Προς το περιεχόμενο

Floyd Rose Από που; και πόσο;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πλαστικά ποτέ δεν πουλάγανε' date=' πουλάγανε όμως χυτά από zamak, το άθλιο αυτό κράμα που με ένα χάδι σπάει και δύσκολα ξανακολλάει.[/quote'] :evil: :evil: :evil:

Και μου το έλεγε η μάνα μου"Αυτό που σου πουλήσανε playmobil είναι,όχι τρέμολο"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λέτε να μας φτιαξει ο νακας ρε παιδιά; πήρα ένα διακοπτακι από το guitar σοπ κ έκανε μόλις 3 ευρώ. Καλή τιμή... Είδα κ εγώ τα τρεμουλα τότε στην βιτρίνα κ είχε ωραία χρύσα κ δ τόλμησα να ρώτησω πόσο... Τώρα με βάλατε σ υποψίες. Στ σίτε τ έχει ένα κ το δίνει 115 ευρώ! Παρά πολλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέτε να μας φτιαξει ο νακας ρε παιδιά; πήρα ένα διακοπτακι από το guitar σοπ κ έκανε μόλις 3 ευρώ. Καλή τιμή... Είδα κ εγώ τα τρεμουλα τότε στην βιτρίνα κ είχε ωραία χρύσα κ δ τόλμησα να ρώτησω πόσο... Τώρα με βάλατε σ υποψίες. Στ σίτε τ έχει ένα κ το δίνει 115 ευρώ! Παρά πολλά...

 

Eχει φτιαξει τις τιμες του ο Νακας' date=' δεν ειναι τοσο χαλια.

 

 

υγ: τρεμολο;)

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζίφος παίδες!

 

Πήγα στο guitar shop του νάκα και τα floyd αρχίζουν στ 115 ευρώ. Με αυτό που έχει στο site του.

 

Όντως τα απλά τρέμολο ξεκινάνε στ 25 ευρω, αλλα τώρα ξάψαμε και έχω καεί για floyd rose. Δεν έχει κανεις κανένα να μου πουλήσει βρε παιδιά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το original floyd rose νομίζω έχει λιανική γύρω στα 250-300¤. Αν είναι όντως έτσι, τα 115¤ πιστευω ότι είναι οκ. Εκτός και αν το ψάξεις από internet...

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το original floyd rose νομίζω έχει λιανική γύρω στα 250-300¤. Αν είναι όντως έτσι' date=' τα 115¤ πιστευω ότι είναι οκ. Εκτός και αν το ψάξεις από internet...[/quote']

καμία σχέση με το γνήσιο όμως ρε παίδες, λογικευτείτε

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλει κανείς την ποιότητα του γνήσιου τότε θα πρέπει να τα δώσει...

Αν πάλι θέλει να πειραματιστεί χωρίς να δώσει πολλά υπάρχει και το gfs που ΕΥΚΟΛΑ θα δοκίμαζα αν είχα κιθάρα με τέτοιο τρέμολο...Check it out

http://store.guitarfetish.com/flroflotrsy.html

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται όμως και τι θέλεις.Θέλεις να είναι double locking ή single locking?

Αλήθεια υπάρχεια καμιά άλλη διαφορά σε αυτά τα δύο εκτός από το πως μπαίνουν οι χορδές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται όμως και τι θέλεις.Θέλεις να είναι double locking ή single locking?

Αλήθεια υπάρχεια καμιά άλλη διαφορά σε αυτά τα δύο εκτός από το πως μπαίνουν οι χορδές?

Εγώ πάλι επειδή δεν έχω ιδέα από floyd για αρχή δε θα με πολυενδιέφερε το double locking ή το single locking και θα τα δοκίμαζα όλα. Αλλά αν ο φίλος ξέρει ακριβώς τί ζητάει τότε κινείται ανάλογα.

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου