Προς το περιεχόμενο

Διαφορές Tonelab Desktop - Tonelab SE


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα 170 ευρω διαφορα μεταξυ του SE & του desktop ειναι ΑΣΤΕΙΑ υποθεση (τι ειναι 170 ευρω στην Ελλαδα ουτε 5 φραπεδες στο Κολωνακι....:) )

 

AΞΙΖΕΙ τον κοπο να παρεις την SE

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να πω, λαμβάνοντας υπόψη την τιμή του καφέ στο Κολωνάκι και τον ρυθμό αύξησης του :-) έχεις απόλυτο δίκιο! :-)

 

Η SE έχει καλύτερο value for money!

 

Δεν μένει παρα να την δοκιμάσω και βέβαια να αποφασίσω... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνωντας για την tonelab SE, στο net, έπεσα πάνω σε αυτό¨

 

http://www.musiciansfriend.com/product/Vox-ToneLab-SE-Tube-Driven-Modeling-Floorboard-Processor?sku=150314&src=3SOSWXXB

 

που αναφέρει ότι το προιόν είναι discontinued δεν ξέρω αν το σταματάει η VOX ή απλά έτυχε στο συγκεκριμένο μαγαζί, απλά το αναφέρω προς ενημέρωση του forum.

 

Πάντως ευρωπαικά e-shops το διαθέτουν κανονικά στα αμερικάνικα δεν εμφανίζεται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ σωστα διαβασες,παει για καταργηση του μοντελλου (για αυτο και εγω αν και πουλησα τη μια απο τις δυο που ειχα γιατι ελεγα πως δεν μου χρειαζονται 2,μολις το διαπιστωσα αυτο ετρεξα να παρω παλι μια spare για να μου βρισκεται.... :) )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλι πιστευω οτι η vox απλα εφτιαξε το ενδιαμεσο μοντελλο κ εβαλε και μια μεταλλαδικη βρωμα για να μην την κατηγορουμε. δεν πιστευω οτι εχει λογο να καταργησει το μοντελο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα!

Να ρωτησω κι εγω κατι.Με βαση την παρακατω super-extra-special προσφορα

http://www.zzounds.com/item--VOXTONELAB(περιπου 150-160 ευρω δηλ) και βεβαια δεδομενου οτι εχει κανεις την ακρη να ψωνισει απ'το συγκεκρημενο site (εγω την εχω).......

Σ'εναν ερασιτεχνη μουσικο σαν εμενα ποια θα προτεινατε;Αξιζει και παλι να δωσω τα αρκετα παραπανω ευρα και να παρω την se(μιας κι απ' οτι ειπατε παει για καταργηση) ή ειναι καλη ευκαιρια να ξεκινησω με κατι φθηνο και καλο... και αργοτερα να παρω την "νεα" se αφου μετα απο καταργηση καποιου προιοντος ερχετε ο νεος βελτιωμενος και καλυτερος (οχι παντα) αντικαταστατης του.

Τελος....κιθαριστες που ακουω και θαυμαζω:

Ron Thal(Bumblefoot - G'n'R πια) , Mattias Eklundh , Steve Vai , Satriani , Van Halen κ.α.

Ηχος που θελω να πλησιασω:

Μιξη απο Van Halen και Nuno Bettencourt(ισως και λιγο πιο heavy) στα ρυθμικα και Steve Vai σε σολο.Μπορω να εχω περιπου τετοιο ηχο με το tonelab και με τα εργαλεια μου ή μου προτεινεται κατι αλλο;Απ'οτι καταλαβαινεται δηλ το θελω το distortion μου!

Τα εργαλεια μου:

JACKSON/CHARVEL No6 (Ιαπωνεζα) με αλλαγμενους μαγνητες (H-S-S) ολοι Dimarzio

EVO - Fast track 1 - Chopper

Ενισχυτης:Marshall 8240 VALVESTATE (απ' τους παλιους καλους valvestate δεκαετιας ... οχι τα σημερινα τζιτζικια).

Live fast , die ... hard!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηχος που θελω να πλησιασω:

Μιξη απο Van Halen και Nuno Bettencourt(ισως και λιγο πιο heavy) στα ρυθμικα και Steve Vai σε σολο.Μπορω να εχω περιπου τετοιο ηχο με το tonelab και με τα εργαλεια μου ή μου προτεινεται κατι αλλο;Απ'οτι καταλαβαινεται δηλ το θελω το distortion μου!

Τα εργαλεια μου:

JACKSON/CHARVEL No6 (Ιαπωνεζα) με αλλαγμενους μαγνητες (H-S-S) ολοι Dimarzio

EVO - Fast track 1 - Chopper

Ενισχυτης:Marshall 8240 VALVESTATE (απ' τους παλιους καλους valvestate δεκαετιας ... οχι τα σημερινα τζιτζικια).

 

Δε νομίζω η Tonelab να σε καλύψει... :roll: :roll:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου