Προς το περιεχόμενο

michael romeo - of sins and shadows


mimis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι κωλόφαρδοι μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου...

 

Aσχετο' date=' αλλα εσυ πριν λιγο καιρο δεν ελεγες οτι πλεον δεν υπαρχει ροκ?

Εκτος αν σε μπερδευω με αλλον, οποτε σορυ.

 

 

Παραθεση απο ενα ποστ σου(ευτυχως δεν ειναι πολλα τα κλιπς :P ):

Αυτό είναι κάτι τελείως διαφορετικό. Χαίρω πολύ ότι υπάρχουν άγνωστα συγκροτηματα που είναι τέλειοι από κάθε άποψη και κάνουν κομματάρες κλπ κλπ. Επίσης υπάρχουν και 15χρονοι πιτσιρικάδες που μπορούν να κάνουν to malmsteen να ντραπεί. Το θέμα δεν είναι να κάνεις κάτι καλό κ "ψαγμένο". Πρέπει να το ακούσει και ο κόσμος. Κ όταν λέω κόσμος εννοώ όλος ο κόσμος. Όχι 2-3 ψαγμένοι... η "τέχνη για την τέχνη" είναι κάτι τελείως λάθος. Οι Metalica για παράδειγμα. Μπορεί σαν μουσική στίχοι παραγωγή κλπ κλπ να μην έλεγαν και πάρα πολλά, αλλα έφεραν το Rock - Metal στον πολύ κόσμο. Κ αυτό ειναι η μαγκιά πιστεύω. Κ ο τελευταίος σκυλάς ξέρει το Nothing else matters...

 

:roll: :roll:

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

χμ αυτό το έχω πει κι εγώ, αλλά για πολλούς λόγους. Αυτό δεν σημαίνει ότι αμφισβητώ την προσφορά τους (αυτών που έχουν να πουν κάτι από το 80) στην μουσική.

 

Πάντως αν δεν κάναν και το μπαμ οι οασις και μπλερ και οι ραδιοκεφαλοι στα 90, τότε δεν νομίζω ότι θα συζητάγαμε και πολύ επί του θέματος τώρα

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To οποιο φανταζομαι ειναι να αρχισουν να ανεβοκατεβαινουν και αυτοι κλιμακες ε? :lol:

Αυτο που μου κανει εντυπωση, ειναι πως δεν εχεις επιθετικο χαρακτηρα, που σημαινει πως τα πιστευεις αυτα που λες 8O

 

Μιας και αναφερεσαι στον Malmsteen, φανταζομαι πως εχεις ασχοληθει μαζι του. Μου κανει εντυπωση πως δεν γνωριζεις οτι ο ιδιος δηλωνει πως δεν εχει μελετησει ποτε στην ζωη του :lol:

 

Δεν χρειαζεται να ψαξεις μακρια, κανε μια βολτα στο youtube,και δες τι γινεται απο shreder-αδες, κλιμακες, αρπετζια, sweep κλπ κλπ.

Ψαξε μετα σε παρακαλω και βρες μου, εναν να παιζει σαν τον gilmour ή τον BB King! Αδικος κοπος, δεν προκειται να βρεις... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που είχα πεί για το Rock είναι ότι δεν υπάρχει ΤΩΡΑ με την ένοια ότι δεν είναι λογικό να φτιάχνεις τώρα Rock. Φυσικά και υπήρχε και ο ακούμε τώρα όμως!

 

Θες να πείς ότι ο Malmsteen δεν μπορεί να παιξει B.B. King Gilmour ή Santana???

 

Δεν νομίζω....

 

Καταρχήν ο Malmstenn δεν είναι μόνο 5.000.000 νότες το δευτερόλεπτο!

 

Εχει κάνει και άλλα πράγματα. Εχετε ακούσει να παίζει μπλουζ? θα ντραπούν ολοι αν τον ακούσετε! Έχει γράψει και μουσική για κανονικά τραγούδια και δεν έχουν τιποτα να ζηλέψουν από τα κλασικο-ροκ-μεταλ κομμάτια της εποχής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες να πείς ότι ο Malmsteen δεν μπορεί να παιξει B.B. King Gilmour ή Santana???

 

Το θέμα δεν είναι αν παίζεις τους παραπάνω, αλλά αν μπορείς να "παίξεις" σαν τους παραπάνω

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου