Προς το περιεχόμενο

Δέρματα για φθηνά drums...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρααααααααα....!

Έχω κάτι παρατημένα granite, και θέλω να τους βάλω κάποια δέρματα έτσι ώστε να ακούγονται αξιοπρεπώς.... Τι προτείνετε...??

 

Ευχαριστώ!..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαδιού διπλά στα batter, διάφανα διπλά στα ressonant, ότι μάρκα θέλεις. Για ταμπούρο Evans Genera Dry για το επάνω και Evans Hazy 200 από κάτω, το έχω ξαναπεί.

Λέω μια ιδέα, που μάλλον ταιριάζει γάντι στα granite.

Then as it was, then again it will be...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά είναι αυτά. Βασικά σε ένα τέτοιο set θέλεις κόψιμο αρμονικών. Ξέρεις πως δεν είναι και το καλύτερο σε ήχο. Κάτι πας να μαζέψεις, αλλά έτσι που πάει μάλλον ποιο ακριβά θα είναι τα δέρματα από τα τύμπανα...

Εκτός κι αν καταφύγεις σε φθηνότερα και τα γεμίσεις μαξιλαροθηκοσεντονοκουβέρτες, ταινίες και χαρτοπετσέτες, moon gel κ.λ.π. και βλέπεις.

Αξίζει; Νομίζω πως τα δέρματα που θαβάλεις θα έχουν πάνω από 100-120 ευρώ. Και πάλι...θα κουρδίζει σωστά;

Then as it was, then again it will be...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω αλλάξει ποτέ σ'αυτό το σετ δέρματα διότι ασχολούμαι περισσότερο με τα καλά μου... Απλά τα έχω αφήσει στο προβάδικο και καμμιά φορά παίρνω το καλό μου snare... Προς το παρόν έχω βάλει o-rings ε και κάτι κάνουν.. Αλλά επειδή σε 2 βδομάδες τελειώνουν οι πανελλήνιες και θα πηγαίνουμε πλέον (όχι όπως τώρα που -δικαιολογημένα- έχουμε να κάνουμε πρόβα ενάμιση μήνα και..) συστηματικά έλεγα μήπως... Αν πάρω κάτι φθηνότερο τι προτείνεις? Με rings από πάνω και καμμια ταινία.. Εκτός του snare που θα έχω το άλλο... Να σημειώσω οτι δεν είμαι μετρ του κουρδίσματος.. Αλλά κάτι κάνω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.........Αν πάρω κάτι φθηνότερο τι προτείνεις? Με rings από πάνω και καμμια ταινία.. Εκτός του snare που θα έχω το άλλο... Να σημειώσω οτι δεν είμαι μετρ του κουρδίσματος.. Αλλά κάτι κάνω..

Δεν περνάς από τον Κοκονέτση, Μενάνδρου 18 Αθήνα Τηλ. 210 52 35 455, να πάρεις κάνα Dixxon δερματάκι σαγρέ; Το μαγαζί μοιάζει με αποθήκη παρά με μαγαζί και το αφεντικό αν σε συμπαθήσει κι όλας σου τα δίνει σε άλλη τιμή. Το 14ρι σαγρέ μου το άφησε 5 ευρώ. Μου είπε κι όλας πόσο να στο αφήσω τώρα; ¶ντε δώσε 5. Βρες και το Λευτέρη ένα αρχαίο ντράμερ να σου δώσει και ψευτοσυμβουλές. Κρατάει την αποθήκη.

Δεν κάνω διαφήμηση να εξηγούμαστε. 'Αλλωστε άμα δεις μόνο για διαφήμηση δεν είναι!!!!

Είναι κοντά στην Ομόνοια, κάθετα στην Πειραιώς. Σάββατα το κλείνει. Μπορείς να βρεις και άλλα πράγματα που ίσως σε ενδιαφέρουν.

Then as it was, then again it will be...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως και εγω συμφωνω οτι για πιο φτηνα ντραμ κιτ,τα διπλα δερματα λαδιου ειναι τα καλυτερα!!Σχετικα παντα με τα τομ,τωρα για το ταμπουρο δεν ξερω για να σου πω την αληθεια...

οταν ειχα την Tama tin Swingstar,που ηταν και 6 χρονων,της εβαλα απο Remo τα pinstripes που ειναι διπλα,και ring γυρο απο τα τομ,και εκαναν πολυ καλη δουλεια!!!Απλα αν παιζανε οι αλλοι πολι δυνατα,επρεπε και εγω να χτυπαω δυνατα για να ακουγoμε.....:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως και εγω συμφωνω οτι για πιο φτηνα ντραμ κιτ' date='τα διπλα δερματα λαδιου ειναι τα καλυτερα!!Σχετικα παντα με τα τομ,τωρα για το ταμπουρο δεν ξερω για να σου πω την αληθεια...

οταν ειχα την Tama tin Swingstar,που ηταν και 6 χρονων,της εβαλα απο Remo τα pinstripes που ειναι διπλα,και ring γυρο απο τα τομ,και εκαναν πολυ καλη δουλεια!!!Απλα αν παιζανε οι αλλοι πολι δυνατα,επρεπε και εγω να χτυπαω δυνατα για να ακουγoμε.....:)[/quote']

 

Αφού ήταν 6 χρονών και την έπνιξες με τέτοια περιποίηση τι περίμενες; :lol:

Then as it was, then again it will be...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σημαίνει σαγρε? :oops: :oops: :oops:

 

Σαγρέ είναι το μη-λείο.

 

Εγώ, για να καταθέσω και την άποψη μου, χρησιμοποιώ σε μια ΤΑΜΑ Rockstar EFX που ταλαιπωρώ:

 

Snare(5,5x14): Batter - Emperor X, Resonant - Ambassador

Toms(9x12&10x13): Batter - Emperor, Resonant - Ambassador

Floor Tom(16x16): Pinstripe, Resonant - Ambassador

Bass Drum(18x22) Pinstripe, Resonant - Μαμήσιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου