Προς το περιεχόμενο

έχει κανείς το Tonelab LE?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδία έχω ερώτηση:

Τί είναι αύτο που βρίσκεται μέσα σέ ένα γυαλί δίπλα από το express pedal της ή του (:lol:) tonelab se.

 

Και για ποίο λόγο όταν ανάβεις την πέταλίερα έχει 2 choice power or standby, δηλαδή το ή η( :lol: ) πεταλίερα είναι λαμπάτη ή λαμπάτο :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάντως η SE από την LE διαφέρουν στο πλάτος κατά 20cm περίπου.

 

Δεν ξέρω αν αυτή η διαφορά είναι αρκετή για να σε κάνει να πεις ότι είναι πιο εύκολη στο κουβάλημα...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδία έχω ερώτηση:

Τί είναι αύτο που βρίσκεται μέσα σέ ένα γυαλί δίπλα από το express pedal της ή του tonelab se

 

Είναι ένα χρυσόψαρο :lol:

 

Σοβαρά τώρα, είναι μια λάμπα προενίσχυσης 12ΑΧ7/ΕCC83 αν θυμάμαι καλά.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω να κρατήσεις την SE και να πάρεις και μία LE. Τη μια για όταν είναι να μετακινείσαι πολύ και την άλλη όταν είναι να γουστάρεις πολύ. Εμένα πάντως οι πεταλιέρες και τα πολυεφέ γενικά δε μ'αρέσουν. Με ένα boost' date=' ενα delay, άντε και ένα wah είμαι οκ.[/quote']

 

Μα αυτό είπα... οτι δεν αλλάζω to SE και ότι είναι πολυ χρήσιμο για κάποιους λόγους να έχω ΚΑΙ το LE!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδία έχω ερώτηση:

Τί είναι αύτο που βρίσκεται μέσα σέ ένα γυαλί δίπλα από το express pedal της ή του tonelab se

 

Είναι ένα χρυσόψαρο :lol:

 

Σοβαρά τώρα' date=' είναι μια λάμπα προενίσχυσης 12ΑΧ7/ΕCC83 αν θυμάμαι καλά.[/quote']

 

yes, θυμάσαι καλά! αν και θα ήταν πολύ σουρεάλ να είχε και ένα χρυσόψαρο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως η SE από την LE διαφέρουν στο πλάτος κατά 20cm περίπου.

και αυτός είναι ακριβώς ο λόγος για τον οποίο σκέφτομαι να πάρω και την LE!! Ειδικά για κάποιν όπως εγώ που μετακινούμαι συχνά με μηχανή είναι μεγάλη υπόθεση το μέγεθος...!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδία έχω ερώτηση:

Τί είναι αύτο που βρίσκεται μέσα σέ ένα γυαλί δίπλα από το express pedal της ή του tonelab se

 

Είναι ένα χρυσόψαρο :lol:

 

Σοβαρά τώρα' date=' είναι μια λάμπα προενίσχυσης 12ΑΧ7/ΕCC83 αν θυμάμαι καλά.[/quote']

 

Δηλαδή αυτή ή αυτό :lol: παίζει μόνο μέ λάμπάτο ή λαμπάτη ενισχυτη :lol: (ωχ το ξέχασα δεν πάει το λαμπάτη :) ) :?: :?: :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδία έχω ερώτηση:

Τί είναι αύτο που βρίσκεται μέσα σέ ένα γυαλί δίπλα από το express pedal της ή του tonelab se

 

Είναι ένα χρυσόψαρο :lol:

 

Σοβαρά τώρα' date=' είναι μια λάμπα προενίσχυσης 12ΑΧ7/ΕCC83 αν θυμάμαι καλά.[/quote']

 

Δηλαδή αυτή ή αυτό :lol: παίζει μόνο μέ λάμπάτο ή λαμπάτη ενισχυτη :lol: (ωχ το ξέχασα δεν πάει το λαμπάτη :) ) :?: :?: :?

 

Καμία σχέση το ένα με το άλλο!!! Το μηχάνισμα διαθέτει μια λάμπα (χρήσιμη ή άχρηστη - άλλο θέμα συζήτησης) και μπορεί να συνδεθεί σε οποιονδήποτε ενισχυτή κιθάρας, στο PA ή και στο στερεοφωνικό σου..! Δηλαδή αν ΔΕΝ είχε λάμπα (κατ'αυτη τη λογική) θα έπρεπε να παίζει μόνο σε τρανζίστορ ενισχυτές??? :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω 'γω. Πρώτη φορα βλέπω ενισχυτή ο οποίος έχει προενίσχυση λάμπας' date=' και δεν ξέρω τι πάιζει :roll: :roll: :wink:[/quote']

 

εεεε....μμμμμμ.... τα μπερδέψαμε κι άλλο τώρα..... :D

 

το tonelab ειναι πεταλιέρα - εφεδιέρα ή και προενίσχυση αν θες... δεν είναι ενισχυτής... Πάντως υπάρχουν κι ενισχυτές (τρανζίστορ) που έχουν μια λάμπα στην προενίσχυση (για βελτίωση του ήχου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου