Προς το περιεχόμενο

Η επιστολη του Πανου...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδω θα διαφωνισω,οι Κατσιμιχαιοι οταν τελικα τα "καταφεραν" ηταν ηδη "γεροντες" (για τα μουσικα δεδομενα) ,Ο Χατζηγιαννης ομως ειναι νεωτατος,στο προσκύνιο συνεχως εδω και αρκετα χρονια και στο ΕΙΔΟΣ του (δηλ.την εμπορικη ευκολοπεπτη ποπ) ο καλυτερος,εκτος των αλλων σαν ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΗΣ καθαρα ειναι παρα πολυ καλος (κατι που ο κοσμος εκτιμαει πολυ στην Ελλαδα),αρα εχει ΠΟΛΥ δρομο ακομα,ειτε μας αρεσει ειτε οχι :wink:η επιτυχια του δε,ειδικα στις τραγικες δισκογραφικα μερες ειναι πραγματικα φαινομενο.....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 348
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ πάλι γιατί νόμισα ότι πρόκειται για την καινούρια δουλειά των Διάφανων Κρίνων; :lol:

πεσ'μου τι Δώρο θέλεις να σου κάνω :D :D (η χειρότερη ελληνική μπάντα ever μετά τους defacto και τις δυτικές συνοικίες)

 

επειδή εγώ έχω παίξει σε μαγαζί έχοντας κοινό μου τους αδελφούς κατσιμιχα θα σας πω πως είναι πολύ φιλικοί, ενθαρρύνουν και συμβουλεύουν τα νέα παιδία(τότε ήμουν νέος :D )

για μένα οι κατσιμηχα ήταν εξαιρετικοί(+ πορτοκαλογλου) :wink:

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώπα ρε μεγάλε. "πραγματικα φαινομενο....."

 

δηλαδή ποιό είναι το φαινόμενο ? Επιδή οι Κύπριοι υποστηρίζονται στην Ελλάδα, και τον προοθούν? Εντάξει δεν είναι και άχρηστος αλλά όπως είπε και ο Κατσιτέτοιος,για τα 7χρονα παιδάκια καλός είναι.

 

Δεν εννοώ ποώς είναι εύκολο να φτιάχνεις μουσική για 7χρονα και να έχει επιτυχία, αυτό πολλοί το θέλανε αλλά δεν τα κατάφεραν.

 

όχι όμως και να πάρει και βραβείο! Ξεφτίλα στον θεσμό ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα,την σημερον ημερα πραγματικες πωλησεις ανω των 50.000 και ενα μαγαζι τιγκα απο Πεμπτη-Κυριακη ΟΛΟ τον χειμωνα ΕΙΝΑΙ φαινομενο πως να το κανουμε...δεν παει να τον στηριζει και η...Αλ Καϊντα :lol: το παλικαρι εμπορικα σκιζει..... :wink:

 

τα γεγονοτα απλα αναφερω τιποτα παραπανω και τιποτα παρακατω...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι γιατί νόμισα ότι πρόκειται για την καινούρια δουλειά των Διάφανων Κρίνων; :lol:

πεσ'μου τι Δώρο θέλεις να σου κάνω :D :D (η χειρότερη ελληνική μπάντα ever μετά τους defacto και τις δυτικές συνοικίες)

 

ε,βεβαια συμφωνω και εγω απολυτα :lol:

 

οπως αλλωστε και ο ξενος τυπος (ο οποιος προτιμα χαλαρα τους Κατσιμιχαιους και εχει επανειλημενα αναφερθει σε αυτους :lol: :lol: )

 

http://www.geocities.com/diafana_krina_gr/cdreviews/foreign-reviews.htm

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν την εστηλε καποιος τυχαιος αλλα οι Κατσιμιχα που εχουν προσφερει τοσα πολλα σ' αυτη τη χωρα.

 

Αληθεια ΤΙ προσφεραν σε αυτη τη χωρα?Γιατι δεν μπορω να θυμηθω ακριβως....

 

 

Η λεγόμενη ελληνική ροκ σκηνή είναι ιδανικό πεδίο αντιπαράθεσης

 

η ΠΟΙΑ???? :roll: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

SUPERFUNK απορώ πώς σε έχουν GATE KEEPER σε αυτό το forum;

στα σοβαρα! Είναι δυνατόν να σου έχουν σεβασμό όλοι εδώ μέσα; Επειδή ξέρεις 5/10 πράγματα παραπάνω; μη σου πω τι ξέρεις!

Απορώ πως συναναστρέφονται με ένα άτομο που όχι μόνο ροκ δεν ακούει αλλά και λέει και ότι είναι όλα τα ίδια και τα ίδια (βλέπε στο θέμα: ''Τι μουσική ακούτε;'' του panagiotis)

πραγματικά λυπάμαι για κατι τέτοια άτομα!

τώρα όσον αφορά το ελληνικό ροκ, υπήρξε (οι Socrates και Aphrodites Child τι ήταν γαμώ την που....ανα μου! βγάζοντας έξω βεβαια όλους τους εκπροσωπους δεκαετιας 80: Κατσιμιχαίοι, Μπουγάς, Ζουγανέλης, Αθερίδης, Μπονάτσος, Μπέζος έστω και παροδικά) και θα υπάρχει (τα Διάφανα Κρίνα και ο Τζίμης Πανούσης τι είναι ρε άκυρε countryάκια).

όσον αφορά τους Κατσιμιχαίους, άκυρε (το ξαναλέω), όχι μόνο έδωσαν μοναδικό στυλ στο ελληνικό ροκ αλλά και εισήγαγαν δεδομένα απίστευτα για την ελληνική μουσική γενικότερα!!! Ήμαρτον ρε κακομοίρη!!!!

Ξέρεις κάτι κάτσε και άκου τα λαϊκούλια σου (που πολύ σου πέφτουν) και δώσε καμιά εξηγηση για καμια Tele!!!

Μα είναι δυνατόν ρε φίλε;

ΠΑΡΤΕ ΤΟΝ ΡΕ!!! ΘΑΥΜΑΣΤΕ ΤΟΝ!!!

ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΡΟΚ ΥΠΗΡΧΕ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!!

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζητω η Ελλας!!

Και οι μαχες του Αφιον Καραχισαρ!!! :lol:

Η Ελλαδα ποτε δεν πεθαινει....

 

:lol: :lol: :lol:

 

(κοιτα ρε τι μαθαμε ,οι Clash,o Mark Ribbot & ο Nick Cave παιζουν "λαϊκουλια" & country...,γειρασκω αει διδασκομενος....

 

:lol: :lol: :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι γιατί νόμισα ότι πρόκειται για την καινούρια δουλειά των Διάφανων Κρίνων; :lol:

πεσ'μου τι Δώρο θέλεις να σου κάνω :D :D (η χειρότερη ελληνική μπάντα ever μετά τους defacto και τις δυτικές συνοικίες)

 

επειδή εγώ έχω παίξει σε μαγαζί έχοντας κοινό μου τους αδελφούς κατσιμιχα θα σας πω πως είναι πολύ φιλικοί' date=' ενθαρρύνουν και συμβουλεύουν τα νέα παιδία(τότε ήμουν νέος :D )

για μένα οι κατσιμηχα ήταν εξαιρετικοί(+ πορτοκαλογλου) :wink:[/quote']

 

Περιττό να μιλήσω για white noise!!!! ρε κακομοίρη ξερεις τι λες;

ρε ΔΙΑΦΑΝΑ ΚΡΙΝΑ = ΠΡΩΤΟΤΥΠΙΑ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΗ ΜΟΥΣΙΚΗ!!!!

ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΚΑΗΜΕΝΕ!!!!

Πώς σας έχουν εδώ μέσα ρε;

Αλλά τι μιλάω σε άτομο που Πυξ Λαξ και πίπες μπλε γνωρίζει από Ελλάδα!!!

(αν ισχύει κι αυτό!)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζητω η Ελλας!!

Και οι μαχες του Αφιον Καραχισαρ!!! :lol:

Η Ελλαδα ποτε δεν πεθαινει....

 

:lol: :lol: :lol:

 

(κοιτα ρε τι μαθαμε ' date='οι Clash,o Mark Ribbot & ο Nick Cave παιζουν "λαϊκουλια" & country...,γειρασκω αει διδασκομενος....

 

:lol: :lol: :lol: )[/quote']

 

ΖΗΤΩ Η 25Η ΜΑΡΤΙΟΥ ΡΕ!!! ΣΟΥ ΜΙΛΗΣΕ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ CLASH, ή για Nick Cave ρε; Η απαντηση σου ειναι τελειως ακυρη!!!

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου