Προς το περιεχόμενο

Pedalboard απ' τα χεράκια μου...


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για pedal board χρησιμοποιώ ένα έτοιμο της Electro Harmonix το οποίο είναι πανάλαφρο,με στιβαρή κατασκευή και έρχεται έτοιμο με Velcro κορδέλες. Στο thoman έχει γύρω στα 30 ευρά!!!

Έχει και extra θηκούλα για slides,ebow κλπ Νομίζω η καλύτερη επιλογή μετά από την ιδιοκατασκευή...

 

 

 

http://www.netzmarkt.de/thomann/electro_harmonix_pedalbag_prodinfo.html

 

(παρακαλώ να βάζετε και το Link για να βοηθάμε περισσότερο όσους ψάχνουν :wink: )

superfunk

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Elavd χωράει περίπου 12 πετάλια μεγέθους Boss.

 

Superfunk το pedalboard δεν το πήρα από το Thomman αλλά είχα δεί τυχαία ότι το έχουν και εκεί.

Δεν με ενθουσίασε ιδιαίτερα ότι μπορεί ένας moderator να επεξεργάζεται τα μηνύματά μου με το παραμικρό.

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με ενθουσίασε ιδιαίτερα ότι μπορεί ένας moderator να επεξεργάζεται τα μηνύματά μου με το παραμικρό.

 

δεν νομίζω να "επεξεργάστηκα" το post σου,απλά ενα link πρόσθεσα για να εξυπηρετηθούν καλύτερα οι ενδιαφερόμενοι :wink:

 

τα γραφόμενα σου δεν τα πείραξα :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...
Για pedal board χρησιμοποιώ ένα έτοιμο της Electro Harmonix το οποίο είναι πανάλαφρο' date='με στιβαρή κατασκευή και έρχεται έτοιμο με Velcro κορδέλες. Στο thoman έχει γύρω στα 30 ευρά!!!

Έχει και extra θηκούλα για slides,ebow κλπ Νομίζω η καλύτερη επιλογή μετά από την ιδιοκατασκευή...[/quote']

 

ΝοBlues με έσωσες!!!

Αγόρασα την ElectroHarmonix 35€ από Thomann και λύθηκε αμέσως το πρόβλημα με τα πετάλια μου... Ιδού το αποτέλεσμα:

 

pedalboard.jpg

 

Τα πετάλια μου από δεξιά προς τα αριστερά:

Digitech Main Squeeze --> Cry Baby --> Marshall BluesBreaker II --> Marshall Guv'nor II -->Boss CE-5 Chorus Ensemble --> Boss FV-50 Volume --> Digitech DigiDelay

και κουρδιστήρι Boss TU-80.

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος ο elavd. Να σου πω είναι ίσως το μόνο εμπορικό pedalboard που αξίζει να δώσεις λεφτά. Δεν είναι μόνο θέμα λειτουργικότητας αλλά τώρα που το χρησιμοποιείς ξέρεις περίπου και πως θα ήθελες να είναι το ιδανικό pedalboard και να φτιάξεις kati δικό σου στο μέλλον.

 

Πώς τα στερέωσες τα πετάλια; Αν και η electroharmonix βάζει μέσα velcro κορδέλες εμένα από Αμερικάνικο «μαγαζί» δεν μου τις έστειλαν

:evil: .

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς τα στερέωσες τα πετάλια; Αν και η electroharmonix βάζει μέσα velcro κορδέλες εμένα από Αμερικάνικο «μαγαζί» δεν μου τις έστειλαν

:evil: .

Μου φαίνεται ότι ο THOMANN έκανε πάλι το θαύμα του...

Μέσα στη βαλίτσα είχε μια μεγάλη λωρίδα velcro που από τη μια μεριά έχει τα "αγκαθάκια" για να κολλήσει στον εσωτερικό πάτο της θήκης και από την άλλη και από την άλλη είναι αυτοκόλλητο για να το κολλήσεις πάνω στο πετάλι.

Κόφεις με το ψαλίδι επομένως κομμάτια από τη λωρίδα, το καθένα ίσωα με το πετάλι πάνω στο οποίο θα κολληθεί. Αποφασίζεις τη διάταξη των πεταλιών, τα τοποθετείς και είσαι έτοιμος :D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλορίζικη!!!

 

άντε και όταν μεγαλώσει να γίνει ετσι :D

 

j-devine4.gif

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8O 8O 8O 8O 8O

Ρε συ SUPERFUNK εσύ για να παίξεις κιθάρα θα πρέπει να ξέρεις και ΜΠΑΛΕΤΟ για να μπορείς να έχεις πρόσβαση σε όλα τα πεταλάκια σου! :D :D :D :D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΔΙΚΑ ΜΕ ΔΙΑΒΑΛΛΕΙΣ!! :D 8O

δεν είναι η παραπάνω εικονιζόμενη η πεταλιέρα μου!!

 

αυτή η μικρούλα είναι :D

 

ZHMIAA_Gagarin_sp_Feta0005.jpg

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου