Προς το περιεχόμενο

Pedalboard απ' τα χεράκια μου...


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είπα κι εγώ.... :D :D

Αναρωτιέμαι: ο τύπος που έχει την πεταλιέρα-πίστα πώς παίζει κιθάρα? Πιο πολύ σκέφτεται τι κάνουν τα χέρια του ή τα πόδια του?

Υπάρχει κάνα κόλπο να ενεργοποιεί περισσότερα από ένα πετάλι με ένα κλικ; (Ουσιαστικά ανοίγω νέο thread τώρα...)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι υπάρχει,η μπροστινή "σειρά" (το true by pass strip δηλ.) ανοιγοκλείνει όλα τα πεταλακια... :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

elavd σου εύχομαι να μαζέψει σκόνη από τις πιο ωραίες σκηνές στα πιο ωραία live :wink:

 

Superduperfunk pedalboard cases στην ευρώπη κάποια πρόταση (στην αμερική έχω βρει ένα σωρό πράγματα αλλά σκέφτομαι το τελωνείο)

 

Επίσης οι μελαμίνες που χρησιμοποίησες τι πάχος έχουν(με ενδιαφέρει για τη βάση για μονοόροφη κατασκευή που με βολεύει)

 

Θα υπάρχει πρόβλημα αν έχω 2 pedal board στο ίδιο flight case(έχω δει ότι με βολέυει να έχω πλάγια στα δεξιά μου κάποια εφε και ακριβώς μπροστά μου κάποια άλλα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

elavd σου εύχομαι να μαζέψει σκόνη από τις πιο ωραίες σκηνές στα πιο ωραία live :wink:

Σου ανταποδίδω την πολύ όμορφη ευχή σου :D

¶ντε με το καλό να φτιάξεις και εσύ τη δική σου όπως τη φαντάζεσαι!

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

elavd ευχαριστώ όσο γι αυτό που έλεγες για να ανοίγεις πολλά πετάλια ταυτόχονα η πιο φτηνή λύση έιναι κάτι σαν και αυτό μινιlooperυπάρχουν και πολύ πολύπλοκα looper με τα οποία μπορείς να κάνεις ότι θέλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

elavd σου εύχομαι να μαζέψει σκόνη από τις πιο ωραίες σκηνές στα πιο ωραία live

 

Superduperfunk pedalboard cases στην ευρώπη κάποια πρόταση (στην αμερική έχω βρει ένα σωρό πράγματα αλλά σκέφτομαι το τελωνείο)

 

Επίσης οι μελαμίνες που χρησιμοποίησες τι πάχος έχουν(με ενδιαφέρει για τη βάση για μονοόροφη κατασκευή που με βολεύει)

 

Θα υπάρχει πρόβλημα αν έχω 2 pedal board στο ίδιο flight case(έχω δει ότι με βολέυει να έχω πλάγια στα δεξιά μου κάποια εφε και ακριβώς μπροστά μου κάποια άλλα).

 

ο Thomann έχει αρκετές έτοιμες pedalboards με θήκη αλλη μια καλή λύση ειδικά αν εχεις μέχρι 8 πετάλια είναι το pedaltrain καλό & φθηνό.

εγω το flightcase μου το έφτιαξα εδω άλλα πήγε 400 ευρώ το άτιμο :cry:

 

οι μελαμίνες έχουν πάχος 1 εκ.

 

δυο πεταλιέρες σε ενα case δεν το συνιστώ,θα είναι πολύ βαρύ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Να ευχαριστήσω και εγώ με τη σειρά μου τον noblues γιατί χάρη σε αυτόν ελάφρυνε το χέρι μου από το βάρος της προηγούμενης βαλίτσας. Πολύ καλή θήκη ! (για την electroharmonix pedal bag μιλάω).

 

Ps- elavd μου φαίνεται κράτησες όλο το Velcro για πάρτη σου...

:(

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι να την φοβάσαι πλέον αυτήν την Electro Harmonix. Από ότι κατάλαβα ούτε το δικό σου είχε velcro Jam.

 

Anyway όλο και κάπου θα βρεις Πολύ πιθανό σε μαγαζιά me υφάσματα.

Και με την ευκαιρία πάρε και μερικά κουρέλια να φτιάξεις καμιά θήκη και να μην κουβαλάς και την βαλίτσα της κιθάρας!

 

Την δικιά μου custom κατασκευή θήκης (από κουρέλια) την έχει αναλάβει η γιαγιά μου! :twisted: 8)

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

Τελικά μετά από ψάξιμο κατέληξα ότι με συμφέρει να αγοράσω 2 pedaltrain 1 και όχι να την φτιάξω μόνος μου.Έφτασε λοιπον η ώρα να βάλω τον ήχο μου σε τάξη.Η απορία μου είναι η εξής.Έχω αρκετό velcro που συνοδεύει τα κουτιά αλλά σκέφτομαι μιας και είναι κάτι που θα χρησιμοποιώ για χρόνια να βάλω dual lock(ένα από τα πετάλια μου έχει ήδη από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη του).

 

Αξίζει τον κόπο και τα λεφτά ή απλά παιδεύομαι;

 

Ευχαριστώ

 

Υ.Γ αντίστοιχη λύση με την θήκη electroharmonix διαθέτει πλέον και η pedaltrain

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DUAL LOCK & ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ! :lol:

 

Πολύ καλύτερο απο το velcro & σίγουρα καμμιά 20αρια φορές ισχυρότερο.

Είναι λίγο ακριβότερο αλλα κραταει για πάντα ενω αποφευγεις & τη βρωμα/σκονη που μαζευει το velcro & το χαλί (πιστεψε μετα απο 10 χρονια χρήσης το θεαμα ειναι το λιγότερο αντιαισθητικο,πραγματικη εστια μόλυνσης :evil: )

 

Το velcro αν ταλαιπωρηθεί πολύ το flightcase σου σιγουρα θα αποκολληθεί (το έχω πάθει σε μια περιοδεία) το DUAL LOCK ούτε με πυρηνική έκρηξη!

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου