμε για τό ΠΑΝΤΡΕΜΑ ΗΧΟΥ ΚΑΙ ΣΤΥΛ. (εμφανισιακά κλάση και αλητεία - ηχητικά κεραυνός εν αιθρία)

Ο Ζάικος αποδεικνύει για μια ακόμη φορά ότι έχει ακόμη αρκετούς άσσους στο μανίκι του.

Μακάρι να επαναληφθεί αυτό το κιθαριστικό δίδυμο και στο μέλλον μιας και κατάφερε να απογειώσει για τουλάχιστον ένα τρίωρο αρκετούς φίλους του blues αρκετοί εκ των οποίων - μαζί κι εγώ - παραμιλάμε ακόμη.

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μακάρι να ξαναγίνει αυτό το jam...ήταν μια ωραία εμπειρία για όλους μας !

 

Ο κόκκινος "Marlboro" ενισχυτής του FOKO είναι ο Komet ! Και για τον ενισχυτή αυτόν τα λόγια είναι περιττά...μια φορά έπαιξα και απλά αναθεώρησα τα πάντα πάνω στους ενισχυτές...

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O κύριος FOKO έτυχε να είναι καθηγητής μου για 1-2 βδομάδες. Ονομάζεται Φωκίων Μπούκλης (για αυτό λογικά χρησημοποιεί και nick :P ) σπούδασε στη Βοστόνη στο Berklee College of Music και αν δεν κάνω λάθος έχει 2 solo albums στο ενεργητικό του ως FOKO. Το πρώτο το οποίο έχω ονομάζεται An Experionsist's View και μεταξύ των άλλω έχει μια ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ εκτέλεση-διασκευή της "Φλόγας" του Χιώτη.

 

Αυτά γνωρίζω για τον κύριο και είπα να τα μοιραστώ μαζί σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό το Live. Είχα χρόνια να τους δω και το ευχαριστήθηκα ιδιαίτερα. Πράγματι καμία σχέση πλέον με παλαιότερα live.

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου