Προς το περιεχόμενο

for doc. Μια ....industrial απόπειρα !


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια και έχω αρκετό καιρό να ανεβάσω κάτι και με έπιασε σχετική φαγούρα σήμερα, είπα να τελειώσω (βιαστικά ομολογώ) κάτι ως συνήθως που ξεκίνησε από τα παλιά και έμεινε στο χρονοντούλαπο της ιστορίας.

Για άλλη μια φορά να απολογηθώ διότι δεν σας παρουσιάζει κάτι που είναι εντελώς αντιπροσωπευτικό του στυλ μου, αλλά σας υπόσχομαι ότι σύντομα θα έρθουν και τα αντιπροσωπευτικά.

 

Industrial λοιπόν. Ξεκινώντας από μια δοκιμή και διάφορα bits δώθε και κείθε.

Σχόλια ευπρόσδεκτα εννοείται καθώς θα έλεγα υπάρχει περιθώριο για επεμβάσεις, αρκεί να μη με τρέξετε πολύ.

 

[soundcloud]

[/soundcloud]

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τρομερο intro φιλε.

Αν "αρρωσταινες" λιγο και τα τυμπανα, θα κολλαγαν πιο καλα στους ηχους της κιθαρας. (να πειραματιζοταν και ο ντραμερ δλδ χτυπωντας κανενα κατσαρολικο)

Απο το  5.30 και μετα που εβαλες κανονικους clean κιθαρας, ψιλοξενερωσα.

Η αρχη ηταν σαν soundtrack στους τιτλους αρχης μιας ταινιας, που ειχες την αισθηση οτι στη συνεχεια θα γ@μει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομερο intro φιλε.

Αν "αρρωσταινες" λιγο και τα τυμπανα, θα κολλαγαν πιο καλα στους ηχους της κιθαρας. (να πειραματιζοταν και ο ντραμερ δλδ χτυπωντας κανενα κατσαρολικο)

Απο το  5.30 και μετα που εβαλες κανονικους clean κιθαρας, ψιλοξενερωσα.

Η αρχη ηταν σαν soundtrack στους τιτλους αρχης μιας ταινιας, που ειχες την αισθηση οτι στη συνεχεια θα γ@μει.

 

 

κοντά είσαι...

απλά σήμερα μου ήρθε φλασιά να το κλείσω καθώς δοκίμαζα πάνω του τους φρέσκους μαγνήτες...

 

θενκς ;)

 

για να μαζέψουμε κι άλλες απόψεις και το σκαλίζουμε....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Εγώ πάλι, εν αντιθέση με τον δάσκαλο και τον axtarma, την εισαγωγή μάλλον δεν θα την ξανακούσω.... ::)  ;D, εκεί όμως από το 4:40 και μετά, τα ρέστα μου.... :o  Στο 5:37 ωραιότατη jazzιά, αν και στο 7:15 η αλλαγή με "ξένισε" λίγο, σαν να μπήκε τσόντα. 

  Εν κατακλείδι, πέτα τη εισαγωγή 0:00 μέχρι 4:39, αλλαξε αυτήν την μονότονη κιθάρα που μπαίνει εκεί στο 7:15 και θα έχεις μια κομματάρα! Γνώμη μου, έτσι; ::) :D

 

  Μου κάνει εντύπωση, πάντως, η πολύ καλή παραγωγή σου..... εντάσεις, χροιές, μίξη, μάστεριγκ, όλα πολύ καλά.... στα αυτάκια μου.... ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλέπω οι απόψεις διίστανται...

;D

 

Λοιπόν αγαπητέ Φώτη σύμφωνα με το χρονικό της δημιουργίας του κομματιού είναι όπως τα έγραψε ο Σπύρος.

Ετσι το είχα αφήσει από την εποχή του Boss BR600 πριν 5-6 χρόνια. Πέρσι το έφερα στο cubase βελτίωσα τύμπανα κάπως και περίμενα να δω τι θα κάνω με το β μέρος. Σήμερα μου ήρθε για το β μέρος η φεντεριά...

Και εγώ θεωρώ ότι είναι δυό κομμάτια, με το αυθεντικό το πρώτο μέρος και μια απόπειρα στο β να παντρέψω το industrial με κάτι πιό σύγχρονο αν και πού και πού αφηρημένο επίσης.

 

 

τώρα για την παραγωγή....

σε παίρνω για κιθάρες όπου χρειάζομαι με αντάλλαγμα παραγωγή στα δικά σου. Είσαι? ;D

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα για την παραγωγή....

σε παίρνω για κιθάρες όπου χρειάζομαι με αντάλλαγμα παραγωγή στα δικά σου. Είσαι? ;D

  Πλάκα κάνεις...!  Εσύ είσαι κιθαρισταράς βρε, εγώ είμαι ένας απλός bedroom player....τι να σου "προσφέρω" στις κιθάρες....; Από την άλλη όμως, εσύ (απ'ότι ακούω) έχεις να μου "προσφέρεις" πολλά στο θέμα παραγωγής μουσικών πονημάτων.....
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Πλάκα κάνεις...!  Εσύ είσαι κιθαρισταράς βρε, εγώ είμαι ένας απλός bedroom player....τι να σου "προσφέρω" στις κιθάρες....; Από την άλλη όμως, εσύ (απ'ότι ακούω) έχεις να μου "προσφέρεις" πολλά στο θέμα παραγωγής μουσικών πονημάτων.....

 

ο καθένας παίζει τα δικά του και πάντα θαυμάζει τους άλλους. Δεν το ξέρεις αυτό?

Τώρα πιά και εγώ είμαι αν όχι bedroom player sofita player... ;D

 

Στη διάθεσή σου (αν μπορώ να βοηθήσω) αλλά θα βοηθήσεις και συ!

Αν έρχεσαι ποτέ από τα μέρη μας, ρίχνεις ένα τηλ για καφέ και συζήτηση...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν έρχεσαι ποτέ από τα μέρη μας, ρίχνεις ένα τηλ για καφέ και συζήτηση...

  Στο Castello?  Ευελπιστώ να τα πούμε σύντομα από κοντά, 40 χιλιόμετρα μας χωρίζουν....τώρα, κάπως ακούστηκε αυτό, αλλά δεν γαμείς.....
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Στο Castello?  Ευελπιστώ να τα πούμε σύντομα από κοντά, 40 χιλιόμετρα μας χωρίζουν....τώρα, κάπως ακούστηκε αυτό, αλλά δεν γαμείς.....

εντάξει, δεν είμαι ακριβώς εκεί....

κάπου έπρεπε να βάλω την πινέζα...

 

είμαι στην ευρύτερη περιοχή.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου