Προς το περιεχόμενο

Καινουργιος ενισχυτης (mesa dc-5)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

και εγώ μετά από μια σύντομη έρευνα ανακάλυψα και τις

2 απόψεις με τη μία να υπερτερεί

 

πρώτα Stand By και μετά Power (στο άνοιγμα)

Power χύμα (στο κλείσιμο χωρίς Stand By)

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

με την σειρά που τους ανοίγεις τους λαμπάτους(Power-->standby)' date=' με την ακριβώς αντίθετη τους κλείνεις...και μην τρελλαίνεστε τόσο πολύ... 8)[/quote']

 

Δεν υπάρχει καμιά τρέλα απο κανέναν... η (σωστή κατ'εμέ) άποψη να κλείνεις κατευθείαν το power έχει εξήγηση! Για την άλλη (standby και μετά power off) ποιά είναι η εξήγηση??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

μερικες φορες, αν κλεισεις κατευθειαν το power σε λαμπα το ηχειο διαμαρτυρεται. Κι οσον αφορα τον DC5 ειναι ο αγαπημενος μου boogie. Πολυ all around ενισχυτης και το ποσο καλος ειναι το καταλαβαινεις οταν ακουσεις μπαντα που ο κιθαριστας παιζει με αυτον. Βασικα ειναι θεμα γουστου, προσωπικα εχω παιξει σχεδον με ολους τους high end ενισχυτες στην αμερικη και προτιμω Fender (αλλα παιζω με καθαρο vintage ηχο). Καλοι ενισχυτες στο στυλ των boogie ειναι και οι bogner.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή αν μαμάει έτσι ο dc5 τότε ο f50 που τον αντικατέστησε και πήρε και 5σταρ awardστο guitarist....?

poi;a h gnomi sas?

 

Προσωπικα βρισκω τη σειρα DC πολυ καλυτερη της f series

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή αν μαμάει έτσι ο dc5 τότε ο f50 που τον αντικατέστησε και πήρε και 5σταρ awardστο guitarist....?

poi;a h gnomi sas?

 

Μετά απο 12 χρόνια ανάγνωσης του Guitarist μπορώ με σθένος (! ) να υποστηρίξω πως πρόκειται για το πιό προκατειλημμένο περιοδικό του πλανήτη....

Αρκούν ένα-δύο δωράκια στον εκάστοτε αρχισυντάκτη και η δουλειά τελείωσε.

 

Αν θές (ψιλο)αντικειμενικά reviews διάβαζε Guitar Player ή Guitar & Bass (UK)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου