Προς το περιεχόμενο

E-mu,windows,ηχογράφηση


Subfire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι πρόβλημα έχω λοιπόν..?Δεν μπορώ να ηχογραφήσω όχι στο Nuendo(εκει δεν εχω κανενα προβλημα)αλλά σε άλλες εφαρμογές..Πχ:στο powerdirector προσπαθώ να βάλω στα settings κάποιο κανάλι της κάρτας αλλά το μόνο που μπορώ να επιλέξω είναι ένα που λέγεται Sum.

Επίσης προσπάθησα να δω αν αλλάζει από την καρτέλα του ήχου στο Control Panel.Εκεί στο tab Audio->sound recording ειναι επιλεγμένη η κάρτα,αλλά πατώντας στο volume πάλι μου έχει μόνο το εν λόγο Sum(που δεν ξέρω τι είναι)Τα ίδια και σε άλλα προγράμματα άσχετα με τις ηχογραφήσεις(guitarRig,Nuendo ktl)

 

Μπορει να φανταστεί κανεις καμια λυση?

 

PS:Emu 1820,Windows SP2

www.myspace.com/subfireband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω ASIO γιατι δεν υπάρχει λογος,αφου με τους drivers της καρτας δεν προκυπτει πρόβλημα στο Nuendo.Προφανώς δεν εχω Latency(έχει ενα της τάξης των 10ms).Το πρόβλημα το έχω μόνο σε άλλες εφαρμογές..

www.myspace.com/subfireband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ κάτι δεν πάει καλά. Στο nuendo πολύ απλά δεν μπορείς να δουλέψεις αν δεν βάλεις asio drivers. Έχεις latency που είναι στα όρια του αποδεκτού κατά τη ηχογράφηση.

Για πες στους drivers στο nuendo τι σου δείχνει;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις δικιο..απλα νομιζα οτι Asio λεμε τις αλλες δυο επιλογες,που δεν δινουν καλα latencies..Τελος παντων,το ερωτημα παραμενει....Γιατι δεν μπορουν τα Windows στο control Panel να δουν κάποιο κανάλι της κάρτας ήχου....

www.myspace.com/subfireband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο control panel ποτε δεν θα δεις τα καναλια της καρτας.αυτο που μπορεις να κανεις ειναι το εξης:να ειναι το aux1  ανοιχτο στο καναλι που θες να ηχογραφησεις.Αν και αυτο ειναι ετοιμο ρυθμισμενο στα projects.

Εγω πχ. στο cooledit οπου ηχογραφω εχω επιλεγμενο το WAVE -L/R Host και γραφεται οποιοδηποτε καναλι.ελπιζω να ειναι αυτο που φταιει

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου