Προς το περιεχόμενο

Μια CAR strat με EMG (+clip)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 181
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator
Φοβερό έγινε!!! :D:D:D

 

Μπράβο!!! ;)

 

Μήπως είναι λίγο μικρό? (Η μικρό είναι το μάτι μου?) Σύγκρινέ το με το δικό σου.

 

 

 

 

 

χαλια ειναι:D :D ...σοβαρα τωρα' date=' θελει να με κατατοπισει καποιος πως γινονται αυτες οι customιες???? ή τουλαχιστον κανενα λινκ...[/quote']

Το έχει περιγράψει κάποια στιγμή ο elavd.....

Η ιδέα είναι ότι το τυπώνεις πάνω σε αυτοκόλληλη διαφάνεια και το κολλάς. Κάνεις μόνο το περίγραμμα και το "γεμίζεις" με ασημί μαρκαδόρο από την πλευρά της κόλλας.

Κανονικά πρέπει να το βάλεις στο ξύλο και να το βερνικώσεις από πάνω.

(Αν και τα πολύ vintage έμπαιναν πάνω από το βερνίκι.)

 

Στο συγκεκριμένο, δεν προσέθεσα βερνίκι γιατί το μανίκι έχει νίτρο και δεν ήξερα πως θα συμπεριφερθεί το συνηθισμένο βερνίκι (πολυουρεθάνη?) από πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

decal1.JPG

ferden.jpg

 

Ίσως είναι ελάχιστα πιο μικρό, αν και νομίζω ότι πιθανόν να είναι και οφθαλμαπάτη.

 

Πάντως τώρα παρατηρώ ότι στο δικό μου έχω (μάλλον κακώς) απλώσει λίιιιγο παραπάνω τα γράμματα μεταξύ τους ...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

χαλια ειναι:D :D ...σοβαρα τωρα' date=' θελει να με κατατοπισει καποιος πως γινονται αυτες οι customιες???? ή τουλαχιστον κανενα λινκ...[/quote']

Το έχει περιγράψει κάποια στιγμή ο elavd.....

Η ιδέα είναι ότι το τυπώνεις πάνω σε αυτοκόλληλη διαφάνεια και το κολλάς. Κάνεις μόνο το περίγραμμα και το "γεμίζεις" με ασημί μαρκαδόρο από την πλευρά της κόλλας.

Κανονικά πρέπει να το βάλεις στο ξύλο και να το βερνικώσεις από πάνω.

(Αν και τα πολύ vintage έμπαιναν πάνω από το βερνίκι.)

 

Στο συγκεκριμένο, δεν προσέθεσα βερνίκι γιατί το μανίκι έχει νίτρο και δεν ήξερα πως θα συμπεριφερθεί το συνηθισμένο βερνίκι (πολυουρεθάνη?) από πάνω.

εκανα ενα search αλλα δν βρηκα....οκ, και αυτη η αυτοκολλητη διαφανεια?? τι ακριβως δλδ ? (γιατι αν ξερω καλα δν υπαρχουν αυτοκολλητες διαφανειες εκτυπωτη...). ρε παιδια σορρυ αν ειμαι offtopic αλλα μου κολλησατε το μικροβιο τωρα... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα ενα search αλλα δν βρηκα....οκ' date=' και αυτη η αυτοκολλητη διαφανεια?? τι ακριβως δλδ ? (γιατι αν ξερω καλα δν υπαρχουν αυτοκολλητες διαφανειες εκτυπωτη...)[/quote']

 

http://www.noiz.gr/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=38517#38517

 

http://www.noiz.gr/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=69805#69805

 

Υπάρχουν αυτοκόλλητες διαφάνειες για εκτυπωτή ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Χμμμμμ, Ηλία καλό μου φαίνεται.

Σε σύγκριση με την κανονική μου strat, το ΣΤΡΑΤΟΚΑΣΤΩΡ τελειώνει λίγο πιό δεξιά από το STRATOCASTER (αν βάλω το Φ πάνω στο F). Το δικό σου Ηλία πρέπει να είναι ακόμη μεγαλύτερο.

 

 

@ rainbowe : Σε βιβλιοπωλείο, ζήτα "αυτοκόλλητη διαφάνεια, μέγεθος Α4, για laser printer" (Συνήθως τις πουλάνε και μία-μία).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου