Προς το περιεχόμενο

Σκεφτομαι να παρω την Saffire LE. Τι λετε?


JM

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετω την παρεα! Δεν εχω πολλα post αλλα ειμαι καθημερινος "πελατης" στο Νοιζ.. :D

 

Λοιπον, οπως λεει και ο τιτλος θα αγορασω καινουρια καρτα ηχου (επιτελους θα γλιτωσω απο την audigy :P ) και κατεληξα να παρω την Focusrite Saffire LE. Επειτα απο πολυ ψαξιμο στο Νοιζ αλλα και στο ιντερνετ γενικοτερα αλλα και ρωτωντας ατομα που εχουν την συγκεκριμενη καρτα χωρις να βασιστω τοσο σε απαντησεις τυπου "ακουσα οτι αυτη δεν ειναι καλη κτλ..", πιστευω θα κανει την ζωη μου πιο ευκολη..

 

Αυτο που θελω να εχει ειναι σταθεροτητα στους drivers, χαμηλο latency, καλους a/d και d/a converters και τελος μια καλουτσικη προενισχυση ωστε να μπορω να γραψω κιθαρα(ακουστικη και ηλεκτρικη) και φωνη.. Βεβαια ενταξει δεν ειμαι και κανας pro για να ζηταω την τελεια ποιοτητα σε ολα αυτα αλλα για τα λεφτα της πιστευω ειναι καλη..

Την βρηκα στο Μουσικοραμα 308 ευρω ενω στον "Θωμα" εχει 348 ευρω.. (Παραξενο εε?) :P

 

Τελος, επειδη δεν εχει Firewire port η μητρικη μου θα παρω αυτην την firewire καρτα http://www.unibrain.com/Products/p1394/FireBoardBLUE.htm που εχει και Texas Instruments chipset.. Ελπιζω να μην αντιμετωπισω προβλημα σ'αυτο..

 

Αυτα απο μενα.. Θα με ενδιεφερε πολυ να ακουσω την αποψη σας! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μουσικοραμα την εχει πολυ πιο ακριβα (400).Τσεκαρε το παλι.Οσο για την unibrain αυτην εχω πανω στην ozonic m-audio και ειμαι super ευχαριστημενος.Κανενα προβλημα,ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως στο μουσικόραμα είναι στα 399¤ στην τιμή και στον θωμά 348¤

http://www.musicorama.gr/eshop/advanced_search_result.php?osCsid=7ed2bfa219e706b4b691316fb8af0fcf&search_in_description=1&keywords=saffire+le&osCsid=7ed2bfa219e706b4b691316fb8af0fcf&x=0&y=0

http://www.thomann.de/gr/focusrite_saffire_le.htm

 

Τώρα ως προς την κάρτα αποτελεί μια πάρα πολύ καλή επιλογή στα λ7 της και θα σε υπερκαλύψει

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ρε γμτ.. Τι γκαντεμια ειναι αυτη.. :P Την Παρασκευη που την τσεκαρα για τελευταια φορα στο Μουσικοραμα ειχε 308 ευρω και τους ειχα ρωτησει γιατι ηταν πιο φθηνη απο την κανονικη της τιμη και ειπαν οτι κανουν ποτε ποτε προσφορες σε διαφορα προιοντα.. Θα τους στειλω mail μπας και μου την αφησουν 308 ευρω οπως ειχε.. Θα βγω εκτος budget αλλιως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Motu ειναι οντως μια καλη καρτα αλλα η τιμη της ειναι αρκετα πανω απο αυτα που μπορω να διαθεσω..

 

Σημερα λεω να την παραγγειλω την Saffire LE.. :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου