Προς το περιεχόμενο

Floyd Rose Από που; και πόσο;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρόσφατα ανασταίνω την παλιά μου yamaha erg121. της έσκαψα τα Ταστα (malmsteenικα) και την σκαλισα έτσι ώστε να χωράει Floyd Rose. Έκανα της δοκιμές με το Edge της ibanez από την κανονική μου κιθάρα και κάνει. Ξέρετε που μπορώ να βρω παρόμοιο φτηνό τρεμουλο στην αθήνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

τρεμουλο

 

Κατσε γυμνος στο αερα και ισως κρυωσεις... :lol: :lol: :lol:

 

 

Περα απο την πλακα, γιατι δεν κοιτας και απο thomann μερια?

Περνα και απο νακα. Σιγουρα ειχα δει κανονικο τρεμολο εκει, αλλα δεν θυμαμαι για φλουντ ροουζ.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ο θωμάς έχει καλές τιμές αλλά δ θέλω να μπαίνω στ οnline διαδικασία. Επίσης θέλω να το πιάσω στ χέρια μου πριν το πάρω για να ξέρω αν κάνει. Οχθ νακας ρε παιδιά... είπαμε να τη βγάλουμε φτηνά... Για κανένα ψαγμενο παρακμιακό μαγαζάκι μιλάμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι νακας ρε παιδιά... είπαμε να τη βγάλουμε φτηνά...

 

ΚΙ ΌΜΩΣ! :lol:

 

Έχει φέρει μερικά κορεάτικα που τα δίνει πολύ φθηνά. Μιλάμε για 15-25¤ τα 6βιδα και τα 2βιδα αντίστοιχα. Οπότε φαντάζομαι ότι και σε τύπου floyd θα βρεις σίγουρα σε καλή τιμή.

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου τώρα σώθηκες.... τα τύπου Floyd είναι η κατάρα της ελληνικής αγοράς.

 

Θα είσαι υπερβολικά πισινόφαρδος να βρεις κάποιο σε καλή τιμή και καλή κατάσταση, συνήθως άμα κάποιος έχει ένα και κάθεται το έχει βγάλει για κάποιο λόγο...

 

Εγώ έχω να προτείνω:

 

1. Βρες να αγοράσεις μια φτηνή μεταχειρισμένη με Floyd για να την κανιβαλίσεις.

 

2. Δες αν προτίθεται κανείς να παραγγείλει το Floyd σε μια δικιά του παραγγελία από έξω να γλυτώσεις τη διαδικασία.

 

3. Τελευταίο αλλά όχι ασήμαντο, αν δεν κάνεις μόνος σου βόλτα τα μαγαζιά και τους μάστορες δεν θα βρεις άκρη.

 

Good luck :wink:

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει φέρει μερικά κορεάτικα που τα δίνει πολύ φθηνά. Μιλάμε για 15-25¤ τα 6βιδα και τα 2βιδα αντίστοιχα. Οπότε φαντάζομαι ότι και σε τύπου floyd θα βρεις σίγουρα σε καλή τιμή.

Ώππααα!:!:

Ξέρεις τίποτα περισσότερο?

 

 

 

Για ελλάντα ντεν ξέρει' date=' αλλά αν θες φτηνό, καλό, ΑΤΣΑΛΙΝΟ ΜΑΣΙΦ FR μόνο από εδώ:

 

http://store.guitarfetish.com/tremelos.html[/quote']

Πλαστικά FR δεν πωλούνε πια??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλαστικά ποτέ δεν πουλάγανε, πουλάγανε όμως χυτά από zamak, το άθλιο αυτό κράμα που με ένα χάδι σπάει και δύσκολα ξανακολλάει.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει φέρει μερικά κορεάτικα που τα δίνει πολύ φθηνά. Μιλάμε για 15-25¤ τα 6βιδα και τα 2βιδα αντίστοιχα. Οπότε φαντάζομαι ότι και σε τύπου floyd θα βρεις σίγουρα σε καλή τιμή.

Ώππααα!:!:

Ξέρεις τίποτα περισσότερο?

 

Πήγα το Σάββατο από Guitar Shop (Τρικούπη & Σόλωνος) και είδα πολύ μεγάλη ποικιλία σε ανταλλακτικά, γέφυρες κλπ για όλα τα γούστα.

Ρώτησα τιμές για τα τρέμολο και κουφάθηκα, αφού μου είπε 15-25¤.

Για τα floyd δε ρώτησα να σου πω την αλήθεια, αλλά δε θα πάνε πολύ μακρυά πιστεύω. Η εταιρεία είναι κορεάτικη και λέγεται Samco. Δεν ξέρω κάτι παραπάνω...Αλλά γιατί όχι?

 

:wink:

 

Μια βόλτα από κει θα σου λύσει τις απορίες πάντως...

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου