Προς το περιεχόμενο

Πρόταση για πεταλιέρα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

για τα καθαρα της studio επειδη την εχω εχει blueζιστικο τονο δν εχει τα καθαρα των fender βεβαια αλλα εχει τρομερα βρομικα.βασικα αφου σαρεσουν πιο πολυ τα βριμοκα και τα καθαρα της φεντερ γιατι δν παιρνεις μια φεντερ με διπολυς στον bridge???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

μαλλον καταληγω στην boss.. και σκοπευω να φαω οσο καιρο χρειαστει για να τη μαθω.. τωρα' date=' τι κιθαρα πιστευετε οτι θα μπορει να εκμεταλλευτει καλυτερα τις δυνατοτητες της? Γιατι εκτος απο την πεταλιερα με προβληματιζει ποια κιθαρα θα παρω τελικα.. εκει μαλλον παω προς gibson les paul studio. O μονος λογος που το σκετομαι ακομα ειναι αν με τη boss μπορω να κανω τα καθαρα αλλα και τα βρωμικα τησ gibson να αποκτησουν και χαρακτηριστικο ηχο fender :?[/quote']

 

 

"Χτύπα" μία φέντερ με διπλοπίνειο στη γέφυρα και μήν το σκέφτεσαι ξαθόλου!!

 

Χωρίς πλάκα τώρα και χωρίς να θέλω να σε επηρεάσω, τα καθαρά της φέντερ έχουν χαρακτήρα (το ίδιο και τα "βρώμικα", αλλά μπορεί να μην είναι αυτό που θες)....

 

Έτσι ο διπλοπίνειος μπορεί να "φέρει" πιο κοντά τα "βρώμικα" της φέντερ σε αυτό που σου αρέσει...

 

Όμως σε νιώθω κ@υλομένο με gibson και δε θέλω να σε "οδηγήσω" προς φέντερ...... πάρε ότι θα σε κάνει να νιώθεις καλύτερα 8O !!παίζοντάς την!! 8O

 

....αυτό μετράει....

 

φιλικά χρήστος....

"Simplicity is gold"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω έχω το podxt live και μια variax κιθάρα... ..

 

Πέρα ότι είναι όντως μπουζοκοκιθάρα, μπορεί να χρησιμοποιηθεί χαλαρά για τα πάντα εκτός απο μόστρα...

 

ηχογραφώ καρφί στην esi-esp1010 και αποτέλεσμα αυτου του συνδυασμού μπορείς να ακούσεις στο www.myspace.com/theprojectsputnik -

 

Το an empty mind και το no-hope ειναι γραμμένα με αυτόν τον τρόπο...

ΜΤΠ = Μην Το παρεξηγείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειπα οτι προτιμω την fender. Συνηθως στο παιξιμο χρησιμοποιω ηχο gibson,ειδικα στη βρωμα. Απλα επειδη παιζω αρκετα διαφοριτικα ειδη μουσικης (απο rock band μεχρι μπαντα με λαικα και εντεχνα) προωληματιζομαι για το αν η gibson μπορει οποτε χρειαστω με τη βοηθεια της boss να μου προσφερει ηχο fender-style, κυριψσ για τα καθαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εκτος αυτου, μετα απο 3 χρονια με μια yamaha που παρολο που ηταν κωλοκατασκευη ειχε πολυ καλο ηχο, τωρα τελευταια παιζω με μια δανεικη epiphone,η οποια με εχει βολεψει αφανταστα οσον αφορα την ευκολια στο παιξιμο. Γιαυτο ειμαι υπερ τηw gibson.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβασα τα ποστ φια την tonelab και αυτο το συμπερασμα που εβγαλα ειναι οτι ειναι πολυ ευχρηστη και η λαμπα κανει καλη δουλεια. Εχει ομωσ περιορισμενες επιλογες σε εφφε και ενισχυτες. Και απο samples που βρηκα δεν μου φαινεται καταλληλη για rock - hard rock - k psilometal.

Tι να κανω, θα φαω μερες αλλα θα την μαθω τη boss..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου