Προς το περιεχόμενο

Συμβουλες για αχαριο dj. controller ή μικτη?


killerael

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια!!! Κοιτωντας στο forum βρηκα λυσεις σε πολλους προβληματισμους μου κατι που δεν μπορεσα να κανω ψαχνοντας σε πολλα αλλα sites. Ομολογω οτι μπερδευτικα λιγο εξαιτιας των 38 σελιδων γι'αυτο και σας γραφω.

Ειμαι αρχαριος σαν dj και θελω να παιζω απο τον υπολογιστη μου και εχω το εξης διλημμα:

1) να αγορασω ενα controller

Εχω στο μυαλο μου το HERCULES DJ CONSOLE MK2 USB ή αν υπαρχει και κατι πιο φτηνο ή πιο αξιοπιστο αλλα να μπορει να χρησιμοποιειται και σαν κακονικος μικτης. Καρτα ηχου εχω realtek hd audio και αναρωτιεμαι αν πρεπει να παρω και δευτερη.

2) να αγορασω μικτη

Αν αγορασω μεικτη με 2 ή 3 καναλια (δυο decks μεσω pc και ενα μικροφωνο) θα πρεπει να παρω δευτερη καρτα ηχου?

 

Θα ηθελα την συμβουλη σας για το ποιες απο τις δυο επιλογες με συμφερει οικονομικα και πρακτικα και τι αλλο χρειαζομαι που παρελειψα. Ποιο προγραμμα μου συστηνετε?

 

Please i need your help immediately!!!!!!

Controller ή μικτη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

controller με ενσωματωμενες καρτες ηχου. Το Ηercules dj console mk2 δηλαδη .

 

αλλιως αν παρεις σκετο κοντρολερ χρειαζεσαι και δευτερη καρτα ηχου και πιστεψε μου δε θα εχεις το κεφαλι σου ησυχο , εχω δει επανελημενα κρασαρισματα με αντιστοιχο σεταπ.

 

το νο 2 που σκεφτεσαι δεν εχει κανενα νοημα απλα κανεις την ζωη σου δυσκολη και το πισι δεν εχει κανενα νοημα στην περιπτωση αυτη. εκτος και αν δε καταλαβα κατι. μηπως θα παρεις μικτη και θα παιζεις με 2 pc? χε χε αστειευομαι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ενα προγραμμα πχ. virtual dj παιζεις κανονικα απο το deck του virtual dj ενα τραγουδι και απο το αλλο καναλι που εχεις κατεβασμενο ακους το επομενο κομματι που θες να μιξαρεις. Απλως δεν ξερω αν χρειαζομαι σ'αυτην την περιπτωση αλλη καρτα ηχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου