Προς το περιεχόμενο

Είμαι άσχετος; ΝΑΙ!!!


Aggelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά πώς ρυμθίζεται αυτή η γ...η καθυστερηση του midi οταν γράφω στο Cubase? Όταν κάποιο synth το ανοίγω ξεχωριστά μπορώ να πειράξω την απόκρηση όσο αντέχει ο υπολογιστής. Μέσα από Cubase πώς γίνεται; Επίσης όταν βάζω midi track πώς ενεργοποιώ ένα συγκεκριμένο synth μέσα εκεί; Γιατί μου βγάζει καινούργια VST instrument track κάτω από το midi? Αν είμαι τόσο άσχετος παρακαλώ να μου το πείτε διακριτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να απολογείσαι , όλοι ήμασταν κάποτε άσχετοι ...γι αυτό όταν αγοράσαμε το software που χρησιμοποιούμε διαβάσαμε το εγχειρίδιο ... και πάψαμε να είμαστε άσχετοι. Συνιστώ στο μέλλον να αφιερώσεις λίγο χρόνο από τη ζωή σου και να κάνεις κι εσύ το ίδιο. Προς το παρόν η απάντησή σου βρίσκεται εδώ :

 

Devices -> Device setup -> VST Multitrack -> Setup -> ASIO Driver (επιλέγεις το ASIO driver της κάρτας σου ) -> Control Panel (Εδώ χαμηλώνεις το Latency)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου, έκανα αυτό που είπες και εμφανίζονται τρεις επιλογές όταν πάω να διαλέξω το Asio driver της κάρτας μου : DirectX Driver/ DirectX Full Duplex/ Multimedia Driver. Όταν επιλέγω το πρώτο, το cubase κλείνει(?), το τρίτο έχει το μεγαλύτερο letancy και το δεύτερο το μικρότερο. Κανένα από αυτά δεν μου δίνει την επιλογή στο Control Panel για να πειράξω το latency. Εδώ πρέπει να πω ότι έχω μία παλιά Sound blaster. Μήπως δεν έχω τον αντίστοιχο Asio driver; Γιατί όμως μπορώ να πειράξω το letancy οταν τα synths ανοίγουν έξω από το Cubase;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου