Προς το περιεχόμενο

Τεχνολογικό επίτευγμα που θα θέλατε να υπάρχει!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επίσης ωραίο θα ήταν μια πεταλιέρα που δεν θα χρειαζόταν να την μάθεις εσύ να την λειτουργείς, αλλά θα έπρεπε αυτή να μάθει εσένα πως παίζεις και να σε κάνει να ακούγεσαι καλύτερος. Και γαμώ τις εφευρέσεις, όποιος το φτιάξει και μου στείλει μία, τον κερνάω μπύρα.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Fleamail δες εδω.

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=798614

 

κοιταχτε και αυτο .

 

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=807609&lngDtrID=252

 

φανταστειτε να μιλαμε μετα απο χρονια στο φορουμ για το "ποιο ειναι καλο χαρτι για μονιτορ που δε χρωματιζει " χε χε :)

 

 

Εγω παλι θα ηθελα να βγει μηχανημα που θα το φοραμε στο κεφαλι και θα παιζει τις μουσικες που σκεφτομαστε. Ετσι θα μπορει ακομη και η μαμα μου και η γιαγια μου να συνθεσουν μουσικη . Μια αληθινη επανασταση στην δημιουργια.

 

 

Παντως μου κανει εντυπωση για το ποσο χρησιμες ειναι οι αποψεις αυτες που βαζουμε εδω για την βιομηχανια και ποσο συνεπης ειναι η τελευταια στην εκπληρωση των επιθυμιων μας(με το αζημιωτο) .

Πχ ο φιλος μας παραπανω χωρις να ξερει ζητησε την αυτοκουρδιζομενη κιθαρα που η βιομηχανια ηδη εχει υλοποιησει .

Ή ο αλλος φιλος με το ασυρματο ρευμα τα ιδια .

Αν ανεπτυσα και σχεδιαζα λογισμικο για μουσικους ή κατασκευαζα πρωτοποριακα πραματα για τους μουσικους θα σερφαρα ολη μερα σε φορουμ ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Kάτι τέτοιο φανταζόμουν!! ¶ρε Τζαπάνια!! Προχωράτε σαΐνια μου!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι ε, οι Θηρίον; Βρε τα θηρία!!! :lol:

 

 

Καλά, ας ζητήσω κάτι άλλο τότε...

 

Ένα DAW που θα κάνει τα πάντα πανεύκολα, δε θα θες δίπλωμα χειριστή, ενδεικτικα το πλήρες μάνιουάλ του θα είναι μιάμιση σελίδα το πολύ, για μας τα απροσάρμοστα, και δε θα τραβάει τα κέρατα του από μνήμη.

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα ηθελα να υπαρχουν transformers κιθαρες δηλαδη να μην χρειασεσαι πολλες κιθαρες να μεταρφωνεται σε οποια κιθαρα εσυ γουσταρεις.

 

λολ σωστός αλλά άμα σου βγει Decepticon την έβαψες :lol:

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) ένα ρομπότ ηχολήπτη που να μη λέει λαλακίες και να ξέρει τι του γίνεται.

Α, και να μη σε γράφει στα παπάρια του επειδή δεν είσαι γνωστός.

2) ένα ρομπότ-αντίγραφό μου να πηγαίνει στη δουλειά αντί για μένα και εγώ να γράφω μουσική

3) ένα ρομπότ που να επιδιορθώνει τα προηγούμενα 2 ρομποτ άμα χαλάσουνε (εδώ με τα γα@##%$α windows δεν βγάζω άκρη, με τα ρομπότ θα βγάλω?)

 

το 2079 αργεί ακόμα πολύ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα αρκεστώ σε αυτά τα ολιγα...

 

1) Ασυρματο ρευμα

2) Ασυρματη τεχνολογια παντού με απειρες ταχύτητες....χωρίς latency και μπουρδες

 

3) Ψηφιακούς session-άδες που θα είναι απιστευτα υπακουει και καλοί....

 

Επίσης ενα ολογραμμικό DAW δεν θα με χαλαγε....Για φανταστείτε ενα τρισδιαστατο Cubase...και μετά μου λετε για αναλογικές vintage boutique λαμπάτες κονσολές....

 

Η πλακά είναι οτι τα περισσότερα απο αυτά που λέμε...τα οποία δεν υπερβαινουν την αρχή διατηρησης ενεργειας και θεμελιώδης κανονες φυσικής δεν είναι και τοσο ακατορθωτα....

 

Ενδεικτικά σας λέω εννοιες όπως wimax 1gbps internet optic fibers. Καποια μερα θα μπορούμε να παιζουμε μουσική με τον γείτονα με λιγότερα latency απο ότι μια απαιτητική δουλειά στα σημερινα DAW...

εκει να δείς ταχυτητες...οχι μ!!*@!*@κιες

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με σειρα σπουδαιοτητας:

 

1) Μικροφωνο με διορθωση προφορας (για blues, country κλπ) γιατι τα αγγλικα με ελληνικη προφορα Λαρισσας, Λαμιας, Κρητης κλπ σκοτωνουν την μουσικη.

2) Χρονομηχανη/τοπομηχανη. Ρυθμιζεις το χρονο (1960), την τοποθεσια (εργοστασιο Fender), παιρνεις και μερικα λεφτα μαζι σου (καμια 100 δολλαρια max) τη φορα και γινεσαι εισοδηματιας.

3) Stealth τεχνολογια καλωδιων. Να ειναι αορατα ακομα και απο ρανταρ για να μη μοιαζει το σπιτι σα να εχουν ψοφισει χταποδια πισω απο τις συσκευες.

4) Κιθαρες με leasing. Με 5-6 euro το μηνα να την εχεις για οσο θελεις (και τα σερβις, ασφαλεια, αλλαγες λαδιων, χορδων, σημα, τελη κυκλοφοριας κλπ δικα τους).

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4) Κιθαρες με leasing. Με 5-6 euro το μηνα να την εχεις για οσο θελεις (και τα σερβις' date=' ασφαλεια, αλλαγες λαδιων, χορδων, σημα, τελη κυκλοφοριας κλπ δικα τους).[/quote']

 

ΕΓΡΑΨΕΣ!!!!!!! Ειδού το φάρμακο για το GAS!!!!

 

Αντιπρόσωποι ακούτε???? :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου