Προς το περιεχόμενο

Η κατάρα του αριστερόχειρα!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ρε σεις...

 

Όλοι αυτοί που είναι αριστερόχειρες και έμαθαν με το ζόρι να παίζουν "δεξιά" καταπιέζουν τον εγκέφαλό τους, λέει η επιστήμη...

 

Εμείς είμαστε οι μη καταπιεσμένοι.

 

"Είμαστε η αδικημένη γεννιά του '60

δίχως κατοχή και πείνα,

χωρίς ρετσίνα"

 

όπως έλεγε ο Τζιμάκος ο Πανούσης...

 

Η μπάντα πάντως είναι καλή ιδέα. Φτάνει να μη παίζουμε τίποτα φλωριές και ξενερώσουμε τελείως. Ξέρετε τώρα, από Rock 70's και βλέπουμε...

 

Μιλήστε με την manager μου. Την λένε Sharon (Osbourne!) αλλά προσοχή μη σας φέρει κανένα laptop στο κεφάλι γιατί είναι λίγο νευρική...χεχεχε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια καταπιεση? προσωπικα δεν πιστευω πως δεν καταπιεστικα...

Οταν ξεκινησα να παζω, δεν ηξερα καν οτι ημουν αριστεροχειρας, απλα μου εδωσαν μια κανονικη κιθαρα και εμαθα!

Ειναι πολυ πιθανο, αν ξεκινουσα μερικα χρονια μετα, να επαιζα και γω με αριστερη τωρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστους να λένε Σταύρε, όλοι ζηλεύουνε το πηγαιο μας ταλέντο.

Οκ, μπάσο εγώ, κιθάρα εσύ και ο Mark, ένας τουμπανιέρης λείπει, αλλά μην φοβάσαι, αν δεν βρούμε θα προγραμματίσω ένα drum machine με το αριστερό μου χέρι.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...κιθάρα εσύ και ο Mark...

Παλι τον αταλαντο θα φερεις, 8O ειπαμε καλος ειναι αλλα δεν αντεχω παλι να με παρακαλαει να του δειξω licks :lol: :lol: :lol:

Εχει αρχισει να με κουραζει αυτο το παιδι...

Τελος παντων, Κωστα ομως σε προειδοποιω, για τελευταια φορα :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έεεελα ρε συ Σταααααύρε, έχει στερέψει και από ιδέες κιόλας και με έχει ζαλίσει στα τηλέφωνα ο άνθρωπος, κρίμα είναι!

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ξεκινησα να παζω' date=' δεν ηξερα καν οτι ημουν αριστεροχειρας[/quote']

 

¶χου μωρέ, δεν είχες ξαναχρησιμοποιήσει τα χεράκια σου εεε; Από 3 μηνών παίζεις;

 

Μου θυμίζει Matrix:

Νeo: Γιατί δεν μπορώ να ανοίξω τα μάτια μου;

Morpheas: Γιατί δεν τα έχεις ξαναχρησιμοποιήσει ποτέ...

 

Μα πως είναι δυνατόν να μη ξέρεις οτι είσαι αριστερόχειρας ρε φίλε; Θέλεις να μας τρελάνεις πάνω στην πιο κρίσιμη ηλικία για εγκεφαλικό;

 

...Χεχεχε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ στα 6 σου, γνωριζες οτι ησουν αριστεροχειρας? Απλα χρησιμοποιουσες το αριστερο σου χερι...

 

Οταν λοιπον ενα παιδακι ξεκιναει σε μικρη ηλικια να παιζει κιθαρα, δεν εχει καμια διαφορα αν θα ξεκινησει κανονικα ή αναποδα. Και τα δυο αγγουρια ειναι!!!!

Οποτε ο δασκαλος μου, οπως και στην περιπτωση του Κωστα,επελεξε σοφα να μαθω με δεξια :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ στα 6 σου' date=' γνωριζες οτι ησουν αριστεροχειρας? Απλα χρησιμοποιουσες το αριστερο σου χερι...

 

Οταν λοιπον ενα παιδακι ξεκιναει σε μικρη ηλικια να παιζει κιθαρα, δεν εχει καμια διαφορα αν θα ξεκινησει κανονικα ή αναποδα. Και τα δυο αγγουρια ειναι!!!!

Οποτε ο δασκαλος μου, οπως και στην περιπτωση του Κωστα,επελεξε σοφα να μαθω με δεξια :wink:[/quote']

 

 

φίλε stavrilian,δεν το κατέχω το άθλημα της κιθάρας,αλλά είναι λάθος να παίζεις με το αριστερό?

Στην ηλικία των 6,εφόσον χρησιμοποιείς το αριστερό,σημαίνει οτι είσαι αριστερόχειρας,έστω και αν τότε μαθαίνεις να γράφεις.Μου φαίνεται λίγο σαν εξαναγκασμός,όπως παλιά που δένανε το αριστερό χέρι του παιδιού για να γράψει με το δεξί.

Βέβαια όλα μια συνήθεια είναι αλλά από την στιγμή που είσαι αριστερόχειρας γιατί να πιεστείς να παίξεις με το δεξί κιθάρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν Σταύρε, μετά από ώριμη σκέψη άλλαξα γνώμη, το γκρούπ θα ονομάζεται ΚΑΤΑΠΙΕΣΜΕΝΟΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΧΕΙΡΕΣ και θα παίζουμε punk/hardcore. Έτσι για να μάθουν αυτοί.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου