Προς το περιεχόμενο

Ποιά χρεωστική κάρτα χρησιμοποιείτε για thomann;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βγάλε την Electron Visa της Alpha Bank. Την έχουν και άλλοι από εδώ μέσα και δουλεύει με όλες αυτές τις εταιρίες. Και δεν παίζει να σε υπερχρεώσουν, αφού όσα λεφτά βάλεις μέσα στον αντίστοιχο λογαριασμό, τόσα μόνο είναι διαθέσιμα. Και χρησιμοποιείται και σαν πιστωτική σε οποιοδήποτε μαγαζί πας για ψώνια και σε ΑΤΜ για αναλήψεις κτλ.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 77
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Βγάλε την Electron Visa της Alpha Bank. Την έχουν και άλλοι από εδώ μέσα και δουλεύει με όλες αυτές τις εταιρίες. Και δεν παίζει να σε υπερχρεώσουν' date=' αφού όσα λεφτά βάλεις μέσα στον αντίστοιχο λογαριασμό, τόσα μόνο είναι διαθέσιμα. Και χρησιμοποιείται και σαν πιστωτική σε οποιοδήποτε μαγαζί πας για ψώνια και σε ΑΤΜ για αναλήψεις κτλ.[/quote']

 

Τι χρεώσεις έχει η Alpha Electron Visa για φορτιση, αναληψεις κλπ? Έχει βγάλει και η Τράπεζα Κύπρου χρεωστική κάρτα Prepaid. Μεγάλη ελευθερία κινήσεων μέσω Atm. Πέρισι είχα giftcard και λειτουργουσε μια χαρούλα αλλα έπρεπε να την φορτιζω μέσω ταμείου τράπεζας Αττικής. Και δυστυχώς ειναι δυσεύρετες. Με την Κύπρου η κατάσταση ειναι αρκετα καλυτερη (φόρτιση και μέσω ATM) ενώ Alpha bank θα έχει ο καθενας μεσα στα πόδια του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ρε παίδες μια χαρά δουλειές έχω κάνει με την χρεωστική της Eurobank. Μου την εκδόσαν μέσα σε 2 λεπτά κυριολεκτικά, της φόρτωσα 100 ευρώ από τα οποία 1 ευρώ το κρατάνε για την κατάθεση (μαλακία αυτό αλλά ομίζω σε όλες παίζει) και στην συνέχεια την δήλωσα σαν paypal. Απο κει και πέρα παρείγγειλα κανονικότατα από τον thomann και καμία έξτρα χρέωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τις pre-paid card.........

που ακούστηκε να προπληρώσεις την τράπεζα σε αγορές που δεν έχεις ακόμα κάνει και να σου παρακρατούν και το 1% .... οι τράπεζες μας κλέβουν και εμείς γουστάρουμε... Πάντα υπάρχουν κρυφά έξοδα σε κάθε τύπου λογαριασμού. είτε έχεις χρεωστική είτε πιστωτική είτε οτιδήποτε...

ΜΤΠ = Μην Το παρεξηγείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
για τις pre-paid card.........

που ακούστηκε να προπληρώσεις την τράπεζα σε αγορές που δεν έχεις ακόμα κάνει και να σου παρακρατούν και το 1% .... οι τράπεζες μας κλέβουν και εμείς γουστάρουμε... Πάντα υπάρχουν κρυφά έξοδα σε κάθε τύπου λογαριασμού. είτε έχεις χρεωστική είτε πιστωτική είτε οτιδήποτε...

 

Υπερβάλλεις -νομίζω- λίγο.

 

Σαφώς και οι τράπεζες πολλές φορές κάνουν ύπουλες χρεώσεις τις οποίες περιγράφουν με αστερίσκους --> ψιλά γράμματα, παραπομπές και ειδικές εξαιρέσεις έτσι που για να βρεις για ποιό λόγο σου κράτησαν 0.93 Ευρώ παραπάνω πρέπει να χάσεις ένα πρωϊ στα τηλέφωνα.

 

Από την άλλη το να σε χρεώνουν για τις υπηρεσίες τους δεν είναι κλεψιά. Αν το θεωρείς κλεψιά, κόψε το ποδαρόδρομο μέχρι τη Γερμανία και πλήρωσε τον thomann με μετρητά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τις pre-paid card.........

που ακούστηκε να προπληρώσεις την τράπεζα σε αγορές που δεν έχεις ακόμα κάνει και να σου παρακρατούν και το 1% .... οι τράπεζες μας κλέβουν και εμείς γουστάρουμε... Πάντα υπάρχουν κρυφά έξοδα σε κάθε τύπου λογαριασμού. είτε έχεις χρεωστική είτε πιστωτική είτε οτιδήποτε...

 

Μην ξεχνάς οτι βαζεις π.χ. 100 ευρώ, σου κρατάνε το 1ευρω και μετά μπορεις να κανεις 50 αγορές χωρίς προμήθεια. Εαν κάνεις 50 αγορές μέσω τραπεζικού λογαριασμού θα έχεις και 50 προμήθειες για έξοδα τραπέζης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Σκέφτομαι να σπρώξω λ7 μεσω της Τράπεζας Τσύπρου, εχει μια καρτα για web αγορές και μου φαίνεται καληηηη...!

Εχει κανένας ανάλογη εμπειρία..;

EAVY METAL IS THE LAW

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω καρτα λογαριασμού απο τραπεζα Κύπρου. Στον λογαριασμο δεν εχω ποτε χρηματα και δεν εχω διαπιστώσει ως τωρα να με χρεώνουν για κάτι. Καταθέτω μόνο όταν θέλω να αγοράσω Online.

Είμαι ευχαριστημένος γενικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου