Προς το περιεχόμενο

Τελείως κουλό...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια, εχω την εντυπωση οτι αυτο το thread στρεφεται αμεσα κατα ενος καταστηματαρχη , ο οποιος μαλιστα, εφοσον δεν ειναι ενημερος δεν μπορει κ να απαντησει. πιστευω οτι θα επρεπε να ειμαστε πιο προσεκτικοι.;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μπα, χαβαλές γίνεται με άμεσο στόχο την ηλιθιότητα μερικών. Δεν υπάρχει μόνο ένας τέτοιος Μιχάλη, δυστυχώς.......

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ ότι το θάψιμο έχει τα όριά του αλλά ο τύπος δεν παίζεται. Μόνος του αυτογελειοποιείται δεν χρειάζεται να συμβάλουμε σ'αυτό. Πάντως από τιμές για τις μπαγκέτες ήταν όσο Αθήνα αν θυμάμαι καλά όχι όπως ο <<μακριά από μας>> Νάκας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα ομως σε ολη την φαση με τον συγκεκριμενο τυπο,δεν ειναι οι τιμες του που παιζουν ρολο,αλλα η νοοτροποια του που ειναι τελειος τρελη!!!!Εχει την απαιτηση να πηγαινεις εκει να ψωνιζεις αλλα δεν κανει και κατι για να εχεις κινιτρο για αυτο,παρα μονο σε κοροιδευει μεσα στην μουρη σου παινευοντας μονο τα πραγματα που εχει αυτος!! :) καλη φαση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια' date=' εχω την εντυπωση οτι αυτο το thread στρεφεται αμεσα κατα ενος καταστηματαρχη , ο οποιος μαλιστα, εφοσον δεν ειναι ενημερος δεν μπορει κ να απαντησει. πιστευω οτι θα επρεπε να ειμαστε πιο προσεκτικοι.;)[/quote']

+ 1.000.000 και βάλε...

αυτός ο άνθρωπος ζεί απο αυτό το μαγαζί, χαλαρώστε λίγο.

Να σκεφτόμαστε και τις συνέπειες αυτών που γράφουμε για ανθρώπους που δεν μπορούν να απαντήσουν, ειδικά σε ένα μέσο όπως το ιντερνετ που πολλοί δεν γνωρίζονται μεταξύ τους και η εξακρίβωση της ταυτότητας και της πρόθεσης του καθενος δεν είναι εύκολη....

φιλικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν σε ενα μερος σαν το Αργος υπαρχουν πολλα μουσικα μαγαζια,αλλα αν ειναι μονο ενα και ο καταστηματαρχης λειτουργει ετσι,καταλαβενεις οτι η αγανακτηση ειναι μεγαλη....Αλλα δεν μιλαμε μονο για τον συγκεκριμενο,μεσο αυτου μιλαμε γενικα για ολη την κατασταση στην ελλαδα..... Και βασικα,παντα φιλικα,οποιος δεν θελει να εκτεθει δεν ποσταρει... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tamaman δε χρειάζεται κανένας να αγανακτεί, ο πωλητής ( ο καταστηματάρχης στη προκειμένη περίπτωση) πουλάει κάτι και εμείς, οι αγοραστές ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ και ΑΝ ΜΑΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ, ΟΙΚΙΟΘΕΛΩΣ και ΑΥΤΟΒΟΥΛΩΣ μπαίνουμε στο μαγαζάκι του και ακουμπάμε τα ωραία μας λεφτάκια.Δεν εχω δεί κανένα καταστηματάρχη να βγαίνει έξω απο το μαγαζί του και να τραβάει κανέναν με το ζορι και να τον αναγκάζει να αγοράσει, οπότε να μιλάμε για αγανάκτηση :wink:

Βεβαια δεν λέω να μη γράφουμε κάποιες μα@@@ιες που γίνονται αλλά θεωρώ οτι υπάρχουν και καποια όρια.

 

:) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν' date=' πριν κανα μήνα ενώ πηγαινω μαζί με εναν φίλο μου μπασίστα και το καινούριο του Ibanez μπάσο(απο Internet) στο απίτι του ξαδερφού μου(ντράμερ) περνάμε έξω απ΄το τοπικο υποκαταστημα του Στόλλα στο Αργος.Το μαγαζάτορα το γνωρίζουμε καλά και αυτός μας γνωρίζει, βλέπεις ψωνίζαμε απο αυτόν πριν ανακαλύψουμε τα δικτυομάγαζα, είχα να πατήσω εκεί κανα χρόνο :twisted: :twisted: :twisted: , και έτυχε να κάθεται στην πόρτα, μας βλέπει τον χαιρετάμε και ρωτάει:"Ρε Σπυρο(ο μπασίστας) τι έχεις μες στη θήκη?"Του λέει ο φίλος μου "ενα μπάσο Ibanez!"."Τι?" κανει ο μαγαζάτορας "πήρες μπάσο και δεν ήρθες σε μένα?","Μπράβο ρε, και 'γώ τι θα΄κάνω, τράπεζες θα κλέβω?"λέει."Και απο πού το πήρες?" τον ρωτάει,"Απ'το Internet" του λέει το παιδί, "Και παίζει???" ρωτάει με μεγάλη απορία ο μαγαζάτορας.Και λέει μετά "Γιατί δεν ήρθες να πάρεις απο μένα κανα Squier ή κανα Jackson(της κακιάς της ώρας)?".Του απαντάει το παλικάρι "Γιατι θα το πλήρωνα χρυσό ρε!!!".Τα πέρνει ο μαγαζάτορας και αρχίζει"Γ@μώ το Internet και αυτόν που το έφτιαξε, πρέπει να παρακαλάμε για να έρθετε να αγοράσετε","Δεν σας έκανα εγώ καλές τιμές?" 8O μας ρωτάει.Του απαντάει το παλικάρι γιατι εγώ ειχα λυθει στα γέλια"Ωραία του λέει θέλω έναν ενισχυτή." "Ναι λέει ο μαγαζάτορας, ποιόν?"ρωτάει."ΤΟν Line6 LD150" του απαντάει το παιδί.Αρχίζει ο δικός σου να ψάχνει σε κατι προσπέκτους του Στολλα(a.k.a. κλέφτης και "αρματωλός") και ρίχνει την τρομερή ατάκα, που μόλις την άκουσα βγήκα απ'το μαγαζί γιατί δεν μπορουσα να κρατήσω αλλο τα γέλια μου,"Ρέ, του λέει, δεν υπάρχει τετοιος Laney που μου λές, εχω λέει όμως εναν Μπέχρινγκερ(Behringer) τρομερό"."Καλά, του απαντάει το παλικάρι, φεύγω και θα έρθω σε κανα δυο μέρες"."Ε, του λέει ο πωλητής , μεχρι τότε θα στον βρώ εγώ, θα πάρω τηλέφωνο στον Στόλλα στην Πατρα να μου τον φέρουν"....Μιλάμε ο άνθρωπος ανίδεος τελείως, δεν ξέρει ούτε με τι φίρμες συνεργάζεται ο Στόλλας...Και προχθές πάω με τον ξάδερφό μου τον ντραμερ να πάρει ένα Crash Zildjian K-Custom γιατι δεν ήθελε να παραγγείλει απ'το Ιντερνετ, και ο πωλητη΄ς ξαναπετάει τρομερή ατάκα "Τι να το κάνεις ρε,του λέει, είναι πολύ ακριβό, πάρε ένα Stagg, που είναι και φθηνό, αφου την ίδια δουλειά κάνει".Τελικά το παραγγείλαμε απ'το Ιντερνετ.Δηλαδη σ'αυτή τη χώρα η ασχετοσυνη βαράει κόκκινο[/quote']

 

 

μου φενεται οτι εισαι λιγο υπερβολικος..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tamaman δε χρειάζεται κανένας να αγανακτεί' date=' ο πωλητής ( ο καταστηματάρχης στη προκειμένη περίπτωση) πουλάει κάτι και εμείς, οι αγοραστές ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ και ΑΝ ΜΑΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ, ΟΙΚΙΟΘΕΛΩΣ και ΑΥΤΟΒΟΥΛΩΣ μπαίνουμε στο μαγαζάκι του και ακουμπάμε τα ωραία μας λεφτάκια.Δεν εχω δεί κανένα καταστηματάρχη να βγαίνει έξω απο το μαγαζί του και να τραβάει κανέναν με το ζορι και να τον αναγκάζει να αγοράσει, οπότε να μιλάμε για αγανάκτηση :wink:

Βεβαια δεν λέω να μη γράφουμε κάποιες μα@@@ιες που γίνονται αλλά θεωρώ οτι υπάρχουν και καποια όρια.

 

:) :) :)[/quote']

 

Ναι αλλα αν διαβασες,οπως λενε τα παιδια,αυτος αυτο εκανε.βγηκε εξω και τους την ελεγε που δεν πηγαν να παρουν απο εκει τα πραγματα που θελανε...!Φοβερο?Αν θελει ας γραψει και το παιδι που εκανε το post που το εζησε καλυτερα... :)Εγω ομως επιμενω να μην θελω να επικεντροθω σε αυτον.Μιλοντας γενικα,οπως εχουμε ξαναπει,τα πραγματα στην ελλαδα ειναι αστα να πανε!!!!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου