Προς το περιεχόμενο

Adam A7 Vs Genelec 8030 Vs Dynaudio Bm5a


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άρα δεν θα λάβουμε ως κριτήριο τα specifications και την ο θεός να την κάνει αίγλη των Genelec (υπάρχουν πολύ πιο καλές μάρκες ηχείων)..

 

Θέλεις να μας αναφέρεις και να μας σχολιάσεις το μοντέλο Genelec που είχες στο στούντιό σου

και να μας εξηγήσεις τι δεν σου άρεσε σε αυτό?

Έχεις να μας αντιπροτείνεις άλλο μοντέλο εταιρείας και να μας εξηγήσεις του λόγους που αυτό υπερτερεί

έναντι του αντιστοίχου Genelec ?

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε να πάρει κανείς το reference CD του για να ακούσει τα ηχεία.

 

Βρίσκω απίθανο να βρεθούν όλα τα ηχεία μεταξύ των οποίων θα γίνει η τελική επιλογή στον ίδιο χώρο. Το αν είναι διαμορφωμένος αυτός ο χώρος(οι) και για ακροάσεις από monitor...πηγαίνει μακρυά η βαλίτσα.

Ghen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Συμφωνω με τους προλαλησαντες. Δηλαδη να τα ακουσεις ολα και να κρινεις με καποιο cd αναφορας που το ξερεις καλα.

 

Επισης ειναι οντως υποκειμενικο μεχρι σε ενα βαθμο το θεμα.

 

Εγω προσωπικα εχω τα Adam A7 με τα οποια αντικατεστησα τα Yamaha MSP5 μου(κριμα που δεν ειχα χωρο να τα κρατησω, με ειχαν βοηθησει να φτιαξω πολυ καλες μιξεις).

 

Γενικα εχει απιστευτη αναλυση στις υψηλες συχνοτητες (βοηθαει το ribbon tweeter) και εχει σφιχτα μπασα. Γενικα ειναι "γρηγορο" ηχειο.

 

Περα απο ολα αυτα εντελως υποκειμενικα, οταν τα ακουσα επαθα πλακα. Και τα ακουσα διπλα σε αρκετα ζευγαρια ηχεια ακομα και πολυ μεγαλυτερης αξιας.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λολ λολ!!λολ λολ!!βρηκες να ρωτησεις τους επιστημονες!χαχαχαχα!

εδω θα σε μπερδεψουν χειροτερα

οτι και να κανεις,εγω το κανω καλυτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε το παιδι μαλλον θελει να γραφει μουσικη και οχι να κανει ασκησεις ηλεκτροακουστικης!ειτε εισαι ευαισθητος στις ψηλες ειτε οχι ,διαλεγεις τα ηχεια με το λιγοτερο χρωμα για να ακους σωστα την πηγη σου,ολα τ αλλα ειναι περιττα

 

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΟΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΕΝΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΗΧΕΙΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΗΣ ΤΟΥ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΤΟΥ ΗΧΟΥ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΗΧΕΙΩΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΥΠΟΘΕΣΗ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΙ ΣΤΙΣ ΨΗΛΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΟΧΙ!!

ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΑ ΗΧΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ.

ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΝΑΦΕΡΕΣ ΒΓΑΖΟΥΝ ΗΧΕΙΑ ΚΑΛΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΑΛΛΑ Η ΤΕΛΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΕΙΝΑΙ

ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΗ!!!

 

ΦΙΛΙΚΑ

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

οτι και να κανεις,εγω το κανω καλυτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Το "παιδί" ρώτησε το 2007.

Σήμερα δεν χρειάζεται να το συζητάτε υποθετικά και με τέτοιο τρόπο evilgio.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου