Προς το περιεχόμενο

Κατοχύρωση μουσικής - Πως;;;


nathanlyk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν υφίσταται νομικά κλοπή αρμονίας ή/και ρυθμού. Μόνο αν έχει αντιγραφεί μελωδική γραμμή 8 μέτρων.

 

Πώς κάνει ο Φοίβος τα χιτς του νομίζεις;  ;D

Ισως το ειπες καλυτερα.κατι τετοιο μπορει να συνεβη.Στην δικη μας περιπτωση για πιο συγκεκριμενα ηταν ΙΔΙΟ το τραγουδι (και ακορντα και μελωδια,μεχρι και ο ρυθμος της ντραμς) μεχρι το 2 πρωτα μετρα σε μια εισαγωγη με 4 μετρα.Στα 2 τελευταια μετρα ηταν λιιιιιιιγο αλλαγμενο.

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν υφίσταται νομικά κλοπή αρμονίας ή/και ρυθμού. Μόνο αν έχει αντιγραφεί μελωδική γραμμή 8 μέτρων.

 

Πώς κάνει ο Φοίβος τα χιτς του νομίζεις;  ;D

 

Τζάμπα κόπος δηλαδή.... οπότε μετράει ποιο πολύ το πως θα προωθήσεις την δουλειά σου για να μπορέσεις να βγάλεις κάποια χρήματα(αν αυτός είναι ο σκοπός), άλλωστε  το να αντιγράψεις κάτι και να μην το καταλάβει κανένας δεν είναι και πολύ δύσκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... άλλωστε  το να αντιγράψεις εμπνευστείς κάτι και να μην το καταλάβει κανένας δεν είναι και πολύ δύσκολο.

 

Επισης δεν ειναι τυχαίο οτι και ο Καρβελας και ο Φοιβος περασαν πρωτα μερικες νυχτες απο την νομικη σχολή πριν ασχοληθουν με την ..εμπνευση

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mιας και αναφέραμε τον Φοίβο, έχω CD με αραβική μουσική που έχει ολόκληρα κομμάτια του με αραβικό στίχο! Τους κλέφτες. :P :P :P ακόμα και το τουμπερλέκι του κλέψανε.

In a world of magnets and miracles

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mιας και αναφέραμε τον Φοίβο, έχω CD με αραβική μουσική που έχει ολόκληρα κομμάτια του με αραβικό στίχο! Τους κλέφτες. :P :P :P ακόμα και το τουμπερλέκι του κλέψανε.

Αλλο ο "δανεισμος" και αλλο το "κλεψιμο"

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δανεισμός δίχως επιστροφή;

credits....  ;)

Ποιος γραφει απο πισω απο το cd οτι εχει γραψει την μουσικη ? ελπιζω να καταλαβαινεις γιατι δεν χρειαζεται να επεκταθω σε off topic συζητησεις οι οποιες εχουν χιλιοειπωθει :)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

credits....  ;)

Ποιος γραφει απο πισω απο το cd οτι εχει γραψει την μουσικη ? ελπιζω να καταλαβαινεις γιατι δεν χρειαζεται να επεκταθω σε off topic συζητησεις οι οποιες εχουν χιλιοειπωθει :)

Αν δεν κατάλαβες την ειρωνεία στο πρώτο μου σχόλιο πήγαμε στράφι. ;D Αν και δεν κοίταξα ποτέ, δεν νομίζω οι Λιβανέζοι φίλοι μου να πήραν τη μουσική του "Αναβεις Φωτιές" :D :D

In a world of magnets and miracles

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κατάλαβες την ειρωνεία στο πρώτο μου σχόλιο πήγαμε στράφι. ;D Αν και δεν κοίταξα ποτέ, δεν νομίζω οι Λιβανέζοι φίλοι μου να πήραν τη μουσική του "Αναβεις Φωτιές" :D :D

Φυσικα και την καταλαβα.Απλως εχει παρερμεινευθει τοσο πολυ το θεμα που κανενας δεν το ψαχνει και νομιζει ΟΤΙ του κατεβει.Δεν λεω φυσικα για σενα και δεν θιγω υποληψεις απλως εχω δει πολλες φορες τραγουδια "Ελληνικα" και μετα τα ακουω απο ξενο τραγουδιστη και κοιτωντας βλεπω οτι υπαρχει το ονομα του ξενου μουσικου στα credits του ελληνικου cd....simple  ;).....Εκει ηθελα να καταληξω

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου