Προς το περιεχόμενο

Ερώτημα για Korg Triton Extreme


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΓΕΙΑ ΣΑΣ..ΘΕΛΩ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΓΙΑ ΤΟ EXTREME..ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΣΕ LIVE ΝΑ ΠΑΙΖΩ ΕΝΑ RYTHM ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ <<ΠΑΓΩΣΩ>> ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΚΑΠΟΙΟ ΣΟΛΑΚΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν λες να το παγωσεις τι εννοεις??να σταματησει το style που παιζει για καποιο διαστημα και μετα να το ξαναβαλεις? :?:

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να σε βοηθήσουμε καλύτερα, θα ηταν χρήσιμο να μας πεις:

 

Το rythm που λές πώς το αναπαράγεις την δεδομένη στιγμή?

 

Είναι μέσω των arpegiator?

 

Είναι μέσω του Sequencer?

 

Σε τί μορφή είναι?

 

Είναι samplarισμέση λούπα?

 

Σε ποιό mode είσαι όταν παίζεις live? (programm, combi, seq? κ.λ.π.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε combie or prog..να παιζω μια μελωδια οπου θελω να συνεχιζει να παιζει στη διαρκεια του κομματιου για να μπορεσω να παιξω ενα σολο απο πανω..το εχω λιγεσ μερεΣ το extreme και δεν το ξερω ακομα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε tsakolis δυσκολα να γινει κατι τετοιο τοσο απλα, ειδικα την ωρα του Live. Εγω αν τυχαινε κατι τετοιο και δεν ηθελα να μπλεξω με loop, θα το φορτωνα ισως στο sequencer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι είναι το extreme ρε παιδιά??

Αυτή τη δουλειά που θες την κάνουν τα loop απλώς δεν ξέρω τι ακριβώς είναι το xtreme

Προφανώς μιλάει για το Korg Triton Extreme. Workstation that is... :wink:

 

Φίλε tsakolis, κάτσε και προγραμμάτισε μια λούπα στο sequencer, χρησιμοποιώντας ίσως και τους arpeggiators, βάλτο να λουπάρει για όσα μέτρα θέλεις και κάνε τα σόλα σου.

Η παραπάνω διαδικασία είναι εύκολη, αρκεί να μελετήσεις το manual και ευελπιστώ ότι αυτό ήδη θα το έχεις κάνει γιατί το όργανο που πήρες έχει πολύ πράμα και απαιτεί ανάλογο διαβασμα.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΘΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΟΠΩΣ ΜΟΥΕΙΠΑΤΕ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ Τ ΒΡΩ..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ..ΠΑΝΤΩΣ ΑΠ ΟΣΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ..ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΛΙΓΟ MOTIF KAI FANTOM ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ EXTREME EINAI ΛΙΓΟ ΑΝΩΤΕΡΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΘΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΟΠΩΣ ΜΟΥΕΙΠΑΤΕ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ Τ ΒΡΩ..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ..ΠΑΝΤΩΣ ΑΠ ΟΣΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ..ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΛΙΓΟ MOTIF KAI FANTOM ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ EXTREME EINAI ΛΙΓΟ ΑΝΩΤΕΡΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ..

Είναι όντως φοβερό εργαλείο και θέλει σίγουρα ψάξιμο μέχρι να το μάθεις και να εκμεταλλευτείς όλες του τις λειτουργίες. Σου ξαναλέω, το manual ανά χείρας θα σου κάνει τη ζωή ευκολότερη! :wink:

 

Όσο για τη σύγκριση Triton-Motif-Fantom, το έχουμε συζητήσει πολλάκις και οι απόψεις είναι ποικίλλες. Η δική μου άποψη είναι πως δεν αξίζει πλέον να κοπανιόμαστε για το ποιό είναι καλύτερο γιατί και τα τρία είναι σωστά διαστημόπλοια και μπορείς να βγάλεις ό,τι ήχο σου κατέβει με οποιοδήποτε κι αν καταπιαστείς σοβαρά. Θα το δεις μετά από κάποιον καιρό με το Extreme...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΥΜΦΩΝΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΚΟΠΑΝΙΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΤΡΙΑ ΑΞΙΖΟΥΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥΣ(ΑΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΔΑ ΤΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΑ) ΚΑΙ ΚΑΠΟΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΤΟ MOTIF ..ΑΝ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΠΟΛΥΤΙΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου