Προς το περιεχόμενο

Ακουστικά BEHRINGER HPS-3000.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακουστικά BEHRINGER HPS-3000. Γνωρίζει κανείς κάτι; Από κριτικές που βλέπω μιλάνε για εξαιρετική σχέση απόδοσης - τιμής. Για τα λέφτά του (35ε) πολύ καλή αγορά.

 

Υπάρχει κάτι άλλο να προτείνετε σε αυτά τα λεφτά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε sonap,τα έχω πάρει πριν από κανα τετράμηνο για τα e-drums μου και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος,ειδικά για λεφτά τους.Το μοναδικό μειονέκτημα είναι οτι το καλώδιο τους είναι αρκετά λεπτό και με κακομεταχείρηση παίζει στο σημείο σύνδεσης με το ακουστικό να υπάρξει πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ death. Κλίνω προς το να τα πάρω. Θα λάβω σοβαρά υπόψιν μου αυτό που έγραψες γιατί είναι αρκετά σημαντικό. Θα δούμε. Ντάξει, και κάτι στραβό να γίνει, 35 ευρώ θα έχω δώσει. Αν και δεν νομίζω.

 

Από που τα πήρες, αν επιτρέπεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα πήρα μαζί με τα drums από τον στόλλα και η γκαντεμιά ήταν οτι τα πήρα 3 μέρες αφότου έγινε η αύξηση στην τιμή,πριν είχαν 23(τζάμπα εντελώς)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξ, ανταπτοράκι βρίσκεις με μισό ευρώ, δε τρέχει τίποτα.

¶ραγε μπορούν να χρησιμοποιηθούν αυτά τα ακουστικά για κάποιο check σε μίξεις κλπ; Το έχει κάνει κανείς σας;

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα να δεις, εγώ τα έχω, αλλά δεν έχω και φοβερή εμπειρία σε ακουστικά και μίξεις, πιο πολύ τα χρησιμοποιώ στην πρόβα. Αυτό που μπορώ να πω με σιγουριά είναι ότι έχουν ένα αρκετά στεγνό ήχο, και καλή κάλυψη προς τα έξω.

Μαδάνε όμως... :)

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες αργότερα...

Εγώ έχω τα BEHRINGER HPX 2000 Headphones

http://www.musicorama.gr/eshop/product_info.php?cPath=2_21_2108&products_id=387

 

και έχω την εντύπωση ότι το ένα από τα δύο ακουστικά, στις μπάσσες συχνότητες τρίζει. Και εντάξει, δεν μιλάω για ακραίες θέσεις. Στο 3 ένταση και με ήχο μι ακουστικής κιθάρας, τρίζει ενοχλητικά. Αποκλείεται επίσης να έχει φθαρεί από την πολύ χρήση, δεν έχω κάνει πάνω από 20 ώρες. Μπορείτε να με βοηθήσετε;; Χρειάζονται αλλαγή;;

http://sfyraki.blogspot.com/ - Tom Still Waits
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το quality control της μπέχρινγκερ είναι πέρα βρέχει. Το οποίο μεταφράζεται σε προϊόν hit 'n' miss. Μπορεί να 'ναι μια χαρά (τηρουμένων των αναλογιών, μιλάμε για 35 ευρώ), μπορεί όμως και να 'ναι προβληματικά.

 

Με τα hps-3000 είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με τον prang, το αριστερό ακουστικό έτριζε σε εξαιρετικά ενοχλητικό βαθμό στα μπάσα. Σε βαθμό που χάρηκα όταν τα ξεπάστρεψα.

 

Το δέλεαρ της τιμής είναι μεγάλο, αλλά στην πραγματικότητα για μένα ήταν πολύ πιο "ακριβά" σε σχέση με τα akg 271 (125 ευρώ) που πήρα μετά, καθώς σε καμμία περίπτωση δε θεωρώ ότι έκανα απόσβεση αυτά τα 35 ευρώ που έδωσα για τα behringer.

 

Αυτά ως προειδοποίηση, η απόφαση είναι δική σου. Εγώ πάντως θα πρότεινα να κάνεις υπομονή για να πάρεις κανένα akg ή beyerdynamic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε sonap για τι χρήση τα θέλεις?

 

Αν τα θέλεις απλά για να ακούς την μουσική σου στο σπίτι θα έλεγα οτι είναι παρα πολύ καλά για τα λεφτά τους...

 

Αν όμως τα θέλεις για μείξεις κλπ ή για djing δεν ξέρω να σου απαντήσω. ;D

 

Πάντως εγω που τα χρησιμοποιώ για να ακούω μουσική και για χρήση με τον ενισχυτή του μπάσου όταν μελετάω βράδυ είναι πολύ καλά

Free thinkers are dangerous...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου