Προς το περιεχόμενο

Αγορά ανεξάρτητων χορδών ???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επαιζε το guns of brixton απο clash....Και πάνω στο ντουμ-ντουμ-ντουυυυυμ---ντουμ-ντουμ.....Εσπασε....Πολύ επικινδυνο παιδιά....Δεν το συνιστώ.....:lol:

 

Πλάκα πλακα κάποιος πολύυυ γκαντέμης.....μπορει και να κοψει και φλεβα....O μπασσίστας μας κόπηκε απο την πάνω μεριά του χεριού....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δείτε τη συνέντευξη του ΜΕΓΙΣΤΟΥ Nile Rodgers (κιθαρίστας των Chic) και δείτε στο 1:07 που μιλάει για το άλλο μεγαθήριο του γκρουπ Bernard Edwards (μπασίστα):

 

Εξηγεί ότι όταν κάποια στιγμή τους έπαιρναν συνέντευξη από ένα κιθαριστικό περιοδικό τον ρώτησαν:

"Τι χορδές βάζεις στο μπάσο σου κι έχεις αυτόν τον εκπληκτικό ήχο?

 

Απάντηση: Δε ξέρω!!! Αλήθεια τι χορδές βάζουν στα Music Man???

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαιζε το guns of brixton απο clash....Και πάνω στο ντουμ-ντουμ-ντουυυυυμ---ντουμ-ντουμ.....Εσπασε....Πολύ επικινδυνο παιδιά....Δεν το συνιστώ.....:lol:

 

Πλάκα κάποιος πολύυυ γκαντέμης.....μπορει και να κοψει και φλεβα....O μπασσίστας μας κόπηκε απο την πάνω μεριά του χεριού....

 

τι χορδές είχε ρε;

 

μάρκα μ 'έκαψες;

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από όταν έπιασα στα χέρια μου κιθάρα,δεν είχα σπάσει ποτέ χορδή μέχρι δύο βδομάδες. -.-

Το κορυφαίο είναι ότι πήγα να ξεκουρδίσω από standar σε drop b και μου κόπηκε η χαμηλή μι στο ξεκούρδισμα!!!

Μπορεί να έφταιγε που είχα στερεώσει μια πένα στο headstock

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2)οι δυο κατα τη γνωμη μου μεγαλυτεροι μπασιστες ολων των εποχων δηλ.ο James Jamerson & o Αshton Barret δεν αλλαζαν ΠΟΤΕ χορδες (ο Jamerson μαλιστα "κοκορευονταν" οτι επι 15 χρονια ειχε τις ιδιες χορδες και οτι και τα 500(!) χιτ που ηχογραφησε ηταν με το ιδιο σετ..

 

Ναι το ίδιο είχα ακούσει και εγώ και για αυτό ρώταγα αν ισχύει....Τεσπα...Εμείς πρέπει να ειμαστε το μόνο συγκροτημα που του έσπασε χορδή με 4 μήνες παίξιμο....:lol: (και με πολύ ήρεμα πραγματακια...όχι καφρο-shredding κτλ)

 

Το 2001 ο μπασίστας του τότε γκρουπ έσπασε τη μι στο πρώτο κομμάτι του λαίβ! 8O

 

Ο μπασίστας που παίζουμε τώρα, δεν έχει αλλάξει ποτέ χορδές (τουλάχιστον τα τελευταία 4 χρόνια που παίζουμε), απλά όταν δει ότι "χάνουν" από τον ήχο που θέλει να έχει, τις βράζει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

....

Ο μπασίστας που παίζουμε τώρα' date=' δεν έχει αλλάξει ποτέ χορδές (τουλάχιστον τα τελευταία 4 χρόνια που παίζουμε), απλά όταν δει ότι "χάνουν" από τον ήχο που θέλει να έχει, τις βράζει!

[/quote']

 

Το ζουμί τι το κάνει? Έχω ακούσει ότι είναι καλό για να ποτίζεις τα λουλούδια. :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου