Προς το περιεχόμενο

Ελεύθερη Αγορά VS Ελληνική πραγματικότητα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
Να προσθέσω ότι πριν μέρες είδα κάποιον παλιό συμμαθητή μου ο οποίος είναι εκ των υψηλών στελεχών της ΔΑΠ στο τμήμα της Οδοντιατρικής. Και ο οποίος μου ομολόγησε ότι:

 

1) Χρωστάει μόνο ένα μάθημα (είναι στο τέταρτο έτος)

2) Με το που θα πάρει πτυχίο' date=' θα κάνει δωρεάν μεταπτυχιακό στην ημεδαπή

3) Θα ασχοληθεί με το λειτούργημα για λίγα χρόνια, μετά θα αφοσιωθεί στην πολιτική

4) Το "κόμμα" έχει φροντίσει για όλα τα παραπάνω

 

Εγώ αισθάνομαι ελαφρώς ηλίθιος μετά από αυτά που άκουσα, πειράζει; :?[/quote']

Ε, βέβαια. Αν μπαινοβγαίνει στο γραφείο του πρύτανη και του προέδρου της σχολής "κρατώντας" το 20% των ψήφων που θα τον επανεκλέξουν, λογικό δεν είναι να τυγχάνει "ειδικής" αντιμετώπισης? (Για όσους δεν γνωρίζουν λεπτομέρειες οι πρυτάνεις εκλέγονται απο εκλεκτορικό σώμα που αποτελείται κατά 40% από φοιτητές που καθορίζονται -κατά κανόνα- από τις παρατάξεις.

Γιατί οι φοιτητοπατέρες φρίκαραν τόσο με το νέο νόμο-πλαίσιο λέτε?

Το μόνο παρήγορο είναι αυτό που λέει ο Wow!. Φελοί και παράσιτα είναι αυτά τα ατομάκια και ευτυχώς πολλές φορές την τρώνε στο τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 145
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ε' date=' βέβαια. Αν μπαινοβγαίνει στο γραφείο του πρύτανη και του προέδρου της σχολής "κρατώντας" το 20% των ψήφων που θα τον επανεκλέξουν, λογικό δεν είναι να τυγχάνει "ειδικής" αντιμετώπισης? (Για όσους δεν γνωρίζουν λεπτομέρειες οι πρυτάνεις εκλέγονται απο εκλεκτορικό σώμα που αποτελείται κατά 40% από φοιτητές που καθορίζονται -κατά κανόνα- από τις παρατάξεις.

Γιατί οι φοιτητοπατέρες φρίκαραν τόσο με το νέο νόμο-πλαίσιο λέτε?

Το μόνο παρήγορο είναι αυτό που λέει ο Wow!. Φελοί και παράσιτα είναι αυτά τα ατομάκια και ευτυχώς πολλές φορές την τρώνε στο τέλος.[/quote']

 

Δεν ειναι καλυτερα να αφησουμε το θεμα της παιδειας για αλλο θρεντ?

Θα γινει σκατα η συζητηση στο τελος. Και κυριως αδικουμε τα ιδια τα θεματα που ανοιγονται. Γιατι θα πεταξω εγω μια σποντα για την παιδεια, θα πεταξεις εσυ μια για τους μαγαζατορες και αντε να βγαλουμε ακρη.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η βίαιη αντίσταση είναι η μόνη ελπίδα

σε μια χώρα δίχως ελπίδα και φωνή

 

Μπούρδες. Ο στιχουργός των Going Through είσαι; Διότι' date=' αν είσαι, ήθελα να σε ρωτήσω αν έχει μειωθεί η περιεκτικότητα ζάχαρης στα Μίλκο.[/quote']

 

δεν ξέρω κατά πόσο τα συγκεκριμένα άτομα γράφουν για τους going through

ούτε ξέρω κατα πόσο ο νανος βαλαορίτης θα έγραφε για τους going through

 

αυτό που έγραψα είναι στοίχος από τραγούδι τον Ωχρά Σπειροχαίτη

 

http://www.disobey.net/wxra/

 

εδώ είναι και η αρχική σελίδα του site αν ενδιαφέρει κανέναν να καταλάβει τι ήταν αυτό που έγραψα εκτός από το να λέει ότι λέει...

 

http://www.disobey.net/wxra/

 

ακούστε κανένα κομμάτι διαβάστε κανέναν στοίχο και ίσως να κερδίσετε κάτι, ίσως πάλι να χαραμίσετε άδικα τον χρόνο σας

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακούστε κανένα κομμάτι διαβάστε κανέναν στοίχο και ίσως να κερδίσετε κάτι' date=' ίσως πάλι να χαραμίσετε άδικα τον χρόνο σας[/quote']

 

Τι να κερδίσουμε; Την επιθυμία να ανοίξουμε πειρατικό ραδιοφωνικό σταθμό κάνοντας χρήση του πανεπιστημιακού ασύλου; (ιδέα που σου φάνηκε καλή, σε κάποιο άλλο thread).

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να κερδίσουμε; Την επιθυμία να ανοίξουμε πειρατικό ραδιοφωνικό σταθμό κάνοντας χρήση του πανεπιστημιακού ασύλου; (ιδέα που σου φάνηκε καλή' date=' σε κάποιο άλλο thread).[/quote']

 

 

Εριστικος χωρις λογο? Δεν υπαρχει λογος να κανουμε σχολια αν δεν εχουμε κατι να πουμε.

Το τι θα κερδισει ο καθενας ειναι δικο του θεμα, αλλα το να ειναι απολυτως απο την αρχη, ε, δεν ειναι και η πιο σωστη αντιμετωπιση.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακούστε κανένα κομμάτι διαβάστε κανέναν στοίχο και ίσως να κερδίσετε κάτι' date=' ίσως πάλι να χαραμίσετε άδικα τον χρόνο σας[/quote']

 

Τι να κερδίσουμε; Την επιθυμία να ανοίξουμε πειρατικό ραδιοφωνικό σταθμό κάνοντας χρήση του πανεπιστημιακού ασύλου; (ιδέα που σου φάνηκε καλή, σε κάποιο άλλο thread).

 

ο forensick μια χαρά τα λέει όσο για το θέμα που θίγεις αν ανοίξεις πειρατικό ραδιοφωνικό σταθμό για να πεις "εδώ πολυτεχνείο εδώ πολυτεχνείο σας μιλά..." καλά θα κάνεις και θα έρθω και εγώ μαζί σου. Αν ανοίξεις πειρατικό ραδιοφωνικό σταθμό κάνοντας χρήση του πανεπιστημιακού ασύλου για να διαφημίζεις οτιδήποτε ή για να βάζεις τα τραγουδάκια σου είσαι για τομάτες.

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εριστικός: όχι. Με λόγο: ναι.

Δεν είναι δικό μου πρόβλημα το ότι οι στίχοι και η φιλοσοφία της σπειροχαίτης προτείνονται από ένα άτομο που έχει στο παρελθόν συμμεριστεί πρόταση για παραβατική συμπεριφορά - και μάλιστα ακριβώς εκείνες τις ημέρες όπου η πιο αντιδραστική και ανόητη κριτική για το πανεπιστημιακό άσυλο αφορούσε ακριβώς το ότι χρησιμοποιείται για τέτοιες παραβατικές συμπεριφορές.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εριστικός: όχι. Με λόγο: ναι.

Δεν είναι δικό μου πρόβλημα το ότι οι στίχοι και η φιλοσοφία της σπειροχαίτης προτείνονται από ένα άτομο που έχει στο παρελθόν συμμεριστεί πρόταση για παραβατική συμπεριφορά - και μάλιστα ακριβώς εκείνες τις ημέρες όπου η πιο αντιδραστική και ανόητη κριτική για το πανεπιστημιακό άσυλο αφορούσε ακριβώς το ότι χρησιμοποιείται για τέτοιες παραβατικές συμπεριφορές.

 

 

Ολοι εχουμε πει βλακιουλες στο παρελθον(χωρις να θελω να πω οτι ο jmone ειναι σωστος ή λαθος-εγω παντως σιγουρα εχω πει και μου φαινεται το θυμασαι καλα eye :lol: ), αυτο δεν σημαινει οτι θα κρινουμε την καινουργια προταση του αλλου, με το παρελθον. Τοτε ηταν σωστος, τωρα σημαινει οτι παλι θα ειναι σωστος? Τοτε ηταν λαθος, σημαινει οτι και τωρα θα ειναι λαθος?

Τεσπα, δεν εχει νοημα μια αντιπαραθεση με ΑΥΤΟΝ τον λογο και λογω μιας παλαιοτερης προτασης την οποια ο ενας εκρινε σωστη και ο αλλος λανθασμενη.

Back to the topic λοιπον.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου