Προς το περιεχόμενο

Ο ιδανικότατος υπολογιστής!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα! Πρώτο μου post στο site..! ...Βασικά αφεθείτε στη φαντασία σας!! :lol:

 

Αν είχατε τη δυνατότητα να πάρετε έναν υπολογιστή πύραυλο, τι θα πέρνατε? Τι δυνατότητες, ποιες μητρικές, τι επεξεγραστή, τι κάρτα γραφικών, κλπ.? Και πόσο πιστεύετε πως θα σας κόστιζε?? :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω πως αυτο θα εδιωχνε τις σκοτουρες απο το κεφαλι μου...

product-product.jpg

 

************ MAC 8-CORE ************

Aλλα θα τις μεταβιβαζε στην τσεπη μου :lol: :lol:

http://store.apple.com/1-800-MY-APPLE/WebObjects/AppleStore.woa/wa/RSLID?nnmm=browse&mco=578E9744&node=home/desktop/mac_pro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλωσήρθες!

 

Δεν νομίζω ότι μπορεί να απαντηθεί τόσο εύκολα το θέμα. Μιας και ο υπολογιστής είναι άθροισμα επι μέρους κομματιών αυτό που έχει τη μεγαλύτερη σημασία είναι πως θα συνεργαστούν με τον πιο αποδοτικό τρόπο μεταξύ τους.

 

Με λίγα λόγια:

 

Καλύτερα ένα άθροισμα από μέτρια εξαρτήμτα στημένα σωστά παρά ένα άθροισμα από φοβερά εξαρτήματα στημένα ελέω θεού.

 

Για να μην σου λέω πολλές θεωρίες, θα σου δώσω ένα προσωπικό παράδειγμα: είχα φτιάξει ένα καινούριο υπολογιστή με μια πολύ καλή φαινομενικά m/b Αsus και είπα να της βάλω 1.5GB RAM στα 400 μιας και το υποστήριζε η m/b. Πιο φθηνά έβγαινε να πάρω 3 modules των 512 στα 400 (η m/b είχε 3 slots κατα τύχη). Αυτό που δεν ήξερα όμως (και φαινόταν μόνο στο manual) ήταν ότι άμα χρησιμοποιήσεις και τα 3 slots τότε η max ταχύτητα sth RΑΜ έπεφτε στα 200!

 

Υπάρχουν τόσα προϊόντα και συνεχώς βγαίνουν καινούρια. Είναι πολύ δύσκολο να φτιάξεις το απόλυτο σεταπ και άμα το καταφέρεις θα έχουν βγει άλλα τόσα καινούρια πράγματα.

 

Οπότε καλύτερα να στοχεύεις για την καλύτερη σχέση απόδοσης/τιμής και να βάζεις κάτι έξτρα για το εξάρτημα που σε ενδιαφέρει περισσότερο (κάρτα 3d, ήχου, οθόνη, κτλ).

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω πως αυτο θα εδιωχνε τις σκοτουρες απο το κεφαλι μου...

product-product.jpg

 

************ MAC 8-CORE ************

Aλλα θα τις μεταβιβαζε στην τσεπη μου :lol: :lol:

http://store.apple.com/1-800-MY-APPLE/WebObjects/AppleStore.woa/wa/RSLID?nnmm=browse&mco=578E9744&node=home/desktop/mac_pro

 

Μπούρδα ρε συ, να δώσεις $2,500 και να μην γράφει Gibson ή PRS τουλάχιστον :roll: :lol:

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω πως αυτο θα εδιωχνε τις σκοτουρες απο το κεφαλι μου...

product-product.jpg

 

************ MAC 8-CORE ************

Aλλα θα τις μεταβιβαζε στην τσεπη μου :lol: :lol:

http://store.apple.com/1-800-MY-APPLE/WebObjects/AppleStore.woa/wa/RSLID?nnmm=browse&mco=578E9744&node=home/desktop/mac_pro

 

Μπούρδα ρε συ' date=' να δώσεις $2,500 και να μην γράφει Gibson ή PRS τουλάχιστον :roll: :lol:[/quote']

2500 είναι μόνο το πρωινό, για πατα configure και φτιαξτο λίγο...

 

βαλε αλλα ...7000!

 

γινεται ...vintage

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω πως αυτο θα εδιωχνε τις σκοτουρες απο το κεφαλι μου...

 

************ MAC 8-CORE ************

Aλλα θα τις μεταβιβαζε στην τσεπη μου :lol: :lol:

http://store.apple.com/1-800-MY-APPLE/WebObjects/AppleStore.woa/wa/RSLID?nnmm=browse&mco=578E9744&node=home/desktop/mac_pro

 

Τρελή καφρίλα 8-core!!! 24 GHz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός ο sotoman!

 

¶μα έχει και επιλογή να μου έρθει και ταλαιπωρημένη σε στυλ Galagher reissue την αγοράζω επι τόπου! :D:D:D:D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2500 δεν κάνει ο οκταπύρηνος. Το αρχικό μοντέλλο κάνει, οπότε αν θες να χτυπήσεις το πανίσχυρο (με το 8core, 16 gb) πούλα και το σπίτι σου καλύτερα!!! :lol: :lol: :lol:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου