Προς το περιεχόμενο

Aporia


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Thelo na matho an ginete na ixografisis 2 organa sto cool edit pro tautoxrona (diladi kithara k foni) alla na graftoun se diaforetiko kanali multitrack. Etsi oste meta na mporeso na xamiloso tin foni an einai dinati se kapia simia, xoris na enoxliso to volume tis kitharas.

 

i sound card mou einai Crystal SoundFusion kai exi mono 1 line in to opio einai enomeno me oxtakanali konsola.

Περπάτισα παρα πολύ και τα φτερά μου τα εχω χάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω το cool edit … αλλά πιστεύω ότι η διαδικασία που θα σου περιγράψω θα λειτουργήσει. Φτιάξε 2 μονοφωνικά tracks και ανέθεσε στο πρώτο το κανάλι left της κάρτας σου και στο δεύτερο το Right. Ενεργοποίησε το record και στα δυο tracks …

Στη κονσόλα στείλε το ένα όργανο left και το άλλο right.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

1.Φίλε rocka σε παρακαλώ ακολούθησε τους κανονισμούς και γράφε ελληνικά.

 

2.Εννοείται ότι θα χρησιμοποιήσεις 2 μικρόφωνα. Ενα για το κάθε όργανο.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω το cool edit … αλλά πιστεύω ότι η διαδικασία που θα σου περιγράψω θα λειτουργήσει

γεια σου dither μαγκαιβερ!!!! φυσικα και θα λειτουργησει !!! πολυ καλο!!!

:wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και θα δουλέψει,αλλά γιατί δεν τα γράφεις ξεχωριστά?Υπάρχει ιδιαίτερος λόγος?Ούτως ή άλλως υπάρχει και ο μετρονόμος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Εννοείται ότι θα χρησιμοποιήσεις 2 μικρόφωνα. Ενα για το κάθε όργανο.

 

Ναι αλλά αν χρησιμοποιήσει δύο μικρόφωνα, γράφωντας πχ κιθάρα και τη φωνή του, δε θα υπάρχει "διαρροή"; Τα 2 κανάλια δεν γράψουν πλήρως απομονωμένα τα 2 όργανα...

Επομένως συμφωνώ και εγώ με τη λύση της ξεχωριστής ηχογράφησης (εκτός βέβαια αν τα 2 όργανα γραφτούν σε studio μακριά το ένα από το άλλο)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου