Προς το περιεχόμενο

michael romeo - of sins and shadows


mimis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν μπορώ να ακούω να κρίνουν αυτοί που κάνουν "τεχνη" τους επιστήμονες. Θα σεβόμουνα τους "καλλιτέχνες" αν μπορούσαν να κάνουν αυτά που κάνουν ο Romeo, Malmsteen, Satriani κλπ και παρ όλα αυτά κανουν αυτό που κάνουν. Το "ψαγμένο" το απλό.

 

Δεν νομίζω ότι υπάρχει κανείς που θα του έλεγαν ότι με το μαγικό ραβδάκι θα σε κάνουν malmsteen και να πεί όχι!

 

Παραδεχτείτε λοιπόν ότι οι καλλιτέχνες του Classic κυρίως Rock (δεν αναφέρω ονόματα γιατί θα γίνει σφαγή) απλώς βαριοταν ή δεν μπορούσαν να κάνουν αυτό που κάνουν οι Μεγάλοι, βαφτίσανε την κουλαμάρα τους τέχνη και δώστου.

 

Αυτό που κάνουν οι ρομεο μαλμστην ειναι μια ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ. Έχουν λιώσει, έχουν ταλέντο, όρεξη και το έκαναν. Η τέχνη είναι κάτι το υποκειμενικό. Δεν τους εκφράζει όλους το ίδιο πράγμα!

 

Καλύτερα να ΜΠΟΡΕΙΣ να κάνεις κάτι και ας μην σ χρειάζεται, παρά να ΘΕΛΕΙΣ να σ χρειάζεται και να μην μπορείς από την κουλαμάρα σου ή από την βαρεμάρα σου.

 

Γι αυτό:

 

Πρώτα είναι οι δεξιοτέχνες και μετα οι υπόλοιποι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να ακούω να κρίνουν αυτοί που κάνουν "τεχνη" τους επιστήμονες. Θα σεβόμουνα τους "καλλιτέχνες" αν μπορούσαν να κάνουν αυτά που κάνουν ο Romeo' date=' Malmsteen, Satriani κλπ και παρ όλα αυτά κανουν αυτό που κάνουν. Το "ψαγμένο" το απλό.

 

Δεν νομίζω ότι υπάρχει κανείς που θα του έλεγαν ότι με το μαγικό ραβδάκι θα σε κάνουν malmsteen και να πεί όχι!

 

Παραδεχτείτε λοιπόν ότι οι καλλιτέχνες του Classic κυρίως Rock (δεν αναφέρω ονόματα γιατί θα γίνει σφαγή) απλώς βαριοταν ή δεν μπορούσαν να κάνουν αυτό που κάνουν οι Μεγάλοι, βαφτίσανε την κουλαμάρα τους τέχνη και δώστου.

 

Αυτό που κάνουν οι ρομεο μαλμστην ειναι μια ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ. Έχουν λιώσει, έχουν ταλέντο, όρεξη και το έκαναν. Η τέχνη είναι κάτι το υποκειμενικό. Δεν τους εκφράζει όλους το ίδιο πράγμα!

 

Καλύτερα να ΜΠΟΡΕΙΣ να κάνεις κάτι και ας μην σ χρειάζεται, παρά να ΘΕΛΕΙΣ να σ χρειάζεται και να μην μπορείς από την κουλαμάρα σου ή από την βαρεμάρα σου.

 

Γι αυτό:

 

Πρώτα είναι οι δεξιοτέχνες και μετα οι υπόλοιποι...[/quote']

 

Για να παιζεις ηλεκτρικη δηλαδη και να φτιαξεις συγκροτητα το οποιο θα του αξιζει να αναγνωριστει, θα πρεπει ως ελαχιστο οριο να βαλεις τις 12 νοτες ανα sec και μετα ολα τα αλλα θα ρθουν.

 

Εχω την ετνυπωση οτι επειδη ορισμενοι παιζουν καλη κιθαρα(=γρηγορα :roll: ), εχουν βαλει πολυ πανω την μυτη τους. Αυτο λεγεται κομπλεξισμος.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lambrosgg έγραψε:

Δεν μπορώ να ακούω να κρίνουν αυτοί που κάνουν "τεχνη" τους επιστήμονες. Θα σεβόμουνα τους "καλλιτέχνες" αν μπορούσαν να κάνουν αυτά που κάνουν ο Romeo, Malmsteen, Satriani κλπ και παρ όλα αυτά κανουν αυτό που κάνουν. Το "ψαγμένο" το απλό.

 

Δεν νομίζω ότι υπάρχει κανείς που θα του έλεγαν ότι με το μαγικό ραβδάκι θα σε κάνουν malmsteen και να πεί όχι!

 

Παραδεχτείτε λοιπόν ότι οι καλλιτέχνες του Classic κυρίως Rock (δεν αναφέρω ονόματα γιατί θα γίνει σφαγή) απλώς βαριοταν ή δεν μπορούσαν να κάνουν αυτό που κάνουν οι Μεγάλοι, βαφτίσανε την κουλαμάρα τους τέχνη και δώστου.

 

Αυτό που κάνουν οι ρομεο μαλμστην ειναι μια ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ. Έχουν λιώσει, έχουν ταλέντο, όρεξη και το έκαναν. Η τέχνη είναι κάτι το υποκειμενικό. Δεν τους εκφράζει όλους το ίδιο πράγμα!

 

Καλύτερα να ΜΠΟΡΕΙΣ να κάνεις κάτι και ας μην σ χρειάζεται, παρά να ΘΕΛΕΙΣ να σ χρειάζεται και να μην μπορείς από την κουλαμάρα σου ή από την βαρεμάρα σου.

 

Γι αυτό:

 

Πρώτα είναι οι δεξιοτέχνες και μετα οι υπόλοιποι...

 

 

Για να παιζεις ηλεκτρικη δηλαδη και να φτιαξεις συγκροτητα το οποιο θα του αξιζει να αναγνωριστει, θα πρεπει ως ελαχιστο οριο να βαλεις τις 12 νοτες ανα sec και μετα ολα τα αλλα θα ρθουν.

 

Εχω την ετνυπωση οτι επειδη ορισμενοι παιζουν καλη κιθαρα(=γρηγορα ), εχουν βαλει πολυ πανω την μυτη τους. Αυτο λεγεται κομπλεξισμος.

 

 

 

Αν βγεις και παιξεις σαν το Romeo εισαι χοντρος με ψυχολογικα προβληματα, αποτυχημενος ανθρωπος και ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΣ!!!

 

Ωστοσο κομπλεξικος δεν εισαι οταν στηνεις καραουλι μην τυχον και εμφανιστει κανεις που παιζει ετσι, και τοτε να αρχισεις τη λασπολογια.

 

Ε ρε και να καναμε ενα on-line jam να ακουγες ομορφιες!!!!!!!!!!

Αλλα μετα μας πειραζει ο Romeo και ο Malmsteen.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lambrosgg έγραψε:

Δεν μπορώ να ακούω να κρίνουν αυτοί που κάνουν "τεχνη" τους επιστήμονες. Θα σεβόμουνα τους "καλλιτέχνες" αν μπορούσαν να κάνουν αυτά που κάνουν ο Romeo' date=' Malmsteen, Satriani κλπ και παρ όλα αυτά κανουν αυτό που κάνουν. Το "ψαγμένο" το απλό.

 

Δεν νομίζω ότι υπάρχει κανείς που θα του έλεγαν ότι με το μαγικό ραβδάκι θα σε κάνουν malmsteen και να πεί όχι!

 

Παραδεχτείτε λοιπόν ότι οι καλλιτέχνες του Classic κυρίως Rock (δεν αναφέρω ονόματα γιατί θα γίνει σφαγή) απλώς βαριοταν ή δεν μπορούσαν να κάνουν αυτό που κάνουν οι Μεγάλοι, βαφτίσανε την κουλαμάρα τους τέχνη και δώστου.

 

Αυτό που κάνουν οι ρομεο μαλμστην ειναι μια ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ. Έχουν λιώσει, έχουν ταλέντο, όρεξη και το έκαναν. Η τέχνη είναι κάτι το υποκειμενικό. Δεν τους εκφράζει όλους το ίδιο πράγμα!

 

Καλύτερα να ΜΠΟΡΕΙΣ να κάνεις κάτι και ας μην σ χρειάζεται, παρά να ΘΕΛΕΙΣ να σ χρειάζεται και να μην μπορείς από την κουλαμάρα σου ή από την βαρεμάρα σου.

 

Γι αυτό:

 

Πρώτα είναι οι δεξιοτέχνες και μετα οι υπόλοιποι...

 

 

Για να παιζεις ηλεκτρικη δηλαδη και να φτιαξεις συγκροτητα το οποιο θα του αξιζει να αναγνωριστει, θα πρεπει ως ελαχιστο οριο να βαλεις τις 12 νοτες ανα sec και μετα ολα τα αλλα θα ρθουν.

 

Εχω την ετνυπωση οτι επειδη ορισμενοι παιζουν καλη κιθαρα(=γρηγορα ), εχουν βαλει πολυ πανω την μυτη τους. Αυτο λεγεται κομπλεξισμος.[/quote']

 

 

 

Αν βγεις και παιξεις σαν το Romeo εισαι χοντρος με ψυχολογικα προβληματα, αποτυχημενος ανθρωπος και ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΣ!!!

 

Ωστοσο κομπλεξικος δεν εισαι οταν στηνεις καραουλι μην τυχον και εμφανιστει κανεις που παιζει ετσι, και τοτε να αρχισεις τη λασπολογια.

 

Ε ρε και να καναμε ενα on-line jam να ακουγες ομορφιες!!!!!!!!!!

Αλλα μετα μας πειραζει ο Romeo και ο Malmsteen.

 

Μα ποιος σου ειπε οτι δεν μου αρεσει ο Romeo? Eιδικα στα ρυθμικα ειναι απο τους αγαπημενους μου. Μα δεν επικροτω καμια απο τις 2 μεριες.

Το να παιζεις σαν τον Romeo δεν σε κανει αυτοματως καλο κιθαριστα (δημιουργικα), αλλα επισης το να μην εισαι σε αυτο το επιπεδο δεν σε κανει κακο(..δημιουργικα παλι :wink: ). Οπως επισης και το ακριβως αντιθετο.

 

Προσωπικα δεν με τρελαινει το νεοκλασσικο υφος στην κιθαρα, αλλα δεν τους θαβω κιολας, οπως επισης καποια απο αυτους μου αρεσουν. Ειναι θεμα γουστου παντα τι θα ακουσεις και τι θα σου αρεσει.

Τωρα αν καποιος θαβει τον malmsteen γιατι δεν μπορει να παιξει σαν αυτον, ε, ας προσεχε. Προσωπικα δεν μου αρεσει ο Μαλμστιν, γιατι απλα τον βαριεμαι. Δεν μου λεει κατι. Αυτο δεν σημαινει ουτε οτι το φτανω στην τεχνικη(ουτε το μικρο του δαχτυλακι δεν εχω), αλλα επισης το οτι δεν εχω την τεχνικη του δεν αναιρει το δικαιωμα μου να πω οτι απλα δεν μου αρεσουν οι δισκοι του.

Τωρα αν καποιοι ειναι απαξιωτικοι, ε, αυτο θα το δουν μπροστα τους γενικα.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μου παιδιά εγώ άλλο πράγμα λέω...

 

Εγώ λέω ότι θα δώσετε respect πρώτα στους βιρτουόζους, οι οποίοι κόπιασαν και στερήθηκαν άλλα πράγματα για να μπορέσουν να παίζουν έτσι (και αυτό ειναι μια πραγματικοτητα δεν μπορεί νο τα αμφισβητήσει κανεις) και μετά θα δώσετε σεβασμό στους καλλιτέχνες που μπορεί απλώς να ήταν ΚΩΛΟΦΑΡΔΟΙ και να τους βγήκε κάτι όμορφο και ενδιαφέρον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μου παιδιά εγώ άλλο πράγμα λέω...

 

Εγώ λέω ότι θα δώσετε respect πρώτα στους βιρτουόζους' date=' οι οποίοι κόπιασαν και στερήθηκαν άλλα πράγματα για να μπορέσουν να παίζουν έτσι (και αυτό ειναι μια πραγματικοτητα δεν μπορεί νο τα αμφισβητήσει κανεις) και μετά θα δώσετε σεβασμό στους καλλιτέχνες που μπορεί απλώς να ήταν ΚΩΛΟΦΑΡΔΟΙ και να τους βγήκε κάτι όμορφο και ενδιαφέρον.[/quote']

 

 

Δηλαδη ο γκιλμουρ ηταν κωλοφαρδος?

ο iommi ηταν κωλοφαρδος?

ο hetfield ηταν κωλοφαρδος?

ο χαμετ.

ο ταουνσεντ.

οι rolling stones Κλπ κλπ κλπ κλπ κλπ κλπ κλπ κλπ.

 

Προφανως και δεν θα αμφισβητισεις αυτους, αλλα οχι και αμα δεν εισαι shredder δεν λες μια σαν κιθαριστας. Απο το ενα ακρο πας στο αλλο. ρισπεκτ και ιστοριες, αλλα δεν χρειαζεται να να παιζεις παπαδες και παπαδιες για να θεωρηθεις καλος κιθαριστας.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετά θα δώσετε σεβασμό στους καλλιτέχνες που μπορεί απλώς να ήταν ΚΩΛΟΦΑΡΔΟΙ και να τους βγήκε κάτι όμορφο και ενδιαφέρον.

 

Προφανώς είναι πάρα πολλοί οι κωλόφαρδοι στον πλανήτη που έγραψαν ιστορία.

 

Μάθετε να ακούτε και να παίζετε με τη καρδιά σας και αφήστε τις επιδείξεις.

Αν θέλω να δω κάτι τέτοιο θα πάω σε επίδειξη ωδείων και όχι σε συναυλίες ή να δώσω λ7 για να πάρω cd τους.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς αυτό.

 

Εσύ που ξέρεις ότι αυτοι που προανέφερες δεν ήταν απλώς κωλόφαρδοι?

 

(λέω θα την πατήσει καποιος να πεί ονόματα... Μην μπλέξω εγώ!) :D :D

 

Αυτό που έκανα όλοι αυτοί που είπες (+santana) μπορεί απλώς να έτυχε. Και δεν μπορεί να αποδείξει κάνένας το αντίθετο.

 

Αυτό που κάνουν οι άλλοι όμως δεν μπορεί να έτυχε. ΠΕΤΥΧΕ! Γιατί έλιωσαν στην κιθάρα.

 

Φυσικά και δεν θα πώ εγώ τι θα ακούτε και ποιός είναι καλύτερος από αυτού. Περι ορέξεος κολοκυθόπιτα!

 

ΑΛΛΑ

 

Είναι χρέος όλων μας να τους σεβόμαστε γι αυτό που κάνουν επειδή ΚΟΠΙΑΣΑΝ για να φτάσουν εκεί.

 

Ο malmsteen και ο Ρωμιός είναι πιο χοντροί και ψυχάκιδες από άλλους????

 

Ρε παιδια ειδικά ο ρομεο φαινεται υγιέστατος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου