Προς το περιεχόμενο

Ότι πάρεις 1 ε


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως ο κεμ φαντάζομαι θα'χει κάποιο σοβαρό λόγο για να γράφει 1¤.

 

Ίσως θέλει να παραμείνει το συνοικιακό και "φιλικό" μαγαζί της γειτονιάς γιατί απ' ότι θυμάμαι όλα τα μεγάλα μαγαζιά εσωτερικού και εξωτερικού γράφουν τις τιμές τους με μεγάλα γράμματα.

 

Μπορεί όμως να είναι και ανηψιός του Μητσοτάκη ο web designer τους. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κατ'αρχας ποτέ δεν θέλησα να πείσω καποιον οτι οι εμποροι είναι απατεώνες,ούτε εχω ισχυριστεί κάτι σχτεικό.Πέρα από αυτό απλά συμπλήρωσα μια άποψη λέγοντας ότι αυτό είναι νομικά δυνατό να γίνει.Δε θα προσπαθούσα να τους ληστέψω γιατί δε με ενδιαφέρει αυτό.Είναι δεκτά αυτα Judge Dredd??Και τέλος λίγη αίσθηση του χιούμορ δεν έβλαψε ποτέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω απολυτως....η συμβαση της πωλησης την οποια συναπτεις εχει τους ορους που αναφερει η σελιδα' date='δλδ τιμη 1 ευρω.αν εχεις χρονο το κανεις γιατι ετσι κι αλλιως το κερδος σου θα ειναι μεγαλο (1300 ) και οι πιθανοτητες πολλες,αλλα ποιος τρεχει ....[/quote']

με αυτόν τον τρόπο σκέψης θέλετε να μας πείσετε πως οι έμποροι είναι οι απατεώνες??

Επειδή έγινε λάθος στην σελίδα τους θα προσπαθήσεις να τους ληστέψεις??

 

Ε καλά μη γενικεύεσαι βρε whitenoise. Σιγά μη πουλήσει κάποιος κάτι για ένα Ευρώ και δεν το πάρει χαμπάρι. Στο κάτω κάτω η εικόνα που υπάρχει από τη δυσαρέσκεια των καταναλωτών πηγάζει από τις διαρκείς κακές κινήσεις ενός σεβαστού ποσοστού των εμπόρων. Πλέον είμαστε καχύποπτοι με το κάθε τι που βλέπουμε. Δυστυχώς εκεί έχουμε φτάσει.

 

Και να συνέβαινε πάντως δεν νομίζω ότι είναι και ληστεία...άμα ο άλλος έχει βγάλει αυτές τις τιμές εδώ και ένα χρόνο στο site (όπως λένε τα παιδιά) και δεν πάρουν χαμπάρι άμα τους φύγει κάτι με αξία πληρωμής 1 Ευρώ το φταίξιμο είναι δικό τους.

 

Εγώ καταλαβαίνω πάντως ότι το μαγαζί έφτιαξε website-eshop και το template της εταιρίας που το έφτιαξε βάζει default αξία 1 Ευρώ μέχρι να αρχίσει να κάνει update το μαγαζί όταν θα δουλεύει πλέον. Αυτοί ή κάπου αλλάξανε γνώμη ή απλά βαριούνται.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Και να συνέβαινε πάντως δεν νομίζω ότι είναι και ληστεία...άμα ο άλλος έχει βγάλει αυτές τις τιμές εδώ και ένα χρόνο στο site (όπως λένε τα παιδιά) και δεν πάρουν χαμπάρι άμα τους φύγει κάτι με αξία πληρωμής 1 Ευρώ το φταίξιμο είναι δικό τους.

 

με την ιδια λογικη οταν αγοραζεις απο ελληνα εμπορο μια κιθαρα 300 ευρω ακριβοτερα απτον θωμα,το φταιξιμο ειναι δικο σου που δεν ερευνησες και οχι του εμπορου.

αν ειναι ετσι τοτε συμφωνω μαζι σας :wink:

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Και να συνέβαινε πάντως δεν νομίζω ότι είναι και ληστεία...άμα ο άλλος έχει βγάλει αυτές τις τιμές εδώ και ένα χρόνο στο site (όπως λένε τα παιδιά) και δεν πάρουν χαμπάρι άμα τους φύγει κάτι με αξία πληρωμής 1 Ευρώ το φταίξιμο είναι δικό τους.

 

με την ιδια λογικη οταν αγοραζεις απο ελληνα εμπορο μια κιθαρα 300 ευρω ακριβοτερα απτον θωμα' date='το φταιξιμο ειναι δικο σου που δεν ερευνησες και οχι του εμπορου.

αν ειναι ετσι τοτε συμφωνω μαζι σας :wink:[/quote']

 

Κοίτα αυτό έχει 2 θέματα:

 

Α. Καταρχάς ο έμπορος δεν είναι πάντα ο απόλυτα υπεύθυνος όταν έχει κάτι ακρίβότερα από Θωμά. Ας όψεται η Μπανανία με την κλίκα των εκτελωνιστών αλλά αυτό είναι άλλο μεγάλο κεφάλαιο. Δυστυχώς όμως αρκετοί έμποροι αισχροκερδούν χαλόντας τη γενική εικόνα.

 

Β. Όταν φτάσουμε όλοι (ή τουλάχιστον οι περισσότεροι) να έχουμε πρόσβαση στο νετ, ναι τότε συμφωνώ ότι ας κοιτάξει ο ΚΑΘΕ καταναλωτής να βρει τη φτηνότερη τιμή στην Ευρωπαϊκή αγορά. Αλλά στη Μπανανία έπρεπε να έρθει 2006 για να γίνει το (προσωρινό IMHO) μπαμ στις συνδέσεις ADSL.

 

Εγώ προσωπικά ήθελα να αγοράζω από Ελλάδα αλλά πάρε παράδειγμα:

 

1996: Πήρα Mex Strat με 90,000 δρχ από Αγγλία όταν στην Ελλάδα είχε 145,000.

 

2007: Πήρα Epi LP Joe Perry με 570 Ευρώ από Γερμανία όταν στην Ελλάδα είχε 1000 Ευρώ με σπασμένο nut.

 

Όμως:

 

Σε 20 λεπτά: :lol: πάω να πάρω από μαγαζί στην Αθήνα Schecter Demon με 300 Ευρά που στο Θωμά έχει 400 Ευρά 8) 8) 8)

 

Υπάρχουν και καλοί έμποροι αλλά την "πιάτσα" την χαλάνε ορισμένοι που δε λένε να στρώσουν...άσε που μερικοί που τώρα στρώσανε πριν βαράγανε :wink:

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν κανω λαθος οι τιμες λιανικης πρεπει να περιεχουν το φπα βάση νομου. αλλα στο elladistan πολα σάιτ δεν εχουν. το ιδιο και στο σάιτ της ελινας. Μπορειτε να μου πειτε γιατι δεν τις βαζουν? μηπως για να δείχνουν φθηνοτεροι? Ετσι νομιζουν θα τα βαλουν με τον θωμα?

η kem είναι αντιπροσωπεία αγορίνα μου οργισμένη οπότε είναι λογικότατο να έχει τιμές κατάλογου χωρίς φ.π.α εφόσον απευθύνεται και σε επαγγελματίες

 

στην κεμ δουλεύεις και τα λες αυτα?

επηδή απαυθύνεται σε επαγκελματιες' date=' γιαυτο κρυβει τις τιμες?

 

επαγγελματιες προλαβετε.... όλα 1€[/quote']

παρεμπίπτοντος η kem είναι φθηνότερη απτών Θωμά, δεύτερον έχω δική μου δουλεία και τρίτων βγάλε την καραμέλα που σου βάλανε στο στόμα και μην βγάζεις συμπεράσματα αν δεν κανείς τις δικές σου έρευνες(σωστά συμπεράσματα θα βγάλεις όταν μεγαλώσεις λίγο)

 

Φίλε μου έχουμε μπεί για τα καλά στην εποχή των υπολογιστών και του internet.

Αυτό είναι που δεν μπορούν κάποιοι να το καταλάβουν.

 

Δεν πρόκειται να πάρω 340 τηλέφωνα για να μάθω τιμή ή χαρακτηριστικά

ή να πάρω τους δρόμους και να με παραμυθιάζει ο κάθε πωλητής. :wink:

Κάνω την έρευνά μου από το net,

και όποιος έχει καλύτερη τιμή και εξυπηρέτηση θα με κερδίσει. 8)

 

Αν η ΚΕΜ είναι φθηνότερη από τον θωμά αλλά δεν το δείχνει στο site της,

θα με χάσει. :!:

 

Από την άλλη, αν κάποια εταιρεία δεν μπορεί να έχει ένα αξιοπρεπή site,

που να είναι διαρκώς ενημερωμένο, καλύτερα να μην έχει καθόλου. :wink:

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ειλικρινά δεν βλέπω τον λόγο γιατί να μην έχει η τιμή λιανικής

ενσωματωμένο και το Φ.Π.Α. όπως άλλωστε και ο νόμος ορίζει,

παρα μόνον για να δημιουργούν στους πελάτες την ψευδαίσθηση του φθηνού.

 

Εσύ βλέπεις κανέναν άλλον λόγο;

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρεμπίπτοντος η kem είναι φθηνότερη απτών Θωμά' date=' δεύτερον έχω δική μου δουλεία και τρίτων [b']βγάλε την καραμέλα που σου βάλανε στο στόμα[/b] και μην βγάζεις συμπεράσματα αν δεν κανείς τις δικές σου έρευνες(σωστά συμπεράσματα θα βγάλεις όταν μεγαλώσεις λίγο)

 

an η κεμ ειναι φθηνοτερη θα το ξερει μονον αυτη αφου εμας μας το καραταει μυστικο. αν φιλεμου ηταν φθηνοτερη θα το διατυμπάνιζε.

 

δικες μου ερευνες δεν μπορω να κανω οταν μου κρυβουν την τιμη, γαιτι μου δινουν τυην εντυπωση "όπου με πιασουν" και δε γουσταρω.

 

εσυ που μεγαλωσες λίγο, εννοείς πως το σάιτ της κεμ καλα κανει και τα εχει ολα 1 €, οποτε ο θωμας που τα έχει ολα τιμολογημενα δεν ειναι καλος επαγγελματιας. νομιζεις πως έβγαλες σοβαρο συμπερασμα? :lol: :lol: :lol:

 

εσυ θα περεπι να μεγαλωσεις καμια 50αρια χρονια ακομα για να ωριμάσεις :lol: :lol:

 

καλο ΠΣΚ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ειλικρινά δεν βλέπω τον λόγο γιατί να μην έχει η τιμή λιανικής

ενσωματωμένο και το Φ.Π.Α. όπως άλλωστε και ο νόμος ορίζει' date='

παρα μόνον για να δημιουργούν στους πελάτες την ψευδαίσθηση του φθηνού.

 

Εσύ βλέπεις κανέναν άλλον λόγο;[/quote']

 

απλά στροθοκαμιλίζονται βυθισμενοι στο παραλήρημα της ανατολιτικης κουτοπονηριάς του γιουσουρούμ :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου