Προς το περιεχόμενο

καταλληλη ηλικια για να ξεκινήσει ντραμς


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκευτομαι να παρω μια παιδικη νραμς για το γιο μου (22 μηνων),αλλα μήπως είναι νωρίς  ???.

και ποια πιστευετε πως ειναι η καταλληλη ηλικια για κατι τετοιο.

 

θενκζζ

www.autokanelis.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D Κάποια στιγμή που θα παίζεις, βάλτον στο γονατό σου και δώσ' του τις μπαγκέτες να δεις

τι θα κάνει. Αν ''παίξει'' πάνω απο δύο λεπτά πάρε... τους γείτονες όμως δεν τους λυπάσαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως είναι νωρίς  ???.

 

Μπα μια χαρά είσαι  ;D εγώ τον βαζω στα πόδια μου , ακούμε alvin lee και κάνουμε ρυθμική αγωγή  ;D ;D ;D ;D ;D είμαστε 4 μηνών  :P :P :P  ::) ::) ::)

 

υγ. να σου ζήσει

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@bihlas87

καθε μερα (τζαμαρουμε) στο σετ ...τους γειτονες οχι δεν τους λυπαμε.....εχουν συνιθιση...

 

 

@κοστας 80

εσυ εισε προχοριμενος,ακου ρυθμικη αγωγη ;D ;D

υ.γ.να σε καλα,να σου ζησει και εσενα

www.autokanelis.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@bihlas87

καθε μερα (τζαμαρουμε) στο σετ ...τους γειτονες οχι δεν τους λυπαμε.....εχουν συνιθιση...

 

 

@κοστας 80

εσυ εισε προχοριμενος,ακου ρυθμικη αγωγη ;D ;D

υ.γ.να σε καλα,να σου ζησει και εσενα

 

Δεν λες παλι καλα που εχει πατερα drummer και μαλιστα δασκαλο!!!!

Για εμενα προσωπικα βαλτου να ακουει πολυυυυ μουσικη και να σε βλεπει να βαρας..

Το καλυτερο κινητρο για να ασχοληθει μελλοντικα..

Τωρα απο κει και περα, συμφωνα με τα αναπτυξιακα σταδια της ψυχολογιας το παιδι δεν μπορει στους 22 μηνες να αντιληφθει την μουσικη το ιδιο καλα...ποσο μαλλον να παιξει...

Παρτου ενα καρο μπαγκετες και οταν μελετας(οχι σε τυμπαναααα) βαλτον διπλα να κοπαναει και αυτος... ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τε λέτε ρε;  ;D

 

Το παιδί πριν μάθει να λέει το όνομά του πρέπει να παίζει μουσική  :P :P

 

Να σάς ζήσει ρε παιδιά. (πω πω ζηλεύω... θέλω και εγώ)

"Να με θάψουν οι οχτροί γιατί με θάβουν οι φίλοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνησω με τον Nordic

Ειναι πολυ νωρις για ενα παιδακι τοσο μικρο..

Αυτο που λεει ο Nordic..να τον βαζεις την ωρα που παιζεις η μελετας να κοιταει ειναι πολυ καλο..

Κατι που πρεπει να σου ξεκαθαρισω ομως ειναι..Επειδη ο μπαμπας ειναι drummer..δεν σημαινει ντε και καλα οτι και ο γιος {ή η κορη} θα ασχοληθει..

Βαλτον να σε κοιταει...και αν δεις προσοχη...δειξτου 2-3 πραγματακια...αρχικα σαν παιχνιδι.. βαλτον να τα χτυπησει..και σιγα σιγα  διορθωνε του  το grip.

Mην τον πιεσεις ποτε...γιατι υπαρχει περιπτωση να του το χαλασεις. Εχει ενα τρομερο αβανταζ που σε εχει μπαμπα..και ακομα ενα μεγαλυτερο..που τον εκθετεις σε σετ απο τοσο μικρο..Επισης υπαρχει η πιθανοτητα να μην μπορεις να διδαξεις τον γιο σου..γιατι ειναι δυσκολο να υπαρξει σχεση δασκαλου -μαθητη οταν υπαρχει σχεση πατερα - γιου..

Ο μικροτερος μαθητης που εχω διδαξει ηταν 6 ετων..αλλα ηταν ενα πραγματικα ωριμο για την ηλικια του παιδι  που καταλαβε πολυ γρηγορα περι τινος προκειται. Παιζει ηδη 2 χρονια και διδασκεται την ιδια υλη που διδασκω σε ολους τους μαθητες...λιγο πιο αργα ομως.

Νομιζω μετα τα 5 ειναι μια καλη ηλικια να ξεκινησει κανεις.

Φυσικα υπαρχουν και τρανες εξαιρεσεις...Roister...στα 3.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νορντικ

συμφωνω και επαυξανω.

 

Το θεμα είναι να το δει σαν παιχνιδι ένα παιχνιδι που θα του αρεσει.

Και ένα καρο μπακετες να του παρω παλι με αυτές που κραταω  θα θελει να παιζει... ;D ;D     .

 

Οσο για το δασκαλος (τιμητικο...  ;D    )

Αλλα ειμαι ενας εμπορος αυτοκινητων  που η μεγαλη αγαπη του είναι τα τυμπανα και δhλωνω μελετακιας….(οσο μπορω)

 

 

Διονυση

 

Πετα κανα κουτσουβελο και εσυ ….τι περιμενεις… ;D

 

Βαγγ  

 

Συμφωνω σε αυτά που λες,και βεβαια δε εχω τη απαιτιση να γινει ντραμερ

Ας γινει νταρμπουκερης...   ;D    

 

www.autokanelis.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου