Προς το περιεχόμενο

Music Festival. Ποιοι θα πάμε;


boukas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν λίγο βλέποντας την εκπομπή art uber alles, θυμήθηκα ότι 22-24 Απρίλη στο Σ.Ε.Φ. θα λάβει χώρα το makemusic festival, όπου θα υπάρχουν εκθέσεις οργάνων, προγραμμάτων, σχολές, συγκροτήματα κτλ κτλ κτλ...

 

Λοιπόν θα ήθελα να μάθω πόσοι από εμάς θα πάμε;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά είχα βρει το fitisi.gr αλλά δεν δουλεύει τώρα. Πάντως αν πας στο site το σεφ το γράφει μια χαρά!

Δεν ξέρω πολλά πολλά, αλλά σαν φεστιβάλ παίζει να λέει. Κάτι σαν το musicmesse ένα πράμα. είδωμεν!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγο βλέποντας την εκπομπή art uber alles' date=' θυμήθηκα ότι 22-24 Απρίλη στο Σ.Ε.Φ. θα λάβει χώρα το makemusic festival, όπου θα υπάρχουν εκθέσεις οργάνων, προγραμμάτων, σχολές, συγκροτήματα κτλ κτλ κτλ...

 

Λοιπόν θα ήθελα να μάθω πόσοι από εμάς θα πάμε;[/quote']

 

 

καλή η ερώτηση! αλλά δεν κατάλαβα γιατί πρέπει να δηλώσει κάνεις εδώ ενδιαφέρον για ένα φεστιβάλ ενός άλλου site με κοντινό περιεχόμενο με του Νοιζ, δεν νομίζω ότι τα Νοιζ φέστιβαλ προθούνται σε άλλα forum, κοντινής θεματολογίας.

 

δεν ξέρω.. λέω εγώ τώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί; Αν και το νοιζ κάνει ένα τέτοιο φεστιβαλ, γιατί να μην αναφερθεί και σε άλλα site; Δεν το κατάλαβα το νόημα της τοποθέτησής σου!

Δλδ όταν αναφέρονται όλοι στην namm, musicmesse και άλλα φεστιβαλ ανά τον κόσμο, γιατί δεν την ψάχνει κανείς για το ποιόν του διοργανωτή, παρά γίνονται πολλά στον αριθμό threads και μακροσκελλέστατες τοποθετήσεις από όσους παρεβρέθησαν (γενικώς μιλάω και όχι μόνο για τους έλληνες)

Χώρια που θεωρώ πολύ καλύτερες και πιο πρόσφορες τις αναφορές σε αυτού του είδους τα events, παρά κάτι άλλα που βλέπω περί συναυλιών....

 

Και το θέμα το ξεκίνησα καθώς όλοι εδώ μέσα ενδιαφέρονται για την μουσική είτε ως μουσικοί, είτε ως "τεχνικοί", οπότε και έκρινα σκόπιμο να το αναφέρω! Αν πάλι έκανα λάθος, τότε τι να πω! Συγνώμη :cry:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλά διεκρινα μια δυσκολία στην αναφορά της πηγής του συγκεκριμένου site και μόνο από τον τίτλο του θέματος κατάλαβα πιο site το διοργανώνει χωρίς καμία δυσκολία. και δεν με θεωρώ κανα εξπερ του ιντερνετ

 

εγώ απλά δεν θα το ανέφερα, όπως και δεν θα ανέφερα στο χ.ψ. site μουσικής τεχνολογίας ότι εδώ στο noiz υπάρχει κόσμος με περισσότερες γνώσεις. *για λόγους σεβασμού της φιλοξενίας τους

 

δεν ξέρω μεγάλωσα!, μαλ##εψα, αισθάνθηκα θαλαμοφύλακας!! ή το κακό σκυλί!!

 

*μην συγκρίνεις ανόμοια πράγματα nam κλπ.

αν πιστεύεις ότι είμαι άουτ δοκίμασε να προβάλεις το νοιζ σε άλλο site μουσικής τεχνολογίας και πές μας τις φιλικές τους αντιδράσεις.

 

τέλος, πάμε παρακάτω.

φιλικά

:)

brain

 

*και πραγματικά δεν έχω κανα πρόβλημα με την πάρτυ σου :wink: 8)

ελπίζω να μην γεννήθηκε αντιπάθεια :oops: και μου την παραφυλάξεις σε καμιά γωνία :lol: :lol: :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Φίλοι μου να διευκρινήσω κάτι.

 

Η έκθεση λέγεται Music Festival.

 

Δεν διοργανώνεται από κανένα περιοδικό ή σάιτ, αλλά από την Leader Methodical Networks.

 

Ουσιατικά πρόκειται για μια νέα προσπάθεια μετά από αρκετές παρόμοιες και αποτυχημένες στο παρελθόν για μια έκθεση μουσικής τεχνολογίας.

 

Η "μαγκιά" της συγκεκριμμένης προσπάθειας είναι ότι προσφέρει 3 σκηνές για τις ετήσιες εκδηλώσεις των ωδείων οπότε θεωρείται από τους εκθέτες ότι θα υπάρξει προσέλευση, τουλάχιστον από τα ωδεία.

 

Μέχρι στιγμής η οργάνωση έχει δείξει καλά σημάδια, αν και δεν προβλέπεται μεγάλη συμμετοχή. Αλλά πρωτη χρονιά είναι. Μια βόλτα νομίζω καλή θα είναι.

Δελτίο τύπου σχετικό μόλις λάβω θα ανεβάσω.

Πάντως θα είναι στο ΣΕΦ στο Φάληρο, από την Παρασκευή 6μμ μέχρι και Κυριακή.

 

*Διορθώνω και τον τίτλο.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο.κ. γκάφα :lol: :oops: ο προηγούμενος τίτλος και ένα φεστιβαλ που παίζει εκεί με παρέσυραν να πω μ*&^*%$.

 

μπα! δικαιολογίες το 4 southern ήταν :lol: :oops:

 

 

 

συγνώμη boukaw7 :cry:

 

τώρα θα μου πεις τι το πίνεις το άτιμο :lol:

:oops: :oops: :oops:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Μη στενοχωριέσαι.

Μια χαρά τα πας ακόμα και με το southern. :lol: :lol:

Δεν ήταν δική σου παρανόηση.

 

*Πάντως σε βλέπω στους τελικούς του Διαπασών σύμφωνα με τις προτιμήσεις μας... :wink:

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε brain μου κανένα πρόβλημα. ¶λλωστε απ' ότι κατάλαβες ,ούτε εγώ ήξερα πολλά - εδώ μέχρι και το όνομα λάθος το έκανα :oops: (ευχαριστώ yameth που άλλαξες τον τίτλο! ). ¶λλος 1 λόγος που το άνοιξα ήταν μπας και κάποιος που θα πάει, ξέρει κάτι παραπάνω να μας πει, καθώς κι εγώ το πρωτοάκουσα πριν 3 μέρες στο ράδιο και στο σημερινό art uber alles!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου