Προς το περιεχόμενο

Η κατάρα του αριστερόχειρα!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και γω ειμαι μια απο αυτες τις περιπτωσεις :D

Eιμαστε εγω, o Kwstas79, ο knopfler και κανα δυο αλλοι!!!

 

Οταν ξεκινησα να παιζω ημουν τοσο μικρος, που δεν ειχε καμια απολυτως διαφορα, αν θα παιξω κανονικα ή αναποδα, οποτε ξεκινησα κανονικα, και δεν το μετανοιωσα καθολου βλεποντας τι τραβανε οι συντροφοι αριστεροχειρες :lol: :lol: :lol:

 

Το πιο κουλο, το ειχα δει σ'ενα camping, οπου δινω την κιθαρα μου σενα τυπο, αυτος οπως ειναι την γυρναει αναποδα, οντας αριστεροχειρας, και το παλικαρι επαιζε κανονικοτατα 8O 8O 8O

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

...

Το πιο κουλο' date=' το ειχα δει σ'ενα camping, οπου δινω την κιθαρα μου σενα τυπο, αυτος οπως ειναι την γυρναει αναποδα, οντας αριστεροχειρας, και το παλικαρι επαιζε κανονικοτατα 8O 8O 8O

...[/quote']

 

:lol: Το έχω δεί κι εγώ αυτό μία φορά. Μάλιστα μου είπε ότι οι δικές του κιθάρες είναι αριστερές αλλά μπορεί και να παίζει με δεξιές που έχουν τις χορδές ανάποδα. 8O :D "Τό ίδιο πράμα είναι" ....είπε 8O 8O 8O :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι περιεργος να το δοκιμασω καποια στιγμη, αλλα δεν εχει τυχει να παιξω με αριστερη ακομα, και να γυρισω την κανονικη αναποδα παραπαει, δεν σταβρωνω νοτα:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ είμαι αριστερόχειρας αλλά παίζω "κανονικά".

Σοφή απόφαση, την πήρε βέβαια η δασκάλα μου στην κλασική, αλλά εδώ που τα λέμε καλά μου έκανε.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Και εγώ είμαι αριστερόχειρας αλλά παίζω "κανονικά".

Σοφή απόφαση' date=' την πήρε βέβαια η δασκάλα μου στην κλασική, αλλά εδώ που τα λέμε καλά μου έκανε.[/quote']

Καλά μιλάμε έχω μείνει άναυδος. (Να, δείτε: 8O 8O 8O )

Κι άλλο ΜΕΓΑΘΗΡΙΟ της μουσικής παίζει ανάποδα :lol: :lol: :lol:

Stavrilian άλλαξε το ποστ σου νε λέει:

"Eιμαστε εγω, ο kwstas79, ο knopfler και κανα δυο αλλοι!!! :lol: :lol:

 

Τελικά φαίνεται ότι οι αριστερόχειρες που παίζουν δεξιά όργανα είναι περισσότεροι από όσοι νόμιζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

done!!!

Ειχα μια φοβερη ιδεα, τι θα λεγατε να μαζευομασταν ολοι οι "αναποδοι" (αριστεροχειρες) που παιζουμε "αναποδα" και να καναμε μια super μπαντα?

 

Τοσο ταλεντο κριμα να παει χαμενο :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

done!!!

Ειχα μια φοβερη ιδεα' date=' τι θα λεγατε να μαζευομασταν ολοι οι "αναποδοι" (αριστεροχειρες) που παιζουμε "αναποδα" και να καναμε μια super μπαντα?

 

Τοσο ταλεντο κριμα να παει χαμενο :lol: :lol:[/quote']

 

και πως θα λέγεται η μπάντα? "The left-overs"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου