Προς το περιεχόμενο

Πλάνα στο βίντεο του One


panagiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειναι απο το "ο τζονυ πηρα το οπλο του. ειναι βιβλιο και το κανανε εργο. εχω δει την ταινια δεν τρελαθηκα κι ολας, αλλα μου εχουν πει οτι το βιβλιο μαμαει και ειναι κλασης ανωτερο απο το εργο. και η βλακεια ειναι οτι αν δεν κανω λαθος το εργο το σκηνοθετησε ο ιδιως ο συγγραφεας :cry:

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Κλασική μεταφορά τρομερού βιβλίου στην οθόνη.

Ξεκινά καλά και από την μέση και μετά κάπου χάνει την μπάλα και καταλήγει να είναι μέτρια μεταφορά!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ηξερα οτι ειναι απο αυτη την ταινια,αλλα δεν το εχω δει ποτε...:( επειδη θα ηθελα πολυ να την δω,μιας και δεν ειμαι του διαβασματος,υπαρχη καπου που μπορω να την αγορασω?Για νοικιασμα δεν νομιζω να παιζει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι απο τις αγαπημενες μου ταινιες !!! Θα ελεγα οτι ειναι μια ταινια που μιλαει για τον ανθρωπο και την αξια της ανθρωπινης ζωης.

 

Την ειδα στο θερινο σινεμα στην βαλτετσιου. Μολις τελειωσε ο κοσμος ειχε απλα μεινει καρφωμενος στα καθισματα για 1-2 λεπτα :D :D

 

Το βιβλιο το διαβασα αρκετα αργοτερα και .. δεν μου αρεσε τοσο.

 

τελος του βιβλιο παει καπως ετσι

 

We are men of peace we are men who work and we want no quarrel. But if you destroy our peace if you take away our work if you try to range us one against the other we will know what to do. If you tell us to make the world safe for democracy we will take you seriously and by god and by Christ we will make it so. We will use the guns you force upon us we will use them to defend our very lives and the menace to our lives does not lie on the other side of a nomansland that was set apart without our consent it lies within our own boundaries here and now we have seen it and we know it.

 

Put the guns into our hands and we will use them. Give us the slogans and we will turn them into realities. Sing the battle hymns and we will take them up where you left off. Not one not ten not ten thousand not a million not ten millions not a hundred millions but a billion two billions of us all the people of the world we will have the slogans and we will have the hymns and we will have the guns and we will use them and we will live. Make no mistake of it we will live. We will be alive and we will walk and talk and eat and sing and laugh and feel and love and bear our children in tranquillity in security in decency in peace. You plan the wars you masters of men plan the wars and point the way and we will point the gun.

τσαμπα καιει η λαμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου