Προς το περιεχόμενο

cubase & AmpliTube2


boss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακόμα και να υπάρχουν, είναι θέμα γούστου:

¶λλοι τρελαίνονται με Guitar Rig, άλλοι με amplitube.

Έχει βγει μια μίνι έκδοση του guitar rig, small combos νομίζω λέγεται.

Επίσης έχει βγει το amplitube Jimi Hendrix, στο ίδιο στυλ, αλλά με το rig του Jimi.

H Waves, αν δεν κάνω λάθος, έχει επίσης κυκλοφορήσει κάτι σχετικό.

 

Συμβουλή: άκου/δοκίμασε τα demo και κατέληξε σε ένα (το πολύ δύο) από αυτά.

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το guitar rig ειναι τρομερό αλλά αυτό που δε μαρέσει είναι το γεγονός ότι βγάζει πολύ θόρυβο.

Με noise gate που επιλέγω κάτι κάνει αλλά ουσιαστικά ο θόρυβος δεν φεύγει... αντίθετα το amplitube σε αυτό το θέμα είναι τέλειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

btw κανένα άλλο αξιόλογο πρόγραμμα όπως το guitar rig και το amplitube για κιθάρα υπάρχει;

 

υπαρχει αλλα 2 στην ιδια κατηγορια με τα προηγουμενα...

Waves GTR http://www.waves.com/content.aspx?id=93

Revalver MkII http://www.alienconnections.com/products_revalverii.htm

το τελευταια δεν ειχα την ευκαρια να το ακουσω αλλα τα samples του σε high gain καταστασεις θεριζουν

 

 

Εγω απο αυτα που εχω ακουσει (rig ampi gtr)

προσωπικα προτιμω Amplitube

και χρησιμοποιω μονο για μερικα φιλτρα το rig

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το guitar rig ειναι τρομερό αλλά αυτό που δε μαρέσει είναι το γεγονός ότι βγάζει πολύ θόρυβο.

Με noise gate που επιλέγω κάτι κάνει αλλά ουσιαστικά ο θόρυβος δεν φεύγει... αντίθετα το amplitube σε αυτό το θέμα είναι τέλειο.

 

Χμ... να φανταστώ ότι έχεις ειδική είσοδο στην κάρτα σου έτσι; Με την δικιά μου δεν έχω κανένα τέτοιο πρόβλημα και ας είναι μια απλή ταπεινή ταπκο

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως ξερετε αν υπαρχει καποιο προγραμμα που να εχει ετοιμους ηχους απο τραγουδια? η να σου λειε πως να κανεις τις ρυθμισεις? κατι σαν το line6 δηλαδη που σου λεει τι να κανεις και περνεις ιδιο ηχο χωρις να παιδευεσαι..

o hope, no life, just pain and fear

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα presets τα βρίσκεις κάτω αριστερά στο παράθυρο (ταξινομημένα σε κατηγορίες, μάλιστα). Κάνεις κλικ και φορτώνει το αντίστοιχο rig...

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το guitar rig ειναι τρομερό αλλά αυτό που δε μαρέσει είναι το γεγονός ότι βγάζει πολύ θόρυβο.

Με noise gate που επιλέγω κάτι κάνει αλλά ουσιαστικά ο θόρυβος δεν φεύγει... αντίθετα το amplitube σε αυτό το θέμα είναι τέλειο.

 

Χμ... να φανταστώ ότι έχεις ειδική είσοδο στην κάρτα σου έτσι; Με την δικιά μου δεν έχω κανένα τέτοιο πρόβλημα και ας είναι μια απλή ταπεινή ταπκο

Δεν ασχολούμαι επαγγελματικά οπότε χρησιμοποιώ μια onboard κάρτα ήχου που διαθέτει η μητρική μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα presets τα βρίσκεις κάτω αριστερά στο παράθυρο (ταξινομημένα σε κατηγορίες' date=' μάλιστα). Κάνεις κλικ και φορτώνει το αντίστοιχο rig...[/quote']

 

Ο SYZo απ' ότι κατάλαβα εννοεί από πού θα βρει τα presets για να βγάλει τον ήχο ενώς συγκεκριμένου κομματιού!! Από που θα τα κατεβάσει δλδ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου