Προς το περιεχόμενο

έχει κανείς το Tonelab LE?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν βρήκα κάτι σχετικό στο search και ήθελα να μάθω αν κάποιος έχει το LE (όχι το SE) για να μου πει εντυπώσεις...

Έχω το SE και είμαι υπερ-ευχαριστημένος αλλά είναι τεράστιο το άτιμο!!! Θα με βόλευε σε κάποιες περιπτώσεις ένα μικρότερο (όπως είναι το tonelab LE)..

 

και πριν αρχίσετε τις φωνές :D ναι το ξέρω ότι έχει φριχτό χρώμα!! και φυσικά γνωρίζω το μειονέκτημα του ενός expression pedal. Απλά θέλω να μάθω αν είναι τόσο καλό και πρακτικό όσο το μεγάλο

ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

http://reviews.harmony-central.com/reviews/Effects/product/VOX/Tonelab+LE/10/1

Κι εγω εχω ψηθει χοντρα για την LE,για την ακριβεια,μολις βρω τα 354¤ την εχω χτυπησει κατευθειαν!!!

Οσο για το χρωμα,διαφωνω οτι ειναι "απαισιο" :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για το χρωμα' date='διαφωνω οτι ειναι "απαισιο" :)[/quote']

 

:D :D

καλά, δεν είναι και ροζ με μπλε βούλες!!! αλλά σε σύγκριση με το σκούρο μπλε του se είναι χάλια...!!!

 

Ευχαριστώ για το λινκ, τα reviews του harmony central τα τσακάρω πάντα, απλά έλεγα αν την έχει κανένας απο εδω μέσα... και ίσως αν κάποιος έχει συγκρίνει και τις δύο, ακόμα καλύτερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά θέλω να μάθω αν είναι τόσο καλό και πρακτικό όσο το μεγάλο

ευχαριστώ!

 

Ειναι και πιο "καλο" (ειναι 24 bit εν αντιθεσει με το SE που ειναι 20 οποτε υποθετικα ,εγω τα εβαλα πλαϊ-πλαϊ και τουλαχιστον στα εφε δεν διαπιστωσα καμμια διαφορα, εχει πιο πιστα simulations) και πιο πρακτικο μια και εχει digital output (που το SE δεν εχει) αλλα και πιο ευελικτο eq & βεβαια τρια νεα εφε: ενα μεταλαδικο distortion,σλαπ reverb & ΑΚΟΜΑ ενα chorus.. :lol:

 

ομως αν εχεις συνηθισει τη χλιδη των 2 expression pedals ,θα σου λειψει.Σαν μηχανισμα :lol: παντως ΣΚΙΖΕΙ και εξακολουθει να ειναι κλασεις ανωτερο απο οποιαδηποτε αλλη "πεταλιερα" ειδικα αν σου αρεσουν οι ζεστοι "παραδοσιακοι" ηχοι & τα λιγα αλλα πολυ "οργανικα" εφε! :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.Σαν μηχανισμα :lol: παντως ΣΚΙΖΕΙ και εξακολουθει να ειναι κλασεις ανωτερο απο οποιαδηποτε αλλη "πεταλιερα" ειδικα αν σου αρεσουν οι ζεστοι "παραδοσιακοι" ηχοι & τα λιγα αλλα πολυ "οργανικα" εφε! :wink:

 

Τρελός έρωτας με το SE!!! δεν το αλλάζω με τίποτα! Απλά θα με βολέψει σε κάποιες περιπτώσεις το μικρότερο LE. Και αφού τα τσέκαρες μαζί και μου λές ότι είναι εξίσου καλα, για εμένα καλύτερα δεν γίνεται!!!

 

PS (off topic): Μηχάνισμα??? φαν του Κουτρουμπούση κι εσύ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φαν του Κουτρουμπούση κι εσύ??

 

Φανατικος!!!

 

Το "Εn αγκαλιά de Κρισγιαούρτι" το εχω διπλα στο κρεββατι μου μαζι με το αλλο ευαγγελιο (τα απαντα του Καβαφη) :)

 

μη λες πολλα ομως η...ΚΔΟΑ των ...κατακριτων του SE μπορει να σε μεταβαλει σε...ΜΕΝΙΔΙΑΤΗ ΤΟΥ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΟΣ!!! :lol: :lol: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φαν του Κουτρουμπούση κι εσύ??

 

Φανατικος!!!

 

Το "Εn αγκαλιά de Κρισγιαούρτι" το εχω διπλα στο κρεββατι μου μαζι με το αλλο ευαγγελιο (τα απαντα του Καβαφη) :)

 

μη λες πολλα ομως η...ΚΔΟΑ των ...κατακριτων του SE μπορει να σε μεταβαλει σε...ΜΕΝΙΔΙΑΤΗ ΤΟΥ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΟΣ!!! :lol: :lol: :lol:

 

ΧΙΧΙΧΙΧΙΧΙΧΙΧΙ :lol: :lol: :lol: :D

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως πολυ σωστα μου υπεδειχθει απο εναν ετερο ΑΝΤΑΝΑΚΛΑΣΤΗ ΦΛΙΠΕΡΑΚΙΩΝ :)

 

ειναι

 

ΚΔΩΑ,

οχι ΚΔΟΑ!!! :lol: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου