Προς το περιεχόμενο

Γιατρε, ειναι καλα? (Deluxe Memory Man)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλήμερα και καλή χρονιά σε όλους!

 

1ο ποστ,πιστεύω να 'ναι και γούρικο. ;D

Πρόσφατα ήρθε στην κατοχή μου ένα DMM.Ένα βράδυ λοιπόν μου κίνησε την περιέργεια να δώ τι chipset φοράει,ετσι για το mojo της όλης υπόθεσης. :P

Και παρατήρησα πως το 1 τσιπ είναι κάπως...πεταχτούλικο.Ηχητικά δεν παρατήρησα τίποτα αξιοσημείωτο,αλλά έχω μία μικρή αμφιβολία μήπως κάτι δεν πάει καλά,μιας και δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει παρόμοιο πετάλι.

Τι λέτε? ::)

DMMchipset1.jpg.ba768aabc6cf45f353d78ee5b035f3e0.jpg

DMMchipset2.jpg.1acbb264c9d44d5149ca6f498421c64e.jpg

DMMchipset3.jpg.de6be4d3b44807b867bbbfdef76262b7.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα ήρθε στην κατοχή μου ένα DMM.Ένα βράδυ λοιπόν μου κίνησε την περιέργεια να δώ τι chipset φοράει,ετσι για το mojo της όλης υπόθεσης. :P

 

Εννοείς τσιπ και όχι τσιπσετ (όπως πχ. μια μητρική υπολογιστή)... το τσιπάκι είναι το κλασσικό MN3005, το bucket brigade των αναλογικών delay και oρισμένων chorus (επίσης συναντάται το 3008). Δεν μου έχει τύχει τέτοια περίπτωση, απλά πίεσέ το ελαφρά προς τα μέσα. Και μια φιλική συμβουλή: μην αγγίξεις τα trimmers, τα τσιπάκια είναι καλιμπραρισμένα από την εταιρία και χωρίς άφθονο χρόνο και τον κατάλληλο εξοπλισμό αποκλείεται να διορθώσεις την (ηχητική) ζημιά.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείς τσιπ και όχι τσιπσετ (όπως πχ. μια μητρική υπολογιστή)...

...An honest mistake ::)

Δεν μου έχει τύχει τέτοια περίπτωση, απλά πίεσέ το ελαφρά προς τα μέσα. Και μια φιλική συμβουλή: μην αγγίξεις τα trimmers, τα τσιπάκια είναι καλιμπραρισμένα από την εταιρία και χωρίς άφθονο χρόνο και τον κατάλληλο εξοπλισμό αποκλείεται να διορθώσεις την (ηχητική) ζημιά.

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!Θα το προσπαθησω.Τα trimmerακια δεν τα πείραξα,ας ελπίσουμε να μην τα έχει πειράξει ο προηγούμενος κάτοχος του!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου