Προς το περιεχόμενο

Αγορα καρτας MOSS για TRITON STUDIO.Αξιζει τον κοπο?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα πληκτραδες,σκεφτομαι να εξοπλισω το τριτον μου λιγο παραπανω κ ενδιαφερομαι για την Moss καρτα.

 

παιζω λαικα κ θα ηθελα να φτιαξω καποιους πιο πιστους ηχους.μου ειπαν οτι αξιζει με 1000.

 

ποια ειναι η τιμη της στην ελλαδα?καποιο site για να ενημερωθω γενικοτερα?

 

 

ευχαριστω ,παναγιωτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σου φίλε Παναγιώτη. Η κάρτα MOSS ουσιαστικά σου επιτρέπει να έχεις τη μηχανή ενός Korg Z1 μέσα στο Triton σου. Απ' όσο ξέρω, το Z1 είναι από τα αγαπημένα πολλών πληκτράδων που παίζουν λαϊκά άρα μάλλον θα σε βοηθήσει. Το σίγουρο είναι ότι το Z1 ήταν πολύ ωραίο μηχάνημα και αξίζει να έχεις τον ήχο του. Για περισσότερες πληροφορίες, υπάρχει η σελίδα της Korg για τη MOSS και βέβαια η σελίδα των Korg Forums.

 

Για τιμή στην Ελλάδα δεν μπορώ να σε βοηθήσω αλλά λογικά θα σου φύγει τουλάχιστον ένα 500άρι, δεν ξέρω μήπως λέω και λίγα.

EDIT: ¶κυρο, έχει 530 τελική με ΦΠΑ στο Bon Studio άρα θα τη βρεις και φτηνότερα από 500 στα μαγαζιά...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδελφέ πάρτην με κλειστά μάτια!!

Μην το καθυστερείς γιατί έχει πάψει να κατασκευάζεται και δεν θα την βρεις Ελλάδα.

 

Αν ψάξεις στο EBAY.COM βρωμάει ο τόπος από 400$ μέχρι και 650$ την είδα. Ο καθένας ζητάει όσο θέλει. Εγώ την αγόρασα τον Ιανουάριο, πιθανόν να ήταν και το τελευταίο κομμάτι από ΒΟΝ και μάλιστα ήταν DEMO κομμάτι σα όργανο.

 

Αν θέλεις περισσότερα, στείλε μου προσωπικό μήνυμα να σου πω. :P :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Όσοι θέλετε τη moss βιαστείτε, δεν κατασκευάζονται πλέον. Είναι η μόνη ευκαιρία να έχετε κατι καλό απο τα παλιά καλά εκφραστικά σόλο των 80s-90s. Aν δεν την βρείτε σε stock δοκιμάστε εξωτερικό αλλά εξαντλείται. Ευτυχώς πρόλαβα και πήρα μια (τιμή Ελλάδας 440 €). Τόσο τη βρήκα εγώ αλλα παίζουν και καλύτερες τιμές.

 

Οσοι απο εσάς έτυχε να ακούσετε Z1 και prophecy να παίζουν λαικό και σας άρεσε θα πάθετε πλάκα. Θα μετατρέψει το triton σας σε κατι ανάλογο

 

Φιλικά Νικος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου