Προς το περιεχόμενο

Blues Wire


feather

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

τι ρωταω..εχεις φωτο την κιθαρα σου...πολυ πεταλακι επαιζε θυμαμαι ε;και ειχες αν θυμαμαι καλα και ενα προβλημα με τις συνδεσεις...καλα θυμαμαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παρακαλούσα να μην ξεφύγει η κουβέντα κάτω από ένα post που λέγεται "Blues Wire". Ας ξεκινήσουμε ένα καινούργιο thread.

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια με την μουσικη τους "μεγαλωσαμε".. Οι τυποι ξερουν τι σημαινει blues και το νιώθουν.. αν και ακουω αλλο ειδος μουσικης τωρα το cd μολις βγηκε το αγορασα. Ειναι καποια standard στη δισκοθηκη σου. αυτα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τον Takis απόλυτα,και εγώ τους έχω δει και βαρέθηκα τη ζωή μου μετά το πρώτο 20λεπτο.Για μένα αυτό λέγεται λογική του σκυλάδικου.

Και εγώ έπαιζα με μια μπάντα (τους Κράμα) όπου είχαμε φτάσει στο σημείο να παίζουμε τα ίδια και τα ίδια και είμασταν κολημμένοι σε ένα συγκεκριμένο μουσικό πλαίσιο.Ευτηχώς τώρα παίζω σε μια μπάντα όπου όλοι είμαστε απελευθερωμένοι.Αν αυτό αρέσει ή όχι είναι δευτερεύων ζήτημα.

Τώρα θα μου πείτε, ότι ίσως έπαιζα μουσική που δεν μου άρεσε.Όχι,απλά δεν υπήρχε έμπνευση και διάθεση να προχωρήσουμε πιο πέρα το ίδιο το μουσικό στυλ που έιχαμε (κυρίως southern rock).Είμασταν επαναπαυμένοι στο ότι στα live ο κόσμος γούσταρε και έτσι παίζαμε τα ίδια και τα ίδια.Αυτό ίσως είναι μια καλή αφορμή από μόνο του ώστε να συνεχίζεις στο ίδιο μοτίβο αλλά εγώ πιστεύω ότι αν ο μουσικός έχει τη φλόγα της αναζήτησης,τότε θα ψάξει να βρει το κάτι παραπάνω,αλλιώς θα βολευτεί και θα ανακυκλώνεται,όπως κάνουν αρκετές μπάντες (διάφορα blues,jazz και funk σύνολα)

Δεν θάβω συγκεκριμένα στυλ μουσικής.Πρόσφατα είδα τους Funky Φίλτρα στο Χαλάνδρι και ενώ περίμενα να δω τα ίδια και τα ίδια πάλι,τα παιδιά με εξέπληξαν (όπως και όλο το κοινό) παίζοντας μεν funk αλλά με απρόβλεπτα και ΩΡΑΙΑ στοιχεία στη μουσική τους που δεν την έκαναν πολύπλοκη,αλλά γνώριμη και ταυτοχρονα ενδιαφέρουσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Οι Blues Wire παίζουν με νέα σύνθεση (νέο drummer και νέο πληκτρά) στο HOUSE OF ART την Παρασκευή και το Σάββατο (21&22 Ιαν).

 

Την συναυλία θα ανοίξουμε εμείς (intraVenus)...να κάνω και τη διαφήμισή μου... :roll:

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, έχω δει τους Blues Wire 7 φορές τα τελευταία 3 χρόνια. Ε τα μόνα ίδια τραγούδια που άκουσα ήταν κάποια απο το Fence επειδή τότε το είχαν βγάλει και το προωθούσαν. Την τελευταία φορά που τους είδα ήταν με την νέα σύνθεση και δεν έπαιξαν κανένα τραγούδι απο τα παλια playlist. Για σχεδόν 3 ώρες ο κόσμος χτυπιώταν πράγμα που λίγες μπάντες το καταφέρνουν. Προσωπικά τους λατρεύω και πολύ περισσότερο τον Ζάικο που έχει το δικό του μοναδικό στύλ. Απο την άλλη δεν ξέρω τα playlists που έχουν οταν παίζουν σε κάποιο μαγαζί για πολύ καιρό γιατι εγώ τους είδα σε "περιοδεία".

Κeep on F@$#<B>ing</b>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες αργότερα...

μπραβο ρε jam :wink:

εκανες πολυ καλη δουλεια και χαιρομαι παρα πολυ που υπαρχει ενα τετοιο αξιολογο group που παιζει..διαδιδει και γουσταρει την μουσικη που γουσταρω και εγω τοσο :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου